Eddie Hearn, brytyjski promotor bokserski,  zdradził w rozmowie dla Sky Sports, że myśli o ty, aby doprowadzić do walki pomiędzy Francisem NgannouDillianem Whytem.

Zobacz również: Niebawem powrót boksu – Dillian Whyte vs Alexander Povietkin bez udziału publiczności

Na razie jest to tylko pomysł, ale Hearn przyznał, że chce pomówić o nim z szefem UFC.

Zamierzam skontaktować się w tej sprawie z Daną Whitem i zapytać go jakby to widział? Czy możemy to razem zrobić? Czy zrobimy to w ringu czy w klatce? Czy będziemy robić rundy boksu i MMA? Ta walka wzbudza duże zainteresowanie. Wiele osób o niej mówi i ma ona potencjał na to, żeby wykręcić poważne liczby. To starcie może być intrygujące zarówno dla fanów boksu jak i MMA.

Tony Bellew, były bokserski mistrz świata, uważa jednak, że na zasadach boksu Francis Ngannou nie może nawet pomarzyć o wyrównanej walce z Dillianem Whytem, o czym powiedział w rozmowie dla Sky Sports.

Francis Ngannou jest zupełnie bez szans w ringu bokserskim. To jest zupełnie inny sport, z zupełnie innymi zasadami i inną techniką.  Boks bardzo się różni od MMA. Dla Francisa Ngannou nie ma żadnej nadziei w ringu.

Co ciekawe, w starciu na zasadach MMA Bellew uważa Ngannou za faworyta, ale nie stuprocentowego.

W walce w klatce postawiłbym 60 do 40 na Ngannou. To on byłby faworytem, ale tylko dlatego, że dysponuje doświadczeniem w walce w małych rękawiczkach. To jedyny powód. Dillian jest kompletnym fighterem i świetnie się rozwija.

Aktualnie Francis Ngannou, który w swoim ostatnim boju znokautował Jairzinho Rozenstruika, czeka na swoją szansę walki o mistrzowski tytuł UFC.

23 KOMENTARZE

 1. Tak tak, a gdyby grał w tenisa z Federeren to Roger byłby faworytem tylko dlatego, że dysponuje doświadczeniem w grze rakietą

 2. Mnie to rozbraja, jak za każdym razem gdzie jest temat walki między zawodnikiem mma a pięściarzem, to jest pierdolondo o tym, że runda bokserska a potem mma.. Nigdy żaden bokser nie zawalczy w ten sposób więc nie wiem po co to pierdolenie

 3. Mnie to rozbraja, jak za każdym razem gdzie jest temat walki między zawodnikiem mma a pięściarzem, to jest pierdolondo o tym, że runda bokserska a potem mma.. Nigdy żaden bokser nie zawalczy w ten sposób więc nie wiem po co to pierdolenie

  Nagashima tak walczył z Aokim, co prawda to nie bokser, ale prawie i nawet wygrał w rundzie mma :rofl:

 4. Nagashima tak walczył z Aokim, co prawda to nie bokser, ale prawie i nawet wygrał w rundzie mma :rofl:

  A to nie wiedzialem, no ale jak sie makumbu zastanawia czy z Tysonem by mu puścili rundę mma, albo generalnie walki z jakimis topowymi bokserami, że ma być walka pół tak i pół tak, no to bez jaj, zaden tak nie zawalczy

 5. Niech się leją w MMA 🙂 Whyte już miał swój debiut i szybko skasował jakiegoś ogóra :chuck:

  No, ale patrząc na to jakby jakiś chociaz troche ogarniety grappler wjechał odrazu w sprowadzonko to tez inaczej to by wyglądało tutaj dziadzia raczej mało ogarniety

 6. No, ale patrząc na to jakby jakiś chociaz troche ogarniety grappler wjechał odrazu w sprowadzonko to tez inaczej to by wyglądało tutaj dziadzia raczej mało ogarniety

  Wiadomo, że z grapplerem mialby małe szanse, ale tu jest mowa o Umbutu, którego nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak wchodzi w nogi:fjedzia:

 7. Warto zwrócić na te piękny double leg na trenerze pod koniec filmiku, jest potencjał

  :beczka::korwinlaugh:

 8. Wiadomo, że z grapplerem mialby małe szanse, ale tu jest mowa o Umbutu, którego nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak wchodzi w nogi:fjedzia:

  No tymi cepami bitymi z kieszeni, to też by daleko nie poleciał

 9. Nagashima tak walczył z Aokim, co prawda to nie bokser, ale prawie i nawet wygrał w rundzie mma :rofl:

  Ngannu Whyte'a  robi do 3 rundy , naszego Kownackiego do 1 rundy. Rzekłem.

 10. Ngannu Whyte'a  robi do 3 rundy , naszego Kownackiego do 1 rundy. Rzekłem.

  I na to wjezdza Heniek z tym swoim groznym ryjem yorka

 11. Pewnie. Mogą zrobić na zasadach MMA w rękawicach bokserskich i po kłopocie :korwinlaugh:

  Najuczciwej byłoby zrobić to na zasadach sportów chwytanych, tyle, że w rękawicach bokserskich.

 12. Nie wystarczy mieć zerowego doświadczenia w sportach walki by postawić tezę, że Franek może wygrać z czołówką wagi ciężkiej w boksie. Trzeba mieć również zerowy kontakt z jakimkolwiek sportem, może po za bardzo luźną rekreacją. A Jeśli masz ponad 30 lat to najprawdopodobniej jesteś jeszcze uposledzony umysłowo, stawiając takie tezy, na forum o sportach walki.

 13. Nie wystarczy mieć zerowego doświadczenia w sportach walki by postawić tezę, że Franek może wygrać z czołówką wagi ciężkiej w boksie. Trzeba mieć również zerowy kontakt z jakimkolwiek sportem, może po za bardzo luźną rekreacją. A Jeśli masz ponad 30 lat to najprawdopodobniej jesteś jeszcze uposledzony umysłowo, stawiając takie tezy, na forum o sportach walki.

  Bez przesady, gwarantuje Ci że nngangoufue by nawet nie piernal w zestawieniu z joshua i furym. To jest po prostu nie możliwe.

  Its crazy.

  Wilder jak już i wiatraki.. jeden drugiego mógłby szarpnac, w innym przypadku do furego/joshuy prosze. Bez żartów.

  Boks boksem, to w boksie z tymi nazwiskami by sobie nie poradził nie trafiając żadnego wiatraka.. po prostu nie. Fury IQ 399 w ringu podobnie joshua.

  Czarny z ciężkiej co najwyzej może kokosy zrzucac z drzewa.

 14. Bez przesady, gwarantuje Ci że nngangoufue by nawet nie piernal w zestawieniu z joshua i furym. To jest po prostu nie możliwe.

  Its crazy.

  Wilder jak już i wiatraki.. jeden drugiego mógłby szarpnac, w innym przypadku do furego/joshuy prosze. Bez żartów.

  Boks boksem, to w boksie z tymi nazwiskami by sobie nie poradził nie trafiając żadnego wiatraka.. po prostu nie. Fury IQ 399 w ringu podobnie joshua.

  Czarny z ciężkiej co najwyzej może kokosy zrzucac z drzewa.

  Trochę się zgubiłem, zwrot bez przesady sugeruje, że się że mną nie zgadzasz, natomiast to co później piszesz potwierdza moja opinię. Uznam zatem, że się zgadzamy.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.