Chociaż Robert Whittaker nie jest zainteresowany walką z Paulo Costą i uważa, że jego kolejnym rywalem powinien zostać Israela Adesanya, ten planuje iść do kategorii półciężkiej i tam zetrzeć się z Janem Błachowiczem.

Zobacz również: „Jedyną logiczną opcją jest rewanż z Adesanyą” – Whittaker niezainteresowany walką z Costą

Paulo Costa jest natomiast pewny, że ostatecznie do jego walki z Whittakerem dojdzie, o czym powiedział w rozmowie z fanami w serwisie YouTube.

Chcę walki z Whittakerem, walki, która jest bliska finalizacji. Bardzo bliska. Ta walka zbliża się i do niej dojdzie. Jestem tego pewien. Pozostają detale do dogrania, kilka drobiazgów.

Costa dodał też, że on sam mógłby wrócić do klatki już w grudniu. Whittaker nie planuje jednak powrotu do walk przed nowym rokiem.

29-letni Paulo Costa do UFC dołączył w 2017 roku jako mistrz Jungle Fight w kategorii średniej. Brazylijczyk zanotował bardzo mocny start w organizacji, nokautując każdego rywala w czterech kolejnych występach. Po zwycięstwach z Johnym Hendricksem oraz Uriah Hallem – „Borrachinha” po świetnej walce pokonał na punkty Yoela Romero. W ostatnim boju musiał po raz pierwszy uznać wyższość rywala w klatce, jakim był Israel Adesanya, mistrz UFC wagi średniej.

Whittaker  w ostatnich dwóch walkach pokonał Jareda Cannoniera i Darena Tilla. W ostatnich 12 pojedynkach jego bilans wynosi 11-1. Jedyną przegraną w tym czasie zadał mu Israel Adesanya na UFC 243.

19 KOMENTARZE

  1. Pierdzielenie, Whittaker nie chce nikogo innego poza Izzim, a Costa gada że walka z Whitrakrem jest już prawie dogadana :damjan:

  2. Jak Izzy pójdzie wyłapać od Janka to może zrobią im interima. Na to Robert się na pewno polski bez względu na rywala więc czemu nie

  3. Lubię Coste ale gość jest praktycznie ta 1 wygraną z whitakerem od ponownej walki o pas. Tak patrzę na jego karierę , Ile wysiłku i trudnych walk potrzebują jedni np Janek a ile taki Costa co zbil ogórka Mcllelana bambosze i Hendricksa który był bity przez każdego. Jedyna walka na poziomie to wymęczony Romero i cyk pas w zasięgu .

    Dać mu Whitakera to wypunktuje go i fajnie

  4. Nie ma szans z Whittakerem. Costa mimo, że dojebany to rączki ma króciutkie i mocnego ciosu kończącego wbrew pozorom nie ma.

  5. Irytuje mnie ten gość.Został ośmieszony, nic nie pokazał a teraz żebrze o jak najszybszy rewanż z Israelem.Juz wolałbym żeby tę szanse dostał Hermansson albo Till.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.