Zobacz jak Daniel Cormier bronił pasa w walce z Gustafssonem na UFC 192

Daniel Cormier podczas gali UFC 200 po raz drugi w swojej karierze zawalczy z Jonem Jonesem o mistrzowski pas UFC. Pierwsze starcie, które odbyło się podczas UFC 182, przegrał przez jednogłośną decyzję i była to jego jedyna jak dotąd porażka w MMA.

Cormier w wywiadach podkreśla często, jak ważne jest to dla niego starcie i jak ważne jest również dla jego dalszej kariery. Powtarza, że od tej walki zależy wszystko. W jednym z niedawnych wywiadów, poszedł jednak jeszcze dalej i stwierdził, że dla niego jest to sprawa życia i śmierci.

Powiem tak, są rzeczy, które w życiu osiągnąłem i których nikt mi nie odbierze, ale moje dziedzictwo w mieszanych sztukach walki związane jest z tym starciem. Jeśli nie wygram, będę martwy. Nie będę miał dokąd pójść. Przegram z nim drugi raz. Dla mnie to sprawa życia i śmierci i pogodziłem się z tym. Wierzę, że jestem lepszy od Jona Jonesa. Uważam, że źle walczyłem podczas naszego ostatniego starcia. Nie muszę jednak walczyć perfekcyjnie, ponieważ czuję, że i tak jestem lepszym zawodnikiem.

20 KOMENTARZE

 1. Chciałbym żeby grubasek ograł Jonesa, ale obawiam się, że w jakiej formie by Bąs nie był to zawsze będzie miał tą przewagę na resztą.

  Co nie zmienia faktu, że #teamDC

 2. KalasznikowMac

  Oglądajcie uważnie walkę, bo to może być ostatnia Cormiera 😉

  Przecież będzie, zapowiedział zakończenie kariery po tej walce niezależnie od wyniku.

 3. Orest

  Przecież będzie, zapowiedział zakończenie kariery po tej walce niezależnie od wyniku.

  O cholibka, musiało mi to umknąć. W takim razie szykuje się nieprzyjemne zakończenie kariery ;/

 4. Orest

  Przecież będzie, zapowiedział zakończenie kariery po tej walce niezależnie od wyniku.

  1. Daniel wygrywa
  2. Odchodzi na emeryturę i wakuje pas
  3. UFC funduje nam walkę o pas Rumble vs Jones

 5. Prawda jest taka, że jeśli Daniel tej walki nie wygra to mógłby zakończyć karierę bo co innego sportowo go czeka ? Natomiast jeśli wygra to zapewne w przyszłości będzie nas czekać trzecia walka, ale przed tym Jones będzie musiał jeszcze z kimś wygrać.

 6. Aliibaba

  ciekawe czy Cormier znowu bedzie beczal?

  Cain musi być blisko niego 🙂

  A tak serio to DC znowu za bardzo emocjonalnie do tego podchodzi i żeby się nie podłamał w trakcie walki jak coś nie pójdzie po jego myśli. Jestem za Bonesem, ale nie chce żeby DC miał jakąś depresję po walce bo i tak jest przechujem bezwzględu na wynik tej walki.
  Spodziewam się mega agresji ze strony Cormiera w pierwszych 3 rundach walki.

 7. Sprawa jest prosta- jeśli Cain jest w formie i dzięki temu obóz wyszedł im perfekcyjnie i na sparingach szły iskry to Bones jest do zrobienia na dystansie 5 rund spokojnie. A może nawet zostanie uśpiony. Gruby zawsze wierzy w grubego tak więc wojna DC!

 8. PacMug

  Jeżeli przegra to widzę w nim duży potencjał do zrzucania wagi do niższych kategorii :p

  Taa, Cormier ma tą przewagę, że jest niższy od Cerrona i jest tak naprawdę jedynym w UFC, który miałby realną szansę zdobyć pas w 5-ciu kategoriach. :DC:

  Tylko niestety lata już nie te i Bons na wolności…

 9. Grubas

  Sprawa jest prosta- jeśli Cain jest w formie i dzięki temu obóz wyszedł im perfekcyjnie i na sparingach szły iskry to Bones jest do zrobienia na dystansie 5 rund spokojnie. A może nawet zostanie uśpiony. Gruby zawsze wierzy w grubego tak więc wojna DC!

  Poza tym przypominam, że przez kilka tygodni u DC gościły gwiazdy k-1, które gabarytami przypominają JJ.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.