Już w najbliższy weekend dojdzie do mistrzowskiego starcia Aljamaina Sterlinga z Seanem O’Malleyem. Dustin Poirier jest zdania, że każdy z zawodników tego starcia będzie chciał je utrzymać w innej płaszczyźnie, ale ostatecznie stawia na to, że Sterling narzuci rywalowi swój plan na walkę.

Gala UFC 292: Sterling vs O’Malley odbędzie się 19 sierpnia w hali TD Garden w Bostonie. W walce wieczoru dojdzie do starcia o pas wagi koguciej pomiędzy panującym mistrzem Aljamainem Sterlingiem a Seanem O’Malleyem. Dustin Poirier w rozmowie dla serwisu MMAnews.com przedstawił swoje spojrzenie na zbliżający się pojedynek.

Jeśli Aldo będzie potrafił go złapać, zdominuje go. Sean jednak jest wysoki, ma świetne wyczucie i niewygodną stójkę. Pewnie wszyscy patrzą na to w podobny sposób. Aljo będzie chciał go obalić i utrzymać na macie. Sean będzie chciał go utrzymać na dystans swoim zasięgiem i szybkością, aby rozbić go na kawałeczki. Kto wdroży swój plan na walkę, wygra. Skłaniam się jednak w kierunku Aljo.

Aljamain Sterling pas mistrzowski zdobył w marcu roku 2021 w starciu z Petrem Yanem. W pojedynku rewanżowym, do którego doszło rok później, obronił tytuł. Przed walką z Cejudo Sterling walczył w październiku 2022 roku i pokonał T.J. Dillashawa.

Sean O’Malley dostał się do UFC w roku 2017 z programu z cyklu Contender Series. Dla amerykańskiej marki stoczył dziesięć pojedynków, osiem z nich wygrał, a jedno starcie zostało uznane za nierozstrzygnięte. W ostatnim boju, do którego doszło w październiku roku 2022, pokonał Petra Yana niejednogłośną decyzją sędziów. Do klatki na UFC 292 wejdzie po czterech wygranych.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Welterweight

2,012 komentarzy 4,343 polubień

To Aldo czy Aljo?:fjedzia:

Odpowiedz 2 polubień