Thiago Santos

Podczas niedawnej gali UFC 239 Thiago Santos zmierzył się na przestrzeni pięciu rund z Jonem Jonesem i  walka ta zakończyła się dla niego nie tylko przegraną, ale też poważnymi urazami obu kolan.

Santos właśnie udanie przeszedł operację, o czym poinformował poprzez media społecznościowe.

Po czterech godzinach operacji lekarze powiedzieli, że wszystko zostało naprawione. Teraz skupiam się na całkowitym powrocie do zdrowia, tak aby móc stać się jeszcze silniejszym.

Co ciekawe, Santos, który doznał w jednym kolanie pęknięcia łąkotki i naderwania więzadła, powiedział, że do kontuzji doszło już w pierwszej rundzie pojedynku, a mimo to Brazylijczyk z takim urazem przewalczył całe 25 minut.

Po operacji, Santos powiedział w rozmowie dla ESPN, że lekarze byli zaskoczeni tym, iż mógł on bić się dalej mając takie urazy.

To nie jest normalne. Tego nie da się wyjaśnić naukowo, to musi być kwestia psychiki.

Zespół Brazylijczyka twierdzi, że te problemy wykluczą Santosa ze startów przynajmniej na osiem miesięcy, ale wszystko wskazuje na to, że rehabilitacja może potrwać jeszcze dłużej i Thiago będzie mógł wrócić do startów dopiero w drugiej połowie roku 2020.

Przegrana Santosa z Jonesem przerwała serię czterech zwycięstw z rzędu, które Brazylijczyk zanotował w niecały rok.

33 KOMENTARZE

 1. Santos to twardziel bo to byly zolnierz- spadochroniarz( ale nie wiem czy w jakis jednostkach specjalnych byl) tak wiec zaprawiony w bojach:wink: a tak serio na starosc to nie bedzie na wozku chlop jezdzil. To nie 1 operacje kolan w jego karierze ale te widze powazne w chuj. To tylko o JBJ chujowo swiadczy ze kaleki nie skonczyl i jeszcze 25 min sraczki ze go lujem Santos ustrzeli.

 2. Santos to twardziel bo to byly zolnierz- spadochroniarz( ale nie wiem czy w jakis jednostkach specjalnych byl) tak wiec zaprawiony w bojach:wink: a tak serio na starosc to nie bedzie na wozku chlop jezdzil. To nie 1 operacje kolan w jego karierze ale te widze powazne w chuj. To tylko o JBJ chujowo swiadczy ze kaleki nie skonczyl i jeszcze 25 min sraczki ze go lujem Santos ustrzeli.

  Właśnie to zajebiście świadczy o Jonesie. Rozjebał super żołnierza prawie go nie dotykając. Mógł zabić, a tak to tylko odebrał mu możliwość chodzenia . :bleed:

  :jjsmile:

 3. Jones to kurwa bez zasad i jakiejkolwiek godności i moralności. Co to za GOAT co stosuje najbrudniejsze zagrania stosuje doping itd  a mimo to nie potrafi skończyć kontuzjowanego zawodnika :brainoverload:a do tego od dłuższego czasu daje tak nudne walki że 2 z 3 przespałem. Te kopnięcia na kolana już od dawna powinny być zabronione:danaillegal: a ten gość w każdej walce bazuje tylko na tym. Jako GOAT powinien pokazać że nie potrzebuje nieczystych zagrań aby deklasować przeciwniķów. Kiedyś uważałem go za najlepszego w historii ale dzisiaj już tylko czekam na jego wielki upadek. Jego "legacy" zbudowane na oszustwie tylko po to aby łysy kłamca mógł mieć jeszcze więcej zielonych. Jak dla mnie gość zmarnował ogromny talent. Wielka szkoda:razz:łacz:

 4. Tylko jego też jakoś nikt skończyć nie może, najbardziej wierzyłem w Gusa, ale Smith i nawet kapitan brazylia nie dali rady. Bez dopalaczy idzie mu ciężkej ale nadal nie ma na niego mocnych.

 5. Tylko jego też jakoś nikt skończyć nie może, najbardziej wierzyłem w Gusa, ale Smith i nawet kapitan brazylia nie dali rady. Bez dopalaczy idzie mu ciężkej ale nadal nie ma na niego mocnych.

