Dana White, szef UFC, nie zgadza się z osobami krytykującymi go za zbyt niskie ich zdaniem wynagrodzenia jakie trafiają do kieszeni zawodników i proponuje, aby krytycy sami spróbowali sił na rynku MMA i zaczęli płacić więcej.

Dyskusja na temat zarobków w organizacji UFC weszła już na stałem do przestrzeni medialnej. Sami zawodnicy mają różne podejście do sprawy. Jedni krytykują UFC, inni są zadowoleni z tego, co otrzymują za walki.

Dana White natomiast nie kryje irytacji, gdy bywa pytany o te kwestie. Będąc gościem audycji Tough Business również odniósł się do tej sprawy.

Ten biznes tak działa, że każdy chce zarabiać więcej i to się nigdy nie zmieni. Ostatecznie jednak cały czas mówimy o prowadzeniu biznesu. Nie bez powodu odnieśliśmy sukces na rynku. Czy wiecie ile pieniędzy inwestujemy w ten sport, aby stawał się coraz większy i lepszy dla każdego? Robimy coś, czego boks nigdy nie zrobił. Prowadząc biznes kluczowym jest to, żeby wiedzieć kim się jest i co się robi dla innych. Wiele osób nie ma o tym bladego pojęcia. Ludzie, którzy gadają o zbyt małych zarobkach zawodników nie mają pojęcia o czym mówią. Nie mają pojęcia o tym biznesie. A jeśli wiedzą, jeśli są tacy mądrzy, to niech zaczną ze mną konkurować i niech płacą zawodnikom więcej niż ja. Zobaczymy jak im to wyjdzie.

W ostatnim czasie dyskusja na temat zarobków zawodników walczących pod skrzydłami UFC rozgorzała ponownie po tym jak Ben Askren i Tyron Woodley zdecydowali się na bokserskie walki z popularnym youtuberem Jakiem Paulem, zawodnicy tacy jak Francis Ngannou czy Paulo Costa zaczęli otwarcie zastanawiać się nad zarobkami w UFC. Porównując swoje wypłaty do wypłat za wspomnianych wyżej walki, które mają być znacznie wyższe, otworzyli kolejną dyskusję w kwestii płac fighterów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of roundone
roundone

BAMMA
Bantamweight

790 komentarzy 872 polubień
Avatar of Boxerross
Boxerross

Legacy FC
Featherweight

1,926 komentarzy 3,039 polubień

Danka to ogólnie łysa menda, ale swoją robotę wykonuje zajebiście i nie wyobrażam sobie UFC bez niego. Chujek bo chujek, ale dobry

Odpowiedz 1 Like