Krzysztof Głowacki udanie zadebiutował w świecie MMA. Podczas gali na PGE Narodowym wygrał przez nokaut z Patrykiem Tołkaczewskim. Teraz były pięściarz szykuje się do drugiej walki w KSW.

3 czerwca podczas gali XTB KSW Colosseum 2 Krzysztof Głowacki zmierzył się z Patrykiem Tołkaczewskim i chociaż początkowo wydawało się, że starcie układa się po myśli „Gleby”, ostatecznie Głowacki, który leżał na macie, efektownie znokautował go ciosem z pleców. Krzysztof Głowacki szykuje się do kolejnej walki w KSW. W rozmowie dla TVP Sport został zapytany o to, kiedy ponownie zawalczy:

Pod koniec lutego. Nazwiska przeciwnika jeszcze nie mogę zdradzić, ale wiem już z kim walczę. Szykuję się pod niego.

Głowacki dodał też, że nie zamierza już wracać do świata boksu.

Tak, to koniec z boksem. Jestem teraz w KSW i na tym całkowicie się skupiam. Mam długi kontrakt i nie wyobrażam sobie, by w wieku 41 lat wrócić do ringu. Nie będzie już do czego wracać. Po co mam dostawać w łeb od młodych? Nie ma o czym gadać. Jestem już emerytowanym pięściarzem.

Krzysztof Głowacki ma za sobą bogatą i pełną sukcesów karierę w pięściarskim świecie. W zawodowym boksie stoczył blisko 40 pojedynków, z których ponad 30 wygrał, a w 20 posyłał rywali na deski. W roku 2015 pokonał legendarnego Marco Hucka i zdobył pas mistrzowski WBO w wadze junior ciężkiej. Wcześniej wywalczył też regionalny pas WBO Inter-Continental oraz tytuł międzynarodowego mistrza Polski. W amatorskim pięściarstwie popularny „Główka” stoczył ponad setkę pojedynków. Był młodzieżowym mistrzem Polski, a także wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski seniorów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,952 komentarzy 3,007 polubień

Krzysztof Głowacki udanie zadebiutował w świecie MMA. Podczas gali na PGE Narodowym wygrał przez nokaut z Patrykiem Tołkaczewskim. Teraz były pięściarz szykuje się do drugiej walki w KSW. 3 czerwca podczas gali XTB KSW Colosseum 2 Krzysztof Głowacki zmierzył się z Patrykiem Tołkaczewskim i chociaż początkowo wydawało się, że starcie układa się po myśli „Gleby”, ostatecznie Głowacki, […]

Odpowiedz polub

click to expand...