Jak poinformowali dziennikarze brazylijskiego portalu Combate.com, tajemnicza wyspa organizacji UFC o tzw. nazwie „Fight Island” znajduje się w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi.

Jest to dobra wiadomość dla zawodników MMA z Europy ponieważ loty z naszej części świata do Abu Zhabi trwają około 6 godzin. Wcześniej pojawiały się informacje jakoby UFC rozważała organizację swoich gal na jednej z wysp Fidżi na którą lot z przesiadkami trwa z Polski ponad 30 godzin.

Projekt „Fight Island” ma pomóc organizacji UFC w zapewnieniu walk zawodnikom którzy mieszkają poza USA i z powodu pandemii nie są w stanie przedostać się na teren Stanów Zjednoczonych. Dzięki lotom do Abu Zabi międzynarodowi zawodnicy organizacji UFC unikną dwutygodniowej kwarantanny i od razu po przejściu testów na zawartość COVID-19 będą mogli toczyć walki w klatce.

Drugie po Dubaju pod względem ludności miasto kraju jest położone na wyspie Abu Zabi oraz kilku mniejszych przybrzeżnych wyspach w Zatoce Perskiej i na stałym lądzie. Łącznie posiada ponad 200 wysp i właśnie na jednej z nich zostanie zbudowany tymczasowy ośrodek walk w którym organizacja wstępnie planuje produkować cykliczne wydarzenia od około 27 czerwca do końca lipca.

Abu Zabi do tej pory było gospodarzem trzech wydarzeń UFC i za każdym razem hala sportowa w której odbywała się gala była budowana wyłącznie na to jedno wydarzenie. Ostatnim razem największa organizacja MMA na świecie zawitała do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich w 2019 roku z galą na UFC 242 na której mogliśmy podziwiać walkę mistrza wagi lekkiej Khabiba Nurmagomedova z Dustinem Poirierem. Wcześniejsze wizyty organizacji odbyły się w 2014 roku z galą UFC Fight Night: Nogueira vs. Nelson oraz w 2010 roku z galą UFC 112: Silva vs. Maia.

Zobacz również:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.