Velentina Shevchenko, która podczas gali UFC 231 zmierzy się w mistrzowskim boju z Joanną Jędrzejczyk, przygotowuje się do tego starcia wspólnie z Cris Justino i przy okazji pobytu w jej klubie nagrała materiał, w którym opowiedziała o swoim spojrzeniu na Joannę Jędrzejczyk i ich wcześniejsze starcia.

Walczyłyśmy z Joanną trzy razy w muay thai. Oczywiście było to wiele lat temu, ale ostatecznie to podobna sytuacja. Ona się odrobinę zmieniła, ale nadal jest tą samą osobą co kiedyś. Ze mną jest podobnie. Zmieniłam się pod względem umiejętności, ale nadal jestem tą samą osobą. To daje mi pewnego rodzaju przewagę, ponieważ kiedy znasz swojego rywala, wiesz czego się po nim spodziewać. Ja poczułam w walkach jej siłę, wiem co potrafi robić i jak to robi. Wiedząc to wszystko skupiłam się na przygotowaniach. Przygotowując się do walk, nigdy przesadnie nie skupiam się na rywalce, a na tym co sama muszę zrobić. Jeśli bowiem sama czuję się silna i gotowa, wszystko będzie dobrze.

Shevchenko powiedziała także, że nastawia się na różne scenariusze w starciu z Joanną, ale chciałaby skończyć pojedynek przed czasem.

Zrobię wszystko, żeby wygrać tę walkę. Nigdy jednak nie wiadomo jak się ona skończy. Każdy oczywiście liczy na skończenie przed czasem. I to właśnie spróbuję zrobić, spróbuję skończyć walkę przed czasem. Nie ważne jednak jak będzie przebiegać starcie, czy będzie w stójce czy w parterze, zrobię wszystko, żeby wygrać. W zależności od zachowania rywalki, wybiorę odpowiednią taktykę na starcie.

25 KOMENTARZE

 1. jasne jak słońce ze z nią wygra ale kiedy ona kogoś znokautowała to tego nawet małe dzieci w afryce nie pamietaja

 2. jasne jak słońce ze z nią wygra ale kiedy ona kogoś znokautowała to tego nawet małe dzieci w afryce nie pamietaja

  Aśka jest podatna na nokauty niestety. Słabo to widzę, jedyna nadzieja w tym, że Aśka dużo zyska na zmianie wagi na wyższą, dlatego nie skreślam jej. Z Gadelhą w pierwszej walce też jej nikt za badzo nie dawał szans, nawet sami trenerzy z tego co pamiętam mówili, żeby jeszcze zaczekała, ale jednak dała sobie radę z Gadelhą. Liczę na to samo z Valentiną.

 3. Aśka jest podatna na nokauty niestety

  raz przegrała przez ko i jest od razu podatna na nokauty? valentina to waciak wiec watpie

 4. raz przegrała przez ko i jest od razu podatna na nokauty? valentina to waciak wiec watpie

  No bo jest. Ma za sobą 10 letnią kariere muay thai, i trochę już przeszła w MMA. W wielu jej walkach było widać, że mogły się skończyć nokautem.

 5. No bo jest. Ma za sobą 10 letnią kariere muay thai, i trochę już przeszła w MMA. W wielu jej walkach było widać, że mogły się skończyć nokautem.

  ale nie w dwóch ostatnich, po zmianie sposobu ścinania wagi nie widać, żeby miała mieć z tym problemy,  nokdauny zaczęły i skończyły się na współpracy z ekspertkami od żywienia z Florydy

 6. Walka ciekawa. Duza bedzie roznica wag w dniu walki? Ile Walentyna wnosi do oktagonu?

  przed UFC 213 (gdzie obsrała się Nunes) ważyła ~ 143 (gdzieś się wygadała w jednym wywiadzie), tu pewnie też wniesie 135-140 max, ale to nic strasznego bo taka Gadelha ( i Andrade też pewnie) wnosiły po 140 w słomkowej

 7. W wielu jej walkach było widać, że mogły się skończyć nokautem.

  w wielu? chyba tylko z rose bo w innych walkach nie była zagrozona

 8. w wielu? chyba tylko z rose bo w innych walkach nie była zagrozona

  Gadelha posłała ją na tyłek jednym z pierwszych ciosów w drugiej walce, Kowalkiewicz też sprawiła że była "podłączona". Nikt nie mówi tu o szklanej szczęce, ale w MT swoje przyjęła (nie stroniła od otwartych wymian) i to może mieć wpływ na to że jest podatniejsza na ciosy niz np. Kowalkiewicz która może przyjąć dużo więcej.

 9. Gadelha posłała ją na tyłek jednym z pierwszych ciosów w drugiej walce, Kowalkiewicz też sprawiła że była "podłączona". Nikt nie mówi tu o szklanej szczęce, ale w MT swoje przyjęła (nie stroniła od otwartych wymian) i to może mieć wpływ na to że jest podatniejsza na ciosy niz np. Kowalkiewicz która może przyjąć dużo więcej.

  niech się autor wypowie o co chodziło a z tym ze kowalkiewicz potrafi przyjąć to już tylko mit

 10. Gadelha posłała ją na tyłek jednym z pierwszych ciosów w drugiej walce, Kowalkiewicz też sprawiła że była "podłączona". Nikt nie mówi tu o szklanej szczęce, ale w MT swoje przyjęła (nie stroniła od otwartych wymian) i to może mieć wpływ na to że jest podatniejsza na ciosy niz np. Kowalkiewicz która może przyjąć dużo więcej.

  No wlasnie przez takie wypowiedzi fanow i swojego sztabu uwierzyla, ze jest invincible i pokazala ile moze przyjac w walce z Andrade….

