UFC 302

O ostatnim starciu w wadze średniej pomiędzy Seanem Stricklandem a Paulo Costą na UFC 302 wypowiedzieli się Henry Cejudo i Kamaru Usman. Zdaniem Cejudo, przebieg tej walki rozczarował wielu fanów.

W drugiej walce wieczoru gali UFC 302 Sean Strickland niejednogłośną decyzją sędziów pokonał Paulo Costę po pięciorundowym pojedynku, który – choć prowadzony w wysokim tempie – nie zachwycił pod kątem pamiętnych momentów. Bezpośrednio po walce Strickland stwierdził, że w głównej mierze jest to wina unikającego walki Costy.

Pojedynek Strickland vs Costa skomentował na podcaście Pound 4 Pound Henry Cejudo. Amerykanin określił go „nudnym”:

Ta walka rozczarowała wielu ludzi. Nie spodziewałem się tego. Oni po prostu zachowywali się za bardzo po przyjacielsku. Czasem nawet lepiej jest mieć lekką spinę. Oni próbowali być ziomkami, zakumplować się.

W oktagonie mieli do siebie za duży szacunek, bo żaden z nich nie chciał przegrać z tym drugim z powodu tego, że obaj są internetowymi trollami. Ostatnie 17 sekund tej walki poderwało tłum, ale poza tym była potwornie nudna. Nie wiem, jak inaczej to ująć.

W obronie tego pojedynku stanął z kolei Kamaru Usman, drugi z gospodarzy podcastu Pound 4 Pound:

Wiem, że Dana [White] miał problem z tą walką, ale z drugiej strony – dlaczego? Runda 3, w zasadzie rundy od 1 do 4 były relatywnie wyrównane, choć trochę dziwne. Wiecie, Sean wyprowadzał więcej ciosów, ale Paulo Costa – kiedy tylko się nie cofał – trafiał ciosami bardziej efektywnie. Nie wiem. To była po prostu dziwna walka.

Po triumfie nad Paulo Costą, Sean Strickland domaga się walki mistrzowskiej i jest gotów czekać na nią tyle, ile to tylko będzie konieczne. Costa z kolei zapowiedział, że w kolejnych walkach powróci do swojego dawnego stylu i będzie napierał do przodu i szukał nokautu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Bambo
Bambo

PRIDE FC
Middleweight

6,763 komentarzy 36,540 polubień

Rozczarowała z jakiego powodu? Przecież smiećland chyba nigdy nie dał ciekawej walki, za to costa tak, tyle, że jakieś sto lat temu. Ich walk nie oglądam nawet z odtworzenia bo to gwarancja chujni jak żeńskie MMA. :waldeklaugh:
Wyjątkiem walka pijaka z whittakerem, tę oglądałem ze względu na Roberta. :beczka:

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

WSOF
Bantamweight

3,113 komentarzy 9,818 polubień

Walka nudnawa to prawda.
Sean "we're gonna go to war FOR YOU GUYS, we're gonna bleed FOR YOU FUCKING GUYS" Strickland zrobił swój klasyczny sparing, no ale przynajmniej wygrał.
Costa rozczarował dużo bardziej bo przez całą walkę był na wstecznym. Spodziewałem się, że Sean wygra ale, że Costa tak łatwo będzie oddawał pole i cały czas się cofał to już nie.
Z jego stylem to praktycznie oddanie przeciwnikowi zwycięstwa.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of GigaKozak33
GigaKozak33

EFC Africa
Light Heavyweight

2,996 komentarzy 5,360 polubień

Costa rozczarował dużo bardziej bo przez całą walkę był na wstecznym. Spodziewałem się, że Sean wygra ale, że Costa tak łatwo będzie oddawał pole i cały czas się cofał to już nie.
Z jego stylem to praktycznie oddanie przeciwnikowi zwycięstwa.

Costa zapewne próbował zmylić Stricklanda, duża ilość niskich kopnięć i to celowe patrzenie w dół przez cały czas. Ewidentnie czekał na moment w którym będzie mógł wyprowadzić wysokie kopnięcie. Ale tak jak powiedziałeś, walka na wstecznym + presja Tarzana skutecznie mu to uniemożliwiły.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of alww
alww

PRIDE FC
Welterweight

6,524 komentarzy 34,591 polubień

Co za kurwa głąb. Walka byla wyrownana? Chyba na konsoli jak grałeś.

Odpowiedz polub

Avatar of dizel77
dizel77

UFC
Middleweight

12,264 komentarzy 30,255 polubień
Avatar of Starvin' Marvin
Starvin' Marvin

BAMMA
Bantamweight

769 komentarzy 4,119 polubień

Rozczarował to Cejudo robiąc z gęby cholewę o swojej emeryturze. O Usmanie to już nie ma co się wypowiadać bo już sam sobie wystawił świadectwo rozprawiając o przyszłości Franciszka w boksie

Odpowiedz 2 polubień