  Miras mówi, że Oleksiejczuk mu wpierdoli. Ja mu wierzę

 6. Tylko jego też jakoś nikt skończyć nie może, najbardziej wierzyłem w Gusa, ale Smith i nawet kapitan brazylia nie dali rady. Bez dopalaczy idzie mu ciężkej ale nadal nie ma na niego mocnych.

  Jano Go nakurwi ,jak Będzie dalej tak walczył jak pizda jakaś

 7. Zapewne jakby nie ta kontuzja to jednak Jones by się łapał parteru.

  Tylko jego też jakoś nikt skończyć nie może, najbardziej wierzyłem w Gusa, ale Smith i nawet kapitan brazylia nie dali rady. Bez dopalaczy idzie mu ciężkej ale nadal nie ma na niego mocnych.

  Najpierw Janek go skasuje a potem Oleksiejczuk

 8. Miras mówi, że Oleksiejczuk mu wpierdoli. Ja mu wierzę

  Jones będzie leżał, będzie bity i będzie płakał

 9. Jones to kurwa bez zasad i jakiejkolwiek godności i moralności. Co to za GOAT co stosuje najbrudniejsze zagrania stosuje doping itd  a mimo to nie potrafi skończyć kontuzjowanego zawodnika :brainoverload:a do tego od dłuższego czasu daje tak nudne walki że 2 z 3 przespałem. Te kopnięcia na kolana już od dawna powinny być zabronione:danaillegal: a ten gość w każdej walce bazuje tylko na tym. Jako GOAT powinien pokazać że nie potrzebuje nieczystych zagrań aby deklasować przeciwniķów. Kiedyś uważałem go za najlepszego w historii ale dzisiaj już tylko czekam na jego wielki upadek. Jego "legacy" zbudowane na oszustwie tylko po to aby łysy kłamca mógł mieć jeszcze więcej zielonych. Jak dla mnie gość zmarnował ogromny talent. Wielka szkoda:razz:łacz:

  Jones twierdzi, że skoro ktoś w walce go uderza w głowę przez co może mu uszkodzić mózg, to on ma prawo się bronić i rozjebać mu kolana. W sumie trochę racji ma.

 10. Tylko jego też jakoś nikt skończyć nie może, najbardziej wierzyłem w Gusa, ale Smith i nawet kapitan brazylia nie dali rady. Bez dopalaczy idzie mu ciężkej ale nadal nie ma na niego mocnych.

  Bo ta kategoria wagowa w ogóle jest bardzo słaba, niech Jones idze do cieżkiej skoro jest taki dobry.

 11. Johnny Walker.

  Cała nadzieja w tym pozytywnym gościu.  Nie mogę się doczekać tego starcia :jimcarrey:

 12. Johnny Walker.

  Niech stoczy pierwszo z 2-3 pojedynki z pierwsza 10tka i pozniej bedziemy z niego robic mistrza.

  Co do Santosa to jest z goscia twardziel. Kontuzja + chamskie i nastawione na zniszczenie obijanie kolan przez JBJ. Aczkolwiek jest to dozwolone wiec nie ma co za bardzo po nim jechac.

  Niech Santos sie zalczy, wraca i dalej daje dobre walki.

 13. To tylko świadczy o JJ jaki się zrobił chu..wy, że nie umiał przez 20 minut skończyć gościa z rozwalonym kolanem:siara:

 14. Niech stoczy pierwszo z 2-3 pojedynki z pierwsza 10tka i pozniej bedziemy z niego robic mistrza.

  Co do Santosa to jest z goscia twardziel. Kontuzja + chamskie i nastawione na zniszczenie obijanie kolan przez JBJ. Aczkolwiek jest to dozwolone wiec nie ma co za bardzo po nim jechac.

  Niech Santos sie zalczy, wraca i dalej daje dobre walki.

  Cala nadzieja w Walkerze, nawet taki Bombardiero jak Santos nie znokautuje Jona przez ogromna różnice warunków fizycznych poprostu różnica zasięgu jest nie do przeskoczenia. Johnny po za tym ze jest mega nieprzewidywalnym i eksplozywnym  kawałem skurwiela  to na ten moment w 205 Jest najbardziej zbliżony warunkami do Jona co daje mu szanse.

 15. odebrał mu możliwość chodzenia .

  Te kopnięcia na kolana już od dawna powinny być zabronione a ten gość w każdej walce bazuje tylko na tym.

