kamaru usman

Gilbert Burns z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19 został wycofany z walki wieczoru przeciwko mistrzowi wagi półśredniej Kamaru Usmanowi do jakiej miało dojść na gali UFC 251. W miejsce Burnsa wszedł Jorge Masvidal.

Dla Usmana taka zmiana nie ma większego znaczenia, o czym mistrz powiedział w rozmowie dla TMZ Sports.

To tylko niewielka zmiana. Ostatecznie, gdy przygotowujesz się do walki, nie widzisz twarzy swojego rywala. Gdy wchodzą natomiast do klatki, Kamaru Usman zostaje na zewnątrz, a w środku pojawia się „Nigeryjski Koszmar”. Przez tę zmianę mam jednak nieco więcej motywacji do tego, aby zrobić rywalowi więcej krzywdy. Trzeba pamiętać też, że nie ma zawodnika lepszego ode mnie, jestem najlepszy w tej kategorii i wykonam swoją pracę.

Usman powiedział również, że jego zdaniem pokonując Masvidala odbierze mu też pas „Największego sku***syna w MMA”.

To będzie moja rzecz. Mówią, że to pas BMF, że to prawdziwy pas lub coś w stylu pasa tymczasowego. Faktycznie ludzie patrzą na to jak na tytuł. Po tym jak skopię mu dupsko i sprawię, że będzie wyglądał jak szmaciana lalka, zabiorę ten pas z sobą do domu i wrzucę do swojej szafy.

Do walki mistrzowskiej pomiędzy Usmanem i Masvidalem dojdzie już 11 lipca.

Jorge Masvidal (MMA 35-13) awansował do czołówki wagi półśredniej dzięki świetnej serii zwycięstw w 2019 roku. Pokonał w niej przez TKO Nate`a Diaza i zanotował dwa efektowne nokauty w walkach z Darrenem Tillem i Benem Askrenem. W starciu z Askrenem pobił też rekord UFC pod względem szybkości nokautu odprawiając swojego przeciwnika latającym kolanem w zaledwie pięciu sekund.

Dla Kamaru Usmana (MMA 16-1) będzie to druga obrona mistrzowskiego tytułu wagi półśredniej. Po raz pierwszy bronił swojego pasa w starciu z Colby Covingtonem na gali UFC 245 w grudniu zeszłego rok. „Nigeryjski Koszmar” po świetnej i wyrównanej walce skończył Convingtona w piątej rundzie starcia.

11 KOMENTARZE

 1. Jak Kamaru mówi że komuś skopie dupę to ja mu wierzę.

  Myslę że jak Usman zacznie Masvidala pakować to nawet McGregor bedzie mu współczuł.

 2. @Grubas jak Twoja opinia odnośnie tej walki? Ja przewiduję jakieś okrutne 50-42. Nie wiem kogo musieliby wystawić przeciwko Marty'emu, żebym się obawiał. Musieliby chyba powiększyć Małego Henia.

 3. Nie wiem kogo musieliby wystawić przeciwko Marty'emu, żebym się obawiał

  Nie przesadzaj, żaden z niego fenomen. Waciak Colby prawie znokautował Usmana. Murzyn ma podejrzaną szczękę i oby Mas mu ją skruszył.

 4. Nie przesadzaj, żaden z niego fenomen. Waciak Colby prawie znokautował Usmana. Murzyn ma podejrzaną szczękę i oby Mas mu ją skruszył.

  Podejrzaną szczękę? Ktoś go posadził ciosem na dupsko w UFC w ogóle? Kolba go wcale nie "prawie znokautował", tylko trafił kilkoma ciosami pod rząd, to na każdym zrobiłoby jakieś tam wrażenie.

  I oczywiście, że to jest fenomen. Dla mnie najlepszy obecnie zawodnik w UFC bez podziału na kategorie wagowe. Oczywiście poza (emerytowanym) Małym Heniem.

 5. W stojce Masvidal niszczy Usmana , Kamaru ma czym uderzyć , ale nie dorasta stójkowo do Gambereda  , pójdzie " rozpaczliwie" do cyki Jorga po kilka wymianach  i tak wygra pojedynek  , klincz i męczy buły w parterze  , niestety Czarny przez słaba decyzję

 6. Nie wiem kogo musieliby wystawić przeciwko Marty'emu, żebym się obawiał. Musieliby chyba powiększyć Małego Henia.

  Po co go powiększać? :travolta:

 7. @Grubas jak Twoja opinia odnośnie tej walki? Ja przewiduję jakieś okrutne 50-42. Nie wiem kogo musieliby wystawić przeciwko Marty'emu, żebym się obawiał. Musieliby chyba powiększyć Małego Henia.

  Oj kolego licze na ostre zniszczenie przez 5 rund. Ale tak 1 runde moglby poboksowac z nim zeby pokazac ze sie go nie cyka w stojce. A od 2 rundy mielenie w jego stylu… Poza tym mam nadzieje ze pod okiem nowego trenera pokaze jakies nowe myczki choc akurat dosc krotko pracuja razem to moze byc za wczesnie. Tak Mas sie przechwala ze zapasy tez robi od dawna i jest w tym dobry tak wiec bedzie mial okazje to udowodnic w sobote.

  Nie przesadzaj, żaden z niego fenomen. Waciak Colby prawie znokautował Usmana. Murzyn ma podejrzaną szczękę i oby Mas mu ją skruszył.

  Colba to jest akurat top 3 wagi 77 i ma taki styl ze wyprowadza setki ciosow w swoich walkach. 2 sprawa nawet najwiekszy waciak jak dobrze trafi w punkt to posadzi kolesia z najmocniejsza szczeka. Tyle siedzisz juz w tym sporcie chyba wiesz takie rzeczy…

 8. @Grubas jak Twoja opinia odnośnie tej walki? Ja przewiduję jakieś okrutne 50-42. Nie wiem kogo musieliby wystawić przeciwko Marty'emu, żebym się obawiał. Musieliby chyba powiększyć Małego Henia.

  Toż walka z Kolbą była wyrównana

 9. Toż walka z Kolbą była wyrównana

  Bo Kolba to mega zajebisty zawodnik, nie ma na świecie nikogo kto by się po nim zwyczajnie przejechał. Mimo wszystko Usman go skończył. I myślę, że w rewanżu też wygra, bo kondycyjnie wydawał się nawet lepszy od Kolby co jest totalnie SZALONE

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.