W nocy z soboty na niedzielę do oktagonu UFC powróci Karolina Kowalkiewicz, która zmierzy się z Michelle Waterson. Trener Polki, Łukasz Zaborowski, w wywiadzie z Maciejem Turskim dla serwisu Polsatsport.pl, powiedział że rywalka Karoliny prezentuje styl nieco zbliżony do mistrzyni Rose Namajunas.

Ja bym jej styl porównał do Rose Namajunas. Waterson podobnie stara się kontrolować dystans, ale Michelle będzie pewnie dużo więcej kopała. Jeśli udało się pokonać Rose, to powinno udać się również pokonać Waterson. Tym bardziej, że Waterson ma mniej atutów od Rose. Dla przykładu nie ma takiej siły ciosu. Potrafi być niekonwencjonalna, sporo się porusza, ale jesteśmy na to gotowi.

Zaborowski przedstawił również swoje spojrzenie na kolejną potencjalną walkę o pas mistrzowski dla Karoliny Kowalkiewicz.

To cały czas kwestia dwóch, trzech walk. Przedstawiciele UFC doradzali nam, żeby poczekać na rozwój wydarzeń w kategorii, ale Karolina chciała tej walki z Jessicą Andrade. Teraz sytuacja jest zupełnie inna. Andrade walczy o pas z Namajunas, Suarez bije się z Niną Ansaroff i przegrana z tego pojedynku może być kolejną rywalką Karoliny. Być może dwie, być może trzy wygrane i znów można bić się o pas. Karolina kręci się w czołowej piątce już od lat, więc to tylko kwestia wykonania kilku kroków.

Cała rozmowa do obejrzenia tutaj.

24 KOMENTARZE

 1. Potrafi być niekonwencjonalna, sporo się porusza, ale jesteśmy na to gotowi.

  Nie chciałbym się czepiać ale na Gadelhe i Andrade tez wszystko miało być przygotowane

 2. Jeśli wygra z Waterson to może faktycznie ostatni rajd po pas. Jak nie to niech zawalczy pożegnalną walkę gdzieś dla kibiców, gdzieś w Europie i kończy to. Swoje zrobiła, kariery nie jeden zawodnik by jej pozazdrościł.

 3. Ano, tylko żeby dojść na pasa czy nawet titleshota to najpierw trzeba wygrać. Z Waterson to wierzę, że się uda, ale już potem Suarez (bo to ona raczej wygra) to raczej za wysokie progi.

 4. Karola to doskonały przykład,że w pewnym wieku,pewnych nawyków już nie da sie zmienić.

  Zaliczyła spory progres w ufc,ale pewnych rzeczy juz nie da sie zmienić. Jak chociażby blokowanie ciosów twarzą. Zawodniczki jak Waterson,Page, Torres są jak najbardziej w jej zasięgu-zwyczajnie je zamęczy swoją nieustepliwoscia…

  Niestety w ewentualnym rewanżu z Andrade,Asią,czy Gadelhą wynik bedzie podobny. Rose tutaj nie wymieniam,bo to jest w tym momencie większa zagadka niż trójkąt bermudzki..

  Tak poza tym to fajna dupa sie z niej zrobiła :razz:udzianfap:

 5. Karolina powinna ogarnąć KaratieHottie spokojnie. Walka o pas może wskoczyć w każdej chwili, zdarza się to w każdej kategorii w UFC. Natomiast sam pas jest już raczej poza zasięgiem Karoliny. Pas zgarnie Andrade, za jej plecami będzie czaic się Tatiana a nawet jeśli nie to Rose też jest całkiem inna zawodniczką niż podczas pierwszej walki z Karoliną. Kowalkiewicz raczej większych postępów już nie robi.

 6. Przy sporej dawce szczęścia szansa na walkę o pas wciąż jest. Na zdobycie go już bardzo małe, pewnych słabości już nie przeskoczy. Niech nie podpala się na walkę o tytuł, a zawalczy 2-3 razy, kończy karierę i cieszy się życiem.

 7. Zabor wstawaj, zesrałeś się. Jaka walka o pas? Karolina już zakręciła się trzy razy koło pasa : jednostronny łomot od Joanny, szybkie KO z Andreade i szybkie poddanie z Gadelhą. Dziękuję do widzenia. Karolina musi się zaadaptować do czołówki, rozwinąć się jako zawodniczka i dopiero myśleć o pasie. Jak nabijecie rekord na bumach i soccermamach, to to nic nie da, bo po raz czwarty będzie zderzenie ze ścianą.

 8. Rewanż Karoliny z Namajunas, jeśli Namajunas przegra pas ( o ile do walki dojdzie), niezależnie od wyniku starcia z Waterson.

  Marzenia o pasie oderwane od rzeczywistości.

 9. Panowie, bez złośliwości, ale znowu wszyscy skreślają Waterson tak jak Rose z Aśką albo ostatnio Normana z Borysem. Będzie problem, zobaczycie…

 10. Przyznam szczerze myslalem, ze czolowe Sharki zbyt mocno skupily sie na klubie i biznesach zeby oczekiwac od nich jakichs rewelacji. Wrzosek pokazal, ze sie mylilem. Oby podobnie bylo z Karolina, chociaz oczywiscie Michelle to nie Klaczek last minute.

 11. Myślę że Gadelhe jeszcze może by wypunktowała(o ile by  nie wylądowała w parterze) ale musiała by być w turbo formie. Ale Andrade to jakiś jebany mutant,nawet nie widzę argumentów Rose karła by ją powstrzymać. Karolinie życzę oczywiście najlepszego i chciałbym zobaczyć rewanż z naszą królową JJ :corn:

 12. Panowie, bez złośliwości, ale znowu wszyscy skreślają Waterson tak jak Rose z Aśką albo ostatnio Normana z Borysem. Będzie problem, zobaczycie…

  Z Herrig był split. Przedtem wygrała z Jodie z Albakerki, trenerzy zbierali noty. Ostatnia sensowna wygrana to Namajunas w 2016. Oczywiście, że będzie ciężko. Karolina też młodsza się nie robi, choć Waterson wiekowo to samo, ale na lepszych suplementach. Fizycznie Karolina wygląda gorzej z walki na walkę, albo po prostu starzenie się, albo ( a może oraz) zwyczajnie kolejna zawodniczka "wypłukana" po wielokrotnych cięciach wagi.

 13. Niech wygra w sobotę walkę a potem mozna myslec co dalej.Zawsze są jakieś szanse żeby doczlapac się do walki o pas nie można odbierać Karolinie szans

 14. Tego zabora już nie mogę słuchać. Gość odpłynął daleko, tak jak lubię Karolinę tek jego nie trawie. Ciekawe co będzie mówić jak przegra.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.