  Jones twierdzi, że skoro ktoś w walce go uderza w głowę przez co może mu uszkodzić mózg, to on ma prawo się bronić i rozjebać mu kolana.

  chamskie i nastawione na zniszczenie obijanie kolan przez JBJ.

  No to ja chyba tej walki nie widziałem. Może mi ktoś wskazać momenty pierwszej rundy, w których bons rozjebał santosowi dwa kolana? Albo nakierować na jakąś wypowiedź Santosa lub kogoś z jego sztabu, z której wynika, że snajper Jon mu je rozpierdolił?

 16. No to ja chyba tej walki nie widziałem. Może mi ktoś wskazać momenty pierwszej rundy, w których bons rozjebał santosowi dwa kolana? Albo nakierować na jakąś wypowiedź Santosa lub kogoś z jego sztabu, z której wynika, że snajper Jon mu je rozpierdolił?

  Jedno bylo widac jak jebnelo przy obronie low kicka, poza tym to gadanie o 1 szej rundzie to pewnie  takie troche podkoloryzowane 🙂 drugie pewnie w wyniku tych kopniec

 17. No to ja chyba tej walki nie widziałem. Może mi ktoś wskazać momenty pierwszej rundy, w których bons rozjebał santosowi dwa kolana? Albo nakierować na jakąś wypowiedź Santosa lub kogoś z jego sztabu, z której wynika, że snajper Jon mu je rozpierdolił?

  Alert – mój komentarz wyrwany z kontekstu aby poprzeć postawiona tezę

 18. Alert – mój komentarz wyrwany z kontekstu aby poprzeć postawiona tezę

  :korwinstupid:

  Uważasz, że bons rozpierdolił Santosowi te kolana, czy masz inne zdanie? Jeśli mu je rozdupcył wskaż na te momenty.

  @Zaraza – jutro raz jeszcze zobaczę całą walkę. Dzięki za odpowiedź.

 19. :korwinstupid:

  Uważasz, że bons rozpierdolił Santosowi te kolana, czy masz inne zdanie? Jeśli mu je rozdupcył wskaż na te momenty.

  @Zaraza – jutro raz jeszcze zobaczę całą walkę. Dzięki za odpowiedź.

  :korwinstupid:

  Przeczytaj raz na spokojnie ze zrozumieniem i nie dopisuj historii. Jasno napisałem że wg mnie Santos zlspal kontuzje a ataki kolan przez następne 5 rund na pewno mu nie pomogły. Także jak widać bardzo zachowawczo i bez insynuacji bo nie mi oceniać jak poważny wpływ na obecny stan Santosa miała aktywność Jonesa

 20. Jones twierdzi, że skoro ktoś w walce go uderza w głowę przez co może mu uszkodzić mózg, to on ma prawo się bronić i rozjebać mu kolana. W sumie trochę racji ma.

  Chybiona teza bo Bąs nie ma przecież mózgu:jjsmile:

 21. :korwinstupid:

  Przeczytaj raz na spokojnie ze zrozumieniem i nie dopisuj historii. Jasno napisałem że wg mnie Santos zlspal kontuzje a ataki kolan przez następne 5 rund na pewno mu nie pomogły. Także jak widać bardzo zachowawczo i bez insynuacji bo nie mi oceniać jak poważny wpływ na obecny stan Santosa miała aktywność Jonesa

  Jaką ja historię dopisuję? :korwinwhat:

  Napisałeś, że Jon chamsko obijał kontuzjowane kolana Santosa, a z drugiej strony uznajesz, że nie ma co po nim jechać, bo jest to dopuszczalne. To zdecyduj się, bo w takim przedstawieniu sprawy słowo "chamsko" – totalnie tutaj nie pasuje. Zawodnik ma za zadanie dokonać największych zniszczeń, by odnieść zwycięstwo, wiesz o tym, tak więc to nie było chamskie obijanie, a uderzenia zgodne z regułami, na które godzą się zawodnicy wchodząc do klatki. Przedstaw papiery na schizofrenie albo skończ waść pierdolić 😉

