Thiago Santos o rewanżu z Jonesem

Thiago Santos (21-7) nie daje o sobie zapomnieć po porażce z Jonem Jonesem (25-1) na UFC 239. W wywiadzie dla ESPN, Brazylijczyk wierzy, że to jednak on był lepszy w Las Vegas i nie do końca zgadza się z werdyktem sędziów. W tym wypadku ”Marreta” domaga się walki rewanżowej po swoim powrocie do rywalizacji.

Czuję się już lepiej. Pierwsze tygodnie były ciężkie i bardzo bolało, ale najważniejsze, że operacja się udała i zaczynam wracać do zdrowia. Do 6-8 miesięcy zajmie mi pełna regeneracja. Robię wszystko, co w mojej mocy, aby wrócić jak najszybciej.

Oglądałem naszą walkę. Ciężko na to patrzeć. Jeżeli byłbym sędzią, to dałbym sobie wygraną. Uważam, że wygrałem 1,2 i 5 rundę. Myślę, że sędziowie wybrali Jonesa, bo gość jest mistrzem. Pretendent zawsze musi zrobić coś ponadto, aby wygrać po 25 minutach.

Musi być rewanż. Tak szybko, jak tylko będę zdrowy w 100%. Musimy do tego wrócić i sprawdzić kto powinien był zostać mistrzem.

Czy UFC postanowi dać rewanż dla Thiago? Na pewno nie w tym roku, gdyż ”Bones” chce jeszcze raz wyjść do oktagonu w 2019 roku, a w przypadku Santosa jest to niemożliwe.

Ciężko powiedzieć jak UFC rozważy moją decyzję, patrzą różnie. Nie skupiajmy się na tym, a na procesie regeneracji. Na to przyjdzie jeszcze czas.

7 KOMENTARZE

  1. Natychmiastowa rewanże zazwyczaj bazują na ogromnej ilości emocji w pierwszej walce. Tutaj nie dość, że pierwsza była całkiem spokojna to jeszcze nie było niewiadomo jakich kontrowersji. Po tym czasie który minął to już wszyscy o tym zapomną i tyle z hypu na walkę. Do czasu aż on wróci to Jones będzie miał ze 2-3 walki jak nie wpadnie na koksie. Jedna teraz (z grubym albo z Jankiem?) I 1-2 w przyszłym roku. Cała dywizja może się poprzestawiać jeszcze i na fali będzie ktoś ze świeżymi wygranymi. Może Coco dostanie w cytrynę i straci pas? Według mnie Tjago musi się pogodzić z dłuższym zapomnieniem i przypomnieć o sobie jakąś inną walką zanim wróci do dyskusji o TS.

  2. 6-8 miesięcy regeneracja, a ten już o rewanż woła heh zanim zdąży wykórować nóżke to Jones może już nawet nie być mistrzem… i wtedy zacznie się domagać rewanżu z Jankiem lol

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.