Kariera jednego z najlepszych i najbardziej utytułowanych zawodników w historii wagi ciężkiej MMA dobiegła końca.

Daniel Cormier po przegranej przez decyzję walce o pas mistrza wagi ciężkiej UFC ze Stipe Miociciem na UFC 252 w Las Vegas, potwierdził przejście na sportową emeryturę.

Cormier w wywiadzie po przegranej walce powiedział, że na tym etapie kariery interesują go tylko walki o mistrzowski pas ale po gali UFC 252 nie widzi zbyt dużych szans, żeby do nich doszło w najbliższym czasie:

„To ciężka sytuacja kiedy przegrywasz na koniec dwie wielkie walki i trylogie – to bardzo smutny moment” – powiedział Cormier Joe Roganowi w wywiadzie po walce. „Ale poradzę sobie z tym tak, jak radziłem sobie z innymi ciężkimi momentami w przeszłości

Nie interesuje mnie walka o nic innego, jak tylko o mistrzowskie tytuły. Nie wyobrażam sobie, że najbliższej przyszłości będzie mnie czekać walka o jakiś tytuł, więc to będzie koniec dla mnie. Miałem długą karierę. Było świetnie. Właśnie stoczyłem ostatnią walkę o mistrzostwo wagi ciężkiej. To była całkiem dobra walka.”

Były podwójny mistrz UFC zanim wszedł w sobotę do klatki na trzecie starcie z Miocicem, zapowiedział, że niezależnie od wyniku będzie to jego ostatnia walka w karierze. Mimo, że jego główny trener Javier Mendez oraz prezydent UFC Dana White mieli pewne wątpliwości co do decyzji zawodnika, Cormier po walce dotrzymał słowa i zakończył bogatą karierę.

41-letni Cormier odchodzi ze sportu jako jeden z najlepszych zawodników którzy kiedykolwiek weszli do klatki. Były zapaśnik olimpijski był dopiero drugim zawodnikiem w historii organizacji, który posiadał jednocześnie dwa mistrzowskie tytuły UFC w różnych kategoriach wagowych. Jest również jedynym zawodnikiem, który obronił mistrzowski pas posiadając oba tytuły.

Cormier (MMA 22-3) był mistrzem każdej organizacji MMA w której walczył. W 2012 roku wygrał obsadzony gwiazdami MMA turniej Grand Prix wagi ciężkiej organizacji Strikeforce. W swojej bogatej karierze przegrywał tylko z dwoma wielkimi mistrzami, Jonem Jonesem i Stipe Miocicem. Pokonał za to między innymi tak świetnych zawodników jak Josh Barnett, Alexander Gustafsson, Dan Henderson czy Anderson Silva.

Poza oktagonem, kapitan słynnej American Kickboxing Academy skupił w ostatnich latach na pracy komentatora i analityka gal UFC. Prowadzi również programy telewizyjne dla stacji ESPN i jest trenerem szkolnej drużyny zapaśniczej w Gilroy w Kalifornii w której szkoli przyszłych zapaśników.

Poniżej przypomnienie jak świetnym zawodnikiem jest Daniel Cormier:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.