 22. Jaką ja historię dopisuję? :korwinwhat:

  Napisałeś, że Jon chamsko obijał kontuzjowane kolana Santosa, a z drugiej strony uznajesz, że nie ma co po nim jechać, bo jest to dopuszczalne. To zdecyduj się, bo w takim przedstawieniu sprawy słowo "chamsko" – totalnie tutaj nie pasuje. Zawodnik ma za zadanie dokonać największych zniszczeń, by odnieść zwycięstwo, wiesz o tym, tak więc to nie było chamskie obijanie, a uderzenia zgodne z regułami, na które godzą się zawodnicy wchodząc do klatki. Przedstaw papiery na schizofrenie albo skończ waść pierdolić 😉

  Gosciu, nie chce rzucac inwektywami w odpowiedzi ale sie dosc mocna cisna gdy sie czyta o schizofremii. Przyczytaj swoj pierwszy post. Jak go przetrawisz to dojdziesz do wniosku, ze zaczales dyskusje na temat dewastacji kolan Santosa i ich przyczyn. Dla ulatwienia

  "klocuniek said:

  No to ja chyba tej walki nie widziałem. Może mi ktoś wskazać momenty pierwszej rundy, w których bons rozjebał santosowi dwa kolana? Albo nakierować na jakąś wypowiedź Santosa lub kogoś z jego sztabu, z której wynika, że snajper Jon mu je rozpierdolił?"

  Posluzyles sie moim postem by zaakcentowac teze, ze Jones jest obwiniany o uszkodzenie 2 kolan Santosa i to jeszcze w pierwszej rundzie. Tak jak Ci napisalem wczesniej – ja akurat tylko stwierdzilem, ze Santos zmagal sie z kontuzja i ze mialy miejsce (jak to u Jona) ataki na kolana. I bylaby gitarka gdybys mi jakichs korwinow nie zaczal rzucac i isc w zaparte.

  Teraz zmieniasz temat, juz rozmowa na temat kontuzji 2 kolan w pierwszej rundzie Cie nie interesuje i zamiast tego czepiasz sie epitetu – "chamskie". Prosze bardzo – co do tej kwestii, tak jest to dozwolone i tak uwazam, ze to sa ataki na granicy przyzwoitosci. I nie jestem pierwsza osoba ktora cos takiego stwierdza. Poczytaj sobie fora zagraniczne to znajdziesz okreslenia jak "dick moves" i tak dalej. Bezcenna jest reakcja Rampage'a po takowym ataku gdy  patrzy z zaskoczeniem w kierunku sedziego. Dlatego, ze tego typu uderzenia nie tylko pacyfikuja Cie w walce ale moga wykluczyc ze startow na dlugi czas i w mojej skromnej opinii moga prowadzic do urazow na poziomie przeciagniecia dzwigni. Jon jest slynny tez z wykrecania rak w walce gdy znajduje sie w klinczu (np. walka z Texteira jezeli dobrze pamietam). Zasady mowia jedno, natomiast nie zawsze trzeba slepo sie z zasadami zgadzac. Natomiast jako, ze sa legalne to krytyka samego Jona nie jest do konca fair. Stosuje podejscie all for the win.

 23. Gosciu, nie chce rzucac inwektywami w odpowiedzi ale sie dosc mocna cisna gdy sie czyta o schizofremii.

  Luzuj majty przyjacielu – witamy na cohones :lol::beer: a jak Ci się mój rubaszny żart nie spodobał (zważaj na emotki), to racz Pan stąd spierdalać 😉

  Przyczytaj swoj pierwszy post. Jak go przetrawisz to dojdziesz do wniosku, ze zaczales dyskusje na temat dewastacji kolan Santosa i ich przyczyn. Dla ulatwienia

  "klocuniek said:

  No to ja chyba tej walki nie widziałem. Może mi ktoś wskazać momenty pierwszej rundy, w których bons rozjebał santosowi dwa kolana? Albo nakierować na jakąś wypowiedź Santosa lub kogoś z jego sztabu, z której wynika, że snajper Jon mu je rozpierdolił?"

  Posluzyles sie moim postem by zaakcentowac teze, ze Jones jest obwiniany o uszkodzenie 2 kolan Santosa i to jeszcze w pierwszej rundzie. Tak jak Ci napisalem wczesniej – ja akurat tylko stwierdzilem, ze Santos zmagal sie z kontuzja i ze mialy miejsce (jak to u Jona) ataki na kolana. I bylaby gitarka gdybys mi jakichs korwinow nie zaczal rzucac i isc w zaparte.

