Sprawa dopingu w sporcie i MMA to prawdziwy temat rzeka. W niedawnej rozmowie z MMAFighting, Georges St. Pierre również przedstawił swoje spojrzenie na dodatkowe wspomaganie wśród zawodników.

Doping sprawia ogromną różnicę. Ludzie nie mają nawet pojęcia, jak dużą, a ja wiem ponieważ trenowałem z ludźmi, którzy brali. Trenowałem z wieloma takimi zawodnikami i miałem okazję zobaczyć różnicę. Gdy siłowałem się z nimi np. w grapplingu, to byli zupełnie inni ludzie. To tak jakbyś trenował z dwoma zupełnie innymi osobami. To prawdziwe szaleństwo. Dzięki wspomaganiu stajesz się bardziej kreatywny, bardziej wygłodniały. To zmienia również twoją fizyczność.

GSP dodał również, że branie nielegalnego wspomagania w praktyce zmienia całą osobę, ale temat do końca nie jest tak jednoznaczny jakby się wydawało.

To nie tylko zmienia fizyczność danej osoby, ale również jego psychikę. Ludzie myślą, że tu chodzi tylko o siłę lub kondycję, ale to nie jest tak. To całkowicie zmienia danego człowieka. Sprawia, że jest lepszym sportowcem i przez to uważam, że taki osoby nie powinny być brane pod uwagę w rozmowach o najlepszych fighterach wszech czasów. Sprawa jest jednak bardzo trudna. Wielu ludzi ciężko bowiem pracuje. Wiemy, że zostali złapani raz lub drugi, ale nie wiemy czy np. brali to przez całe sportowe życie. To nie jest do końca takie czarno-białe. To jest szare. Wierzę w drugą szansę. Wierzę, że każdy powinien ją dostać.

27 KOMENTARZE

 1. Doping sprawia ogromną różnicę. Ludzie nie mają nawet pojęcia, jak dużą, a ja wiem ponieważ trenowałem z ludźmi, którzy brali.

  Wiem, bo kolega brał. :beczka:

 2. Wiem, bo kolega brał. :beczka:

  Ciekawe czy to ten sam kolega co prosi o linki przy obrazkach z ładnymi kobietami :beczka:

 3. :beczka:

  Ale ma ból dupy. Wszyscy mają go za cheatera i konfiturę, więc pozostaje mu pisać oświadczenia w internecie 😀

 4. Ale ponad 120 tysięcy lajków Jones nazbierał pod tym wpisem – widać sporo ludzi wciąż musi wierzyć w pierdololo tego pana :stevecarell:

 5. Ale ponad 120 tysięcy lajków Jones nazbierał pod tym wpisem – widać sporo ludzi wciąż musi wierzyć w pierdololo tego pana :stevecarell:

  Dlatego, że jest czarny.

  Zresztą miałbydużo więcej, gdyby Jego "bracia" mieli dostęp do internetu i potrafili go używać. :awesome:

 6. Dzięki wspomaganiu stajesz się bardziej kreatywny

  Jedni graficy jeżdżą na konferencje branżowe, inni odwiedzają jakieś wystawy, a ja będę kłuł dupsko :beczka:

 7. Ale ponad 120 tysięcy lajków Jones nazbierał pod tym wpisem – widać sporo ludzi wciąż musi wierzyć w pierdololo tego pana :stevecarell:

  Na blisko 3mln obserwujących. Luźno znajdziesz tyle debili. Ja przed chwilą na przykład przeczytałem na FB u Jurasa w komentarzach, że koleś stawia na tym samym levelu kartę walk KSW 45 i UFC 229.

 8. :beczka:

  To akurat piękne, bo trafiło w tego zawodnika co powinno i od razu mamy oświadczenie.

  Boli dupa Jonesa, że GSP tyle lat na topie i dalej trzeźwo myślący facet z niego. Może po prostu w przeciwieństwie do Bonesa mistrz z Kanady nie brał dopingu?:wink:

 9. Beka z Jonesa, że jest jednym z tych ludzi, którzy bagatelizują gigantyczne, nieporównywalne do niczego innego działanie sterydów. Nikt sterydziarzom nie odbiera etosu pracy, talentu i absolutnie niczego, ale gdyby nie sterydy, to po prostu nie byliby tymi samymi sportowcami, koniec, kropka.

 10. Beka z Jonesa, że jest jednym z tych ludzi, którzy bagatelizują gigantyczne, nieporównywalne do niczego innego działanie sterydów. Nikt sterydziarzom nie odbiera etosu pracy, talentu i absolutnie niczego, ale gdyby nie sterydy, to po prostu nie byliby tymi samymi sportowcami, koniec, kropka.

  Boje się myśleć jakim zawodnikiem byłby Karol Bedorf gdyby bral sterydy.

 11. Boje się myśleć jakim zawodnikiem byłby Karol Bedorf gdyby bral sterydy.

  Najlepszym.

  :yellowcard2:razz:rzecież już jest najlepszy. A gdyby jeszcze się nażarł sterydów… Nie wiem, to po prostu przerasta moją wyobraźnię :brainoverload:

 12. GSP trenował z Marquardtem on był na sosie większość kariery, a jak zszedł z tescia to flak konkret, także coś jest na rzeczy. Za to pewnie sam gsp czyściutki nie jest tylko było go stac na dobrych lekarzy a jak wiemy zrobił sobie 4 lata wakacji bo USADA ;d

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.