Alexander Volkanovski, mistrz UFC wagi piórkowej, jest zdania, że do trzeciego pojedynku Alexa Pereiry z Israelem Adesanyą w UFC ostatecznie dojdzie.

O trzeciej walce Alexa Pereiry z Israelem Adesanyą mówi się od czasu zakończenia ich drugiego pojedynku, w którym Adesanya odebrał mistrzowski tytuł kategorii półśredniej Pereierze. Jakiś czas temu o trzecim pojedynku wspomniał na Twitterze sam Pereira. Teraz jednak były mistrz szykuje się do debiutu w kategorii półciężkiej, więc temat przynajmniej na jakiś czas zostanie odłoży na półkę. Alex Volkanovski w rozmowie dla The MMA Fan Podcast stwierdził jednak, że ostatecznie do tej walki kiedyś dojdzie.

Moim zdaniem to się wydarzy. To nie jest coś, co nastąpi szybko. Trzy walki z rzędu nie są zbyt dobrym rozwiązaniem. Pereira idzie jednak wagę wyżej i jeśli zdobędzie tam pas, to mogłoby dojść do pojedynku dwóch mistrzów. Taka walka byłaby czymś niesamowitym. Nie wiem czy UFC ma takie plany, ale to byłoby całkiem sprytne rozwiązanie.

Alex Pereira wszedł do UFC w roku 2021. Pokonał Andreasa Michailidisa, Bruno Silvę i Seana Stricklanda, a następnie dostał walkę o pas z Israelem Adesanyą i wygrał. Do rewanżowego boju doszło na gali UFC 287, która odbyła się 8 kwietnia w Miami. W drugim pojedynku to Adesanya posła na deski Pereirę i odzyskał utracony pas.

Kolejna walka Pereiry odbędzie się Już 29 lipca. Podczas gali UFC 291 Alex zmierzy się z Janem Błachowiczem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Yashiko
Yashiko

Brutaal
Welterweight

544 komentarzy 1,598 polubień

aby i Tobie volk trafił się w przyszłości rewanz z wąchaczem jajec który przetrzymywał Ciebie jak sterling, teraz mu napierdolisz garści
Fat-Volk-254x300.png

Odpowiedz polub

Avatar of Leniwiec
Leniwiec

BAMMA
Featherweight

806 komentarzy 1,768 polubień

@Jacek Łosak
Adesanya odebrał mistrzowski tytuł kategorii półśredniej Pereierze? :mamedwhat:

Odpowiedz polub