  W jakie kurwa zaparte? Korwiny należały się Tobie jak psu buda, bo alarmujesz jakobym jakąś tezę lansował i do tego potrzebne były mi niby Twoje słowa wyrwane z kontekstu. :facepalm:

   Twoja słowa, które zacytowałem nie były intencjonalnym podparciem niby głoszonej przeze mnie tezy (mogę się wreszcie dowiedzieć niby jakiej)? Zaakcentowałem ironicznie, że NIE ZAUWAŻYŁEM aby Jones zniszczył kolana Santosa w pierwszej rundzie dlatego też poprosiłem o wskazanie na stosowne momenty walki. Raz jeszcze dzięki dobrej morduchnie @Zaraza bo takiej odpowiedzi właśnie oczekiwałem.

  Teraz zmieniasz temat, juz rozmowa na temat kontuzji 2 kolan w pierwszej rundzie Cie nie interesuje i zamiast tego czepiasz sie epitetu – "chamskie".

  Skąd wniosek, że mnie nie interesuje? :korwinwhat:

  Prosze bardzo – co do tej kwestii, tak jest to dozwolone i tak uwazam, ze to sa ataki na granicy przyzwoitosci.

  I nie jestem pierwsza osoba ktora cos takiego stwierdza. Poczytaj sobie fora zagraniczne to znajdziesz okreslenia jak "dick moves" i tak dalej. Bezcenna jest reakcja Rampage'a po takowym ataku gdy  patrzy z zaskoczeniem w kierunku sedziego.

  Grono zwolenników LGBT+ akguflwiuetfw również stale się powiększa nie znaczy to, że chcemy aby drag queen czytały bajki naszym przedszkolakom:SPOILER

  Przypomnę, że zabawa o której mówimy nie jest dla grzecznych maminsynków i jeśli się ona komuś nie podoba polecam taniec z gwiazdami zamiast UFC.

  Dlatego, ze tego typu uderzenia nie tylko pacyfikuja Cie w walce ale moga wykluczyc ze startow na dlugi czas i w mojej skromnej opinii moga prowadzic do urazow na poziomie przeciagniecia dzwigni.

  :wow:

  Dlatego nie jest to zabawa dla:

  Powtarzam również, jeśli kogoś dupa boli o to, że dorośli decydują się napierdalać za kasę na takich zasadach – niech ogląda:

  Jon jest slynny tez z wykrecania rak w walce gdy znajduje sie w klinczu (np. walka z Texteira jezeli dobrze pamietam).

  Jest skurwielem i należy mu się srogi wpierdol. Żywiłem nadzieję, że Santos to zrobi, niestety – chuj bons znów był górą

  :childcry:

  Zasady mowia jedno, natomiast nie zawsze trzeba slepo sie z zasadami zgadzac. Natomiast jako, ze sa legalne to krytyka samego Jona nie jest do konca fair. Stosuje podejscie all for the win.

  Czyli nie jest fair, że nazywasz jego legalne techniki chamskimi :korwinlaugh:

 24. Luzuj majty przyjacielu – witamy na cohones :lol::beer: a jak Ci się mój rubaszny żart nie spodobał (zważaj na emotki), to racz Pan stąd spierdalać 😉

   W jakie kurwa zaparte? Korwiny należały się Tobie jak psu buda, bo alarmujesz jakobym jakąś tezę lansował i do tego potrzebne były mi niby Twoje słowa wyrwane z kontekstu. :facepalm:

   Twoja słowa, które zacytowałem nie były intencjonalnym podparciem niby głoszonej przeze mnie tezy (mogę się wreszcie dowiedzieć niby jakiej)? Zaakcentowałem ironicznie, że NIE ZAUWAŻYŁEM aby Jones zniszczył kolana Santosa w pierwszej rundzie dlatego też poprosiłem o wskazanie na stosowne momenty walki. Raz jeszcze dzięki dobrej morduchnie @Zaraza bo takiej odpowiedzi właśnie oczekiwałem.

  Skąd wniosek, że mnie nie interesuje? :korwinwhat:

  Grono zwolenników LGBT+ akguflwiuetfw również stale się powiększa nie znaczy to, że chcemy aby drag queen czytały bajki naszym przedszkolakom:SPOILER

  Przypomnę, że zabawa o której mówimy nie jest dla grzecznych maminsynków i jeśli się ona komuś nie podoba polecam taniec z gwiazdami zamiast UFC.

