Już w październiku Khabib Nurmagomedov zmierzy się w mistrzowskim boju z Justinem Gaethje. Najbliższy rywal mistrza słynie z mocnych, brutalnych bojów i jak sam mówi, chce, żeby Khabib walcząc z nim krwawił w klatce.

Nurmagomedov natomiast chce tradycyjnie użyć swoich umiejętności zapaśniczych w walce z Justinem.

Nic się nie zmieni. Będę chciał walczyć z nim zapaśniczo. Jeśli on będzie bronił moich prób obaleń, będę próbował ponownie, będę próbował sto razy. On ma świetne umiejętności zapaśnicze i obronę obaleń, ale nie wydaje mi się, żeby przez ostatnie lata korzystał z zapasów w takim zakresie jak ja. Ja robię to zawsze.

Podczas niedawnego spotkania z mediami Khabib dodał też, że nastawia się na walkę w każdej płaszczyźnie.

Oczywiście zamierzam walczyć też z nim boksersko. Będę się z nim też wymieniał kopnięciami. To będzie mieszanka kickboxingu z zapasami. Uważam, że moje zawodnicze IQ jest wyższe od IQ Justina. On jest twardym zawodnikiem. Lubi się bić. Lubi krew. On jest prawdziwym wojownikiem, ale mówiąc o fighterskim IQ, uważam, że mam je na wyższym poziomie. Chcę go zmęczyć. Taki mam plan, a potem, może w trzeciej lub czwartej rundzie, chcę go skończyć.

Nurmagomedov jest niepokonany od dwudziestu ośmiu walk, z czego dwanaście stoczył w organizacji UFC. Jeden z najlepszych zawodników w historii MMA ostatni walczył na gali UFC 242 w Abu Zabi gdzie zdominował i poddał w trzeciej rundzie tymczasowego mistrza wagi lekkiej Dustina Poiriera. Miało to jednak miejsc w 2019 roku i od tego czasu nowym tymczasowym mistrzem został Justin Gaethje. Khabib będzie musiał znów udowodnić, że na tronie kategorii, może zasiadać tylko jeden zawodnik.

Gaethje jest niepokonany od czterech pojedynków i wszystkie z nich kończył przez nokauty, zdobywając przy okazji aż pięć bonusów za występy oraz walki wieczoru. W ostatnim starciu z Tonym Fergusonem, zdobył pas i stał się tymczasowym mistrzem wagi lekkiej oraz prawowitym przeciwnikiem dla Khabiba.

Ich pojedynek odbędzie się 24 października na UFC 255.

Zobacz również: Khabib o kolejnych walkach: Październik – Justin, kwiecień – GSP

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.