 11. Aśka jest podatna na nokauty niestety. Słabo to widzę, jedyna nadzieja w tym, że Aśka dużo zyska na zmianie wagi na wyższą, dlatego nie skreślam jej. Z Gadelhą w pierwszej walce też jej nikt za badzo nie dawał szans, nawet sami trenerzy z tego co pamiętam mówili, żeby jeszcze zaczekała, ale jednak dała sobie radę z Gadelhą. Liczę na to samo z Valentiną.

  Kiedy zawodnik MMA przegra jedną walkę przed czasem i od razu staje się "podatny na nokauty".:neildegrassewhoa:

 12. Gadelha posłała ją na tyłek jednym z pierwszych ciosów w drugiej walce, Kowalkiewicz też sprawiła że była "podłączona". Nikt nie mówi tu o szklanej szczęce, ale w MT swoje przyjęła (nie stroniła od otwartych wymian) i to może mieć wpływ na to że jest podatniejsza na ciosy niz np. Kowalkiewicz która może przyjąć dużo więcej.

  Problem w tym, że cięła wagę z tymi paniami z Florydy od walki z Gadelhą 2 do walki z Namjunas 1. Wcześniej nie miała takich problemów, po tej współpracy, a przewalczyła 8 rund od tamtego czasu, też nie, więc logiczny byłby wniosek, że powinno byc okej, tym bardziej, że Szewczenko to waciak i w kickboxingu/ muay thai ma chyba tylko 2 tko na kilkanaście lat kariery.

  Ludzie od roku w każdym ciosie przeciwniczki od czasu UFC 217 to widzą potencjalny nokaut ( i w związku z tym też niby Rose uderzała "mocniej" w rewanżu), wstrzymajcie się trochę z tą paranoją.

 13. Kiedy zawodnik MMA przegra jedną walkę przed czasem i od razu staje się "podatny na nokauty".:neildegrassewhoa:

  Na upartego znalazł bym swoje wypowiedzi sprzed walki z Rose kiedy twierdziłem tak samo, więc nie do mnie tak

 14. Jest groźna Valentina, ale jeśli ktoś oglądał te walki w taju, to chyba widział tam, że jeśli chodzi o stójkę to w drugiej i trzeciej walce Asia moim zdaniem była lepsza, Valentina jedynie łapała ją za nogę i przewracała i tak punktowała te dwie walki

 15. Na upartego znalazł bym swoje wypowiedzi sprzed walki z Rose kiedy twierdziłem tak samo, więc nie do mnie tak

  :fjedzia:

  Jedna walka nie udowadnia, że miałeś rację. Nie ma głowy jak Andrade, ale też nie powiedziałbym, że jest podatna na nokauty.

 16. W wielu jej walkach było widać, że mogły się skończyć nokautem.

  Kiedy zawodnik MMA przegra jedną walkę przed czasem i od razu staje się "podatny na nokauty".:neildegrassewhoa:

  Nie mam ochoty tracić czasu na osoby, które nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Taka rada na przyszłość do wszystkich, którzy chcą ze mną rozmawiać. Jeżeli nie potraficie czytać ze zrozumieniem, albo nie jesteście pewnie czy potraficie, to nie piszcie do mnie, szkoda Waszego czasu. Jeżeli nie wiecie o jakich walkach piszę, to obejrzyjcie jeszcze raz wszystkie walki Aśki w MMA.

 17. Nie mam ochoty tracić czasu na osoby, które nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Taka rada na przyszłość do wszystkich, którzy chcą ze mną rozmawiać. Jeżeli nie potraficie czytać ze zrozumieniem, albo nie jesteście pewnie czy potraficie, to nie piszcie do mnie, szkoda Waszego czasu. Jeżeli nie wiecie o jakich walkach piszę, to obejrzyjcie jeszcze raz wszystkie walki Aśki w MMA.

  Wydaje mi się, że dosyć precyzyjnie pokazałem, do którego komentarza się odnoszę, także :kis:

 18. Aśka wygra. Zobaczycie. Valentina nie ma mocnego ciisu, a Jędrzejczyk w wadze wyżej będzie znacznie silniejsza i mocniejsza.

 19. Na upartego znalazł bym swoje wypowiedzi sprzed walki z Rose kiedy twierdziłem tak samo, więc nie do mnie tak

 20. niz np. Kowalkiewicz która może przyjąć dużo więcej.

  Nooo po tym pierdolnięciu od Andrade, to nie zdziwiłbym się jakby jej do tej pory huczało w głowie. Powrót pokaże czy to przyjmowanie ciosów jeszcze aktualne.

 21. Nooo po tym pierdolnięciu od Andrade, to nie zdziwiłbym się jakby jej do tej pory huczało w głowie. Powrót pokaże czy to przyjmowanie ciosów jeszcze aktualne.

  To będzie najlepsze potwierdzenie tego co mówię, czyli że otwarty styl walki sprawia, że z czasem odporność na ciosy spada, co nie jest żadnym odkryciem akurat. Szczególnie że u Karoliny to był pierwszy raz, nigdy wcześniej, nawet na sparingu, nie dostała KD.

 22. Gadelha posłała ją na tyłek jednym z pierwszych ciosów w drugiej walce, Kowalkiewicz też sprawiła że była "podłączona". Nikt nie mówi tu o szklanej szczęce, ale w MT swoje przyjęła (nie stroniła od otwartych wymian) i to może mieć wpływ na to że jest podatniejsza na ciosy niz np. Kowalkiewicz która może przyjąć dużo więcej.

  Kowalkiewicz po ostatniej walce dostala ciezkie lanie może być naruszona w kolejnych pojedynkach ale nie o tym mowa.Moim zdaniem to jeśli wygra Aska będzie noespodzianka

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.