Mike Brown, trener Mateusza Gamrota w klubie American Top Team, docenia umiejętności Polaka i jest zdania, że „Gamer” zostanie pewnego dnia mistrzem UFC. Brown uważa również, że Mateusz nie powinien zmieniać swojego stylu walki tylko po to, aby szukać poklasku.

Mateusz Gamrot od lat związany jest z klubem American Top Team na Florydzie, gdzie jego głównym trenerem jest Mike Brown. „Gamer” słynie ze swoich umiejętności zapaśniczych, ale bywa uważany za zawodnika, który przez swój styl nie kończy często pojedynków przed czasem i przez to bywa uznawany za nudnego zawodnika. Mike Brown w rozmowie z Patrykiem Prokulskim dla TVP Sport odniósł się do takich zarzutów.

Gamrot musi być sobą, nie musi zmieniać stylu. To ciężkie, bo to dywizja kozaków, ale jest jednym z najlepszych „lekkich” na świecie. Czy to teraz, czy za rok – uważam, że zostanie mistrzem UFC. Nie musi nic zmieniać, tylko stawać się coraz lepszy. Jeśli ludzie nie lubią zapasów w MMA… jest dla was sport do oglądania. Nazywa się kickboxing! Dlaczego nikt nie ogląda kickoxingu? Bo MMA jest TYM sportem – prawdziwym testem gości z najszerszym arsenałem. To sport najbardziej zbliżony do surowej, prawdziwej walki. Ograniczanie się do technik, które spodobają się publice, jest zwyczajnie głupie. Rób wszystko co musisz, by wygrać. To zadanie przeciwnika, by wiedzieć jak wrócić na nogi.

Mateusz ma za sobą dziewięć pojedynków w największej organizacji MMA na świecie, z których siedem wygrał. Mateusz bije się dla UFC od roku 2020. Walka z Rafaelem dos Anjosem była pierwszym pojedynkiem Polaka w roku 2024..

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Wrestlerek
Wrestlerek

BAMMA
Featherweight

810 komentarzy 3,252 polubień

Ale Gamrot musi dodać GnP albo skończenia i kontrole, samymi obaleniami pasa nie zdobędzie

Odpowiedz 10 polubień