adesanya błachowicz

Israel Adesanya przegrał niedawny bój z Janem Błachowiczem w klatce UFC, ale szef organizacji uważa, że nie można oceniać Israela przez pryzmat tego właśnie starcia.

Israel Adesanya, mistrz wagi średniej, zdecydował się na przejście wagę wyżej i zmierzenie się z Janem Błachowiczem. Starcie z mistrzem wagi półciężkiej nie okazało się jednak dla niego szczęśliwe – Adesanya przegrał pojedynek z Polakiem. Zaraz po walce pojawiły się głosy mówiące, że Błachowicz pokazał wszystkim jak należy walczyć, aby wygrać z Israelem.

Przegrana ta była pierwszą porażką w MMA w karierze Israela. Teraz mistrz wraca do swojej wagi i tam będzie bronił pasa. Natomiast szef UFC, Dana White, w rozmowie dla TSN powiedział, że nie powinno się patrzeć dziś na Adesanyę przez pryzmat ostatniej przegranej i nie wydaje mu się, że łatwo będzie przełożyć to co zrobił Błachowicz na walki z niższej wadze.

Nie możemy lekceważyć tego, jak trudno jest przejść wagę wyżej. Kiedy w tym sporcie idzie do wyższej kategorii, to nie ma różnicy jednego lub dwóch funtów, to są pokaźne różnice w wadze. To jest bardzo trudne i nie można oceniać, ani patrzeć na najbliższe starcie przez pryzmat poprzedniego.

Israel Adesanya w najbliższym boju spotka się po raz drugi w oktagonie z Marvinem Vettorim.

W roku 2018 Marvin Vettori walczył z Israelem Adesanyą. Przegrał ten pojedynek na punkty, ale decyzja sędziów była niejednogłośna.

Do walki Vettori vs Adesanya dojdzie 12 czerwca podczas gali UFC 263.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Kraver
Kraver

KSW
Light Heavyweight

5,820 komentarzy 16,945 polubień

100% racji. W walce z Jankiem różnica wagi to było pewnie gdzieś 20-25 funtów bo Izzy wniósł na wagę 200. Z Włochem ta różnica będzie minimalna i kuntakinte powinien wybronić obaleń, a w stójce pokaże swoją klasę.

Odpowiedz 4 polubień