Chociaż Robert Whittaker nie jest zainteresowany walką z Paulo Costą i uważa, że jego kolejnym rywalem powinien zostać Israela Adesanya, ten planuje iść do kategorii półciężkiej i tam zetrzeć się z Janem Błachowiczem.

Zobacz również: „Jedyną logiczną opcją jest rewanż z Adesanyą” – Whittaker niezainteresowany walką z Costą

Paulo Costa jest natomiast pewny, że ostatecznie do jego walki z Whittakerem dojdzie, o czym powiedział w rozmowie z fanami w serwisie YouTube.

Chcę walki z Whittakerem, walki, która jest bliska finalizacji. Bardzo bliska. Ta walka zbliża się i do niej dojdzie. Jestem tego pewien. Pozostają detale do dogrania, kilka drobiazgów.

Costa dodał też, że on sam mógłby wrócić do klatki już w grudniu. Whittaker nie planuje jednak powrotu do walk przed nowym rokiem.

29-letni Paulo Costa do UFC dołączył w 2017 roku jako mistrz Jungle Fight w kategorii średniej. Brazylijczyk zanotował bardzo mocny start w organizacji, nokautując każdego rywala w czterech kolejnych występach. Po zwycięstwach z Johnym Hendricksem oraz Uriah Hallem – „Borrachinha” po świetnej walce pokonał na punkty Yoela Romero. W ostatnim boju musiał po raz pierwszy uznać wyższość rywala w klatce, jakim był Israel Adesanya, mistrz UFC wagi średniej.

Whittaker  w ostatnich dwóch walkach pokonał Jareda Cannoniera i Darena Tilla. W ostatnich 12 pojedynkach jego bilans wynosi 11-1. Jedyną przegraną w tym czasie zadał mu Israel Adesanya na UFC 243.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.