  :wow:

  Dlatego nie jest to zabawa dla:

  Powtarzam również, jeśli kogoś dupa boli o to, że dorośli decydują się napierdalać za kasę na takich zasadach – niech ogląda:

  Jest skurwielem i należy mu się srogi wpierdol. Żywiłem nadzieję, że Santos to zrobi, niestety – chuj bons znów był górą

  :childcry:

  Czyli nie jest fair, że nazywasz jego legalne techniki chamskimi :korwinlaugh:

  Kurwa kto to będzie czytał :korwinstupid:

 25. Kurwa kto to będzie czytał

  Ja przeczytałem, ale tylko dlatego, że jestem w pracy i się nudzę.

  Jak ktoś nie jest w pracy to strata czasu!

 26. Ja przeczytałem, ale tylko dlatego, że jestem w pracy i się nudzę.

  Jak ktoś nie jest w pracy to strata czasu!

  :razz:utinlaugh:

 27. Luzuj majty przyjacielu – witamy na cohones :lol::beer: a jak Ci się mój rubaszny żart nie spodobał (zważaj na emotki), to racz Pan stąd spierdalać 😉

   W jakie kurwa zaparte? Korwiny należały się Tobie jak psu buda, bo alarmujesz jakobym jakąś tezę lansował i do tego potrzebne były mi niby Twoje słowa wyrwane z kontekstu. :facepalm:

   Twoja słowa, które zacytowałem nie były intencjonalnym podparciem niby głoszonej przeze mnie tezy (mogę się wreszcie dowiedzieć niby jakiej)? Zaakcentowałem ironicznie, że NIE ZAUWAŻYŁEM aby Jones zniszczył kolana Santosa w pierwszej rundzie dlatego też poprosiłem o wskazanie na stosowne momenty walki. Raz jeszcze dzięki dobrej morduchnie @Zaraza bo takiej odpowiedzi właśnie oczekiwałem.

  Skąd wniosek, że mnie nie interesuje? :korwinwhat:

  Grono zwolenników LGBT+ akguflwiuetfw również stale się powiększa nie znaczy to, że chcemy aby drag queen czytały bajki naszym przedszkolakom:SPOILER

  Przypomnę, że zabawa o której mówimy nie jest dla grzecznych maminsynków i jeśli się ona komuś nie podoba polecam taniec z gwiazdami zamiast UFC.

  :wow:

  Dlatego nie jest to zabawa dla:

  Powtarzam również, jeśli kogoś dupa boli o to, że dorośli decydują się napierdalać za kasę na takich zasadach – niech ogląda:

  Jest skurwielem i należy mu się srogi wpierdol. Żywiłem nadzieję, że Santos to zrobi, niestety – chuj bons znów był górą

  :childcry:

  Czyli nie jest fair, że nazywasz jego legalne techniki chamskimi :korwinlaugh:

  No coz, przeczytalem. Musze przyznac, ze oczekiwalem troszke wiecej jezeli zdecydujesz sie odpowiedziec ale wazne, ze sie starales :roberteyeblinking:. Byla geba O'Neila, LGBT, Pudelek i nawet zdjecie jakichs emo-szczyli wiec nienajgorzej. Moglbym teraz odpowiadac na kazdy akapit i prowadzic jakies wojaze slowne tylko po co tym bardziej, ze temat blachy. Zamiast tego (i aby udowodnic, ze troszke dystansu do siebie jednak mam :hi:) napisze piona i pozdro bez szostki i dwoch zer. Milej niedzieli :redford:

 28. No coz, przeczytalem.

  O ja pierdole ale Ty zdolny do niesamowitych poświęceń jesteś!

  :razz:enn:

  Musze przyznac, ze oczekiwalem troszke wiecej jezeli zdecydujesz sie odpowiedziec ale wazne, ze sie starales

  Jeszcze więcej? Czego nie rozumiesz? Pisz – pomogę. :redford:

  A tak całkiem poważnie to straciłeś kompletnie na wiarygodności jeśli o tę duperelę chodzi w oparciu o którą te kilka zdań wymieniliśmy, ubierając swoją powyższą wypowiedź w protekcjonalny ton. Jesteś wyprany z kontrargumentów jak tetrowa pielucha potraktowana BioTex Color Superkoncentreret.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.