Pomysł UFC na rezygnację z porannego ważenie dla zawodników wzbudził falę komentarzy. Jednym z krytyków powrotu do dawnego systemu, kiedy to zawodnicy byli ważni dopiero wieczorem, podczas oficjalnej ceremonii, jest znany sędzia Big John McCarthy, który w jednym ze swoich wpisów na Twitterze przypomniał jaki był cel wprowadzenia wcześniejszego ważenia.

Ludzie nie rozumieją jaki jest sens wcześniejszego ważenia. Nie ma to nic wspólnego z tym, żeby ułatwić zrobienie wagi zawodnikom. Zasada ta została wprowadzono po to, żeby zawodnicy mieli więcej czasu na nawodnienie się, ponieważ zawodnik, który ma więcej czasu na uzupełnienie płynów jest bezpieczniejszy w klatce, niż gdyby był odwodniony.

McCarthy dodał również, że nie rozumie dlaczego za złe robienie wagi mają być karani wszyscy zawodnicy, którzy podchodzą do sprawy poprawnie.

To duży błąd. Dlaczego chce się zmieniać system ze względu na małą grupę zawodników, którzy zbijają wagę w zły sposób i karze się tym samym zawodników, którzy robią to dobrze? Jaki to ma sens? Zawodnicy nadal będą zbijać wiele kilogramów, a potem będą przyjmować ciosy na głowę, a w przypadku braku odpowiedniego nawodnienia skutki mogą być fatalne.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.