paulo costa

Podczas galu UFC 253 Paulo Costa przegrał starcie mistrzowskie z Israelem Adesanyą. Brazylijczyk na początku walki przyjął sporo kopnięć na łydkę, a potem został rozbity przez mistrza.

Przebieg walki dla wielu obserwatorów był zaskakujący, ponieważ Costa nie próbował mocnych ataków na rywala. Wallid Ismail, menadżer Paulo, w rozmowie dla serwisu AG Fight wyjaśnił z czego wynikało takie podejście do starcia.

Kiedy Adesanya zaczął kopać go w łydkę, Paulo miał zmienić strategię, która polegała na tym, aby podejść na spokojnie do dwóch pierwszych rund, a potem iść na całość i spróbować znokautować rywala.

Ismail dodał też, że Costa popełnił poważny błąd trzymając się sztywno zaplanowanych wytycznych.

Paulo miał zmienić swoje podejście do walki w trzeciej minucie pierwszej rundy. Miał go spróbować obalić lub zacząć atakować. Miał zrobić cokolwiek, bo nie było możliwości, aby przetrwał przyjmowanie tylu kopnięć. On wytrwał te kopnięcia, bo jest gruboskórny. Brak zmiany podejście do walki, to był poważny błąd taktyczny.

Paulo Costa był niepokonany do czasu spotkania na swojej drodze Israela Adesanyi. W przeszłości wygrywał z m.in. Johnym Hendricksem czy Yoelem Romero. Aż 12 z 13 wygranych w karierze zdobywał kończąc rywali przed czasem.

12 KOMENTARZE

 1. Czasy Zimnej Wojny. USA i ZSRR raz po raz prężą przed sobą muskuły na wszelkich możliwych polach, żeby udowodnić kto jest największym światowym mocarstwem. Postanowiono urządzić pojedynek bokserski – najlepszy pięściarz amerykański vs najlepszy pięściarz radziecki. Na miejsce walki ustalono miejscowość w dalekiej Syberii, walka bardzo szybko uzyskała ogólnoświatowy rozgłos. Niestety – dzień przed pojedynkiem pięściarz radziecki doznał poważnej kontuzji wykluczającej go z pojedynku. Radzieccy przedstawiciele zastanawiają się co robić? W jaki sposób uniknąć totalnej kompromitacji na arenie międzynarodowej? W końcu dochodzi do nich informacja, że  w pobliskiej wsi mieszka niejaki Saszka – chłop wielki jak stodoła o legendarnej wręcz sile i wytrzymałości. Stwierdzili, że może uda mu się przetrwać chociaż dwie pierwsze rundy dzięki czemu kompromitacja będzie troszkę mniejsza. Ściągneli Saszkę na miejsce w którym miał się odbyć pojedynek i powiedzieli mu: "Saszka, wpuścimy Cię do ringu w którym wielki murzyn będzie starał się Cię pobić. Wytrzymaj z nim chociaż 2 rundy po 2 minuty a dostaniesz za to 100 rubli". Saszka się zgodził. Ubrali go w spodenki z sierpem i młotem, nałożyli czerwone rękawice, wpuścili do ringu i rozpoczęła się walka. Amerykański bokser skakał wokół ringu i raz po raz zadawał ciosy Saszce to na głowę, to na korpus to znów na głowę. Niewzruszony Saszka stał tylko na środku ringu zasłaniając się rękami i nic sobie nie robił z kolejnych uderzeń. Tak samo wyglądała druga runda. Po niej trenerze radzieccy powiedzieli do niej: "Świetnie Ci idzie, wytrzymaj jeszcze rundę i dostaniesz kolejne 100 rubli!". Trzecia runda wyglądała tak jak dwie poprzednie. Tak jak czwarta, piąta i szósta za które Saszka miał otrzymać kolejne sto rubli z tą tylko różnicą, że zmęczony zawodnik amerykański był już coraz mniej żwawy a jego ciosy coraz słabsze. W ten sposób doszli aż do końca 11 rundy po zakończeniu której radzieccy trenerzy powiedzieli do Saszki: "Idzie Ci rewelacyjnie! Została ostatnia runda – jeżeli ją przetrwasz dostaniesz od nas dodatkowo 1000 rubli". Na co sapiący Saszka odpowiedział: "Teraz już nie wytrzymam, za bardzo mnie wkuwia – teraz mu przypierdolę!".

  :suchykarol:

 2. To tam był jakiś plan? Obóz Costy zapomniał powiedzieć Israelowi, że zaczną walczyć dopiero od trzeciej rundy i cała taktyka się wysypała.

 3. Jezu, na co oni liczyli. Taktyka brzmiąca tak jakby mieli w zespole kreta doradzającego taką taktykę, żeby na bank Izrael wygrał.

 4. Wyglądało bardziej jakby nie miał planu, chyba że chodziło o to żeby wytykać język i dać kopać się w łydkę. Costa dał się zgwałcić i to dosłownie.

 5. Paulo miał zmienić strategię, która polegała na tym, aby podejść na spokojnie do dwóch pierwszych rund, a potem iść na całość i spróbować znokautować rywala.

  :DC::dobry:

 6. Teraz to każdy sobie może mówić, że powinien zmienić  w trakcie taktykę bo była do dupy, tylko po co o tym gadac jak to oczywiste dla każdego.

  Od 3r Xd co oni planowali,  pokaz tlenu?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.