Daniel Cormier w wywiadzie po przegranej walce wieczoru na gali UFC 252 zwrócił uwagę na faul Stipe Miocica który mógł mieć wpływ na przebieg mistrzowskiego starcia.

Cormier został przewieziony do miejscowego szpitala po walce z Miocicem po tym gdy doznał uszkodzenia siatkówki w lewym oku w trzeciej rundzie starcia. „DC” między rundami powiedział swojemu narożnikowi, że nie widzi a w wywiadzie po gali potwierdził, że sytuacja z trzeciej rundy mogła mieć wpływ na przebieg reszty walki:

„To znaczy, spójrz na moje oko. Nie mogłem nawet widzieć reszty tej jebanej walki. Nie widzę nic na lewe oko. Wszystko jest czarne. Jest jak jest, to nie ma znaczenia. Powiedziałem Marcowi Goddardowi, że trafił mnie palcem w oko, ale powiedział, że to było od zadanego ciosu. Ale po walce powiedział: „Tak, widziałem to na powtórce”. Po prostu nie widzę na lewe oko. To nie ma znaczenia. Jest jak jest.”

Sytuację w trakcie walki skomentował były rywal Jon Jones który zwrócił uwagę na to jak mocno uszkodzone jest oko Cormiera:

Cormier o samej walce w porównaniu z poprzednimi spotkaniami z Miocicem powiedział:

„Nie różniła się zbytnio. To znaczy, nie widzę czyli wykonał dobrą robotę. Był w stanie złapać mnie i przytrzymać przy klatce przez długi czas i myślę, że zrobiło to różnicę w tych wyrównanych rundach. … Czułem, że szło nam całkiem nieźle. Ale kiedy byliśmy w klinczu, łapał mnie podwójnym hakiem, czego nie zrobił w pierwszych dwóch walkach. Zwykle udawało mi się uciec z tych pozycji, ale dziś zrobił to inaczej i sprawiło mi to trochę kłopotu.”

Moment faulu widać na poniższym filmie:

Po przegranej walce o tytuł mistrza wagi ciężkiej ze Stipe Miocicem na UFC 252, Daniel Cormier potwierdził przejście na sportową emeryturę. Były mistrz odchodzi z organizacji UFC z rekordem 22 wygranych walk i 3 porażek. 11 z tych zwycięstw odniósł w oktagonie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.