Sage Northcutt, któremu po ostatniej walce zakończył się kontrakt z organizacją UFC, na razie nie wie co będzie robił dalej i czy zawalczy jeszcze dla amerykańskiego lidera. W audycji The Ariel Helwani show zwrócił jednak uwagę na kwestię potencjalnych zarobków zawodników w innych organizacjach.

Jestem teraz tzw. wolnym strzelcem. Nie do końca wiem jak to faktycznie działa, co jest zapisane w moim kontrakcie na ten temat. Wiem natomiast, że moi koledzy, którzy trafili do innych organizacji np. do Bellatora zarabiają tam dwa albo nawet trzy razy więcej niż w UFC. Mówię tu o np. Rorym MacDonaldzie albo Lyoto Machidzie. Zobaczymy więc jak sprawy się potoczą.

Mimo że Northcut sugeruje, iż może rozważyć sprawdzenie innych ofert z rynku, nie kryje również, że jest bardzo wdzięczny UFC za to, że trafił do organizacji.

Jestem dozgonnie wdzięczny Danie White’owi i braciom Fertitta, którzy sprowadzili mnie do UFC. Bardzo im za to dziękuję.

38 KOMENTARZE

 1. :beczka:

  O jebany z czym do ludzi?

  Trza było pokazac cos wiecej niz tylko Salto w oktagonie

  Tatko danka nie bedzie zadowolony:razz:jelen:

 2. Wiem natomiast, że moi koledzy, którzy trafili do innych organizacji np. do Bellatora zarabiają tam dwa albo nawet trzy razy więcej niż w UFC.

  A umiesz tak?

  :beczka:

 3. ratingi robi lepsze niż Gejczi a zarabia 2 razy mniej, więc w sumie może być tak, że Bellator sypnie kasą, Sage popularny zawodnik, nie oceniając umiejętności

 4. Koleś zarabia więcej niż goście z top 10 i jeszcze mu mało, niech spierdala walczyć z Loganem.

  Musi się ustawić w kolejce, bo ponoć Cyborg chce walczyć z Loganem.

 5. $40.000 za drugą walkę w czasie gdy w UFC ludzie zaczynali od $12.000? Serio Sage? Taki dupek jesteś? Do Machidy i MacDonalda się porównujesz? Strasznie niewdzięczne jest mówienie, że w konkurencji zarabia się dwa razy więcej podczas gdy istniejesz tylko dlatego, że UFC cię przygarnęło i wypromowało.

 6. Koleś zarabia więcej niż goście z top 10 i jeszcze mu mało, niech spierdala walczyć z Loganem.

  Musi się ustawić w kolejce, bo ponoć Cyborg chce walczyć z Loganem.

  @_Logan_  ?

 7. $40.000 za drugą walkę w czasie gdy w UFC ludzie zaczynali od $12.000? Serio Sage? Taki dupek jesteś? Do Machidy i MacDonalda się porównujesz? Strasznie niewdzięczne jest mówienie, że w konkurencji zarabia się dwa razy więcej podczas gdy istniejesz tylko dlatego, że UFC cię przygarnęło i wypromowało.

  Ślubu nie brali.

 8. Jak dziesiątki innych zawodników, którzy zarabiają mniej :fjedzia:

  Łysy, dzięki któremu zawdzięczamy istnienie tej federacji i być może MMA w ogóle, coś w tym dzieciaku jednak dostrzegł. I nie chodzi o medialność, aparycję. Jest dobrym strikerem, miał kłopoty z parterem, ale ostatnie walki pokazują że jest coraz lepiej. Natomiast ten x-factor, który przyczynił się do tego, że Dana w niego zainwestował, to moim zdaniem kosmiczny atletyzm. Ten gość, jest tak eksplozywny jak Vitor za czasów TRT. Piekielnie szybki i mocno bije. Technika z karate też procentuje. I ma 22 lata. Za 4-5 lat to będzie pretendent no. 1 do pasa, o ile sam nie będzie jego posiadaczem. A z $ marudzi, owszem. Jego prawo 🙂

 9. Łysy, dzięki któremu zawdzięczamy istnienie tej federacji i być może MMA w ogóle, coś w tym dzieciaku jednak dostrzegł. I nie chodzi o medialność, aparycję. Jest dobrym strikerem, miał kłopoty z parterem, ale ostatnie walki pokazują że jest coraz lepiej. Natomiast ten x-factor, który przyczynił się do tego, że Dana w niego zainwestował, to moim zdaniem kosmiczny atletyzm. Ten gość, jest tak eksplozywny jak Vitor za czasów TRT. Piekielnie szybki i mocno bije. Technika z karate też procentuje. I ma 22 lata. Za 4-5 lat to będzie pretendent no. 1 do pasa, o ile sam nie będzie jego posiadaczem. A z $ marudzi, owszem. Jego prawo 🙂

  hehe bardzo dobre"eksplozywny jak Vitor"hehe"za 4-5lat pretendent"ojej zatrzymajcie te karuzele śmiechu

 10. Dobrze prawi że chce więcej siana jak każdy kto pracuje w jego branży rozumie na czym polega ten biznes.Nie ma znaczenia który jesteś w rankingu tylko ile zarabiasz dla firmy i wzbudzasz zainteresowanie kibiców,taki CMPUNK za debiut dostał pół miliona dolców nie dla tego że Dana go lubi tylko dla tego,że zarobił dla firmy co najmniej milion. UFC zgarnia prawie 70% zysku co wcześniej czy później musi się skończyć dla dobra dyscypliny.PS fajnie wygląda ta fura z klocków lego 🙂

 11. Dobrze gada Marcinek!

  Też kiedyś poszedłem po podwyżkę do szefa. Rzuciłem , ile bym chciał więcej….a ci mnie zwolnili w pizdu  . Życie. Proste.

 12. Sage myje auto czy siebie?

  Miał myć auto, ale jak zdjął koszulkę to nie mógł się powstrzymać żeby sobie klaty nie namydlić. Podobno potem przez 2h wcierał w bicki krem bambino:awesome:

 13. Łysy, dzięki któremu zawdzięczamy istnienie tej federacji i być może MMA w ogóle, coś w tym dzieciaku jednak dostrzegł. I nie chodzi o medialność, aparycję. Jest dobrym strikerem, miał kłopoty z parterem, ale ostatnie walki pokazują że jest coraz lepiej. Natomiast ten x-factor, który przyczynił się do tego, że Dana w niego zainwestował, to moim zdaniem kosmiczny atletyzm. Ten gość, jest tak eksplozywny jak Vitor za czasów TRT. Piekielnie szybki i mocno bije. Technika z karate też procentuje. I ma 22 lata. Za 4-5 lat to będzie pretendent no. 1 do pasa, o ile sam nie będzie jego posiadaczem. A z $ marudzi, owszem. Jego prawo 🙂

  Nie widzę w nim talentu ani psychiki. Ale może się mylę

 14. $40.000 za drugą walkę w czasie gdy w UFC ludzie zaczynali od $12.000? Serio Sage? Taki dupek jesteś? Do Machidy i MacDonalda się porównujesz? Strasznie niewdzięczne jest mówienie, że w konkurencji zarabia się dwa razy więcej podczas gdy istniejesz tylko dlatego, że UFC cię przygarnęło i wypromowało.

  Pełna zgoda, ale Łysy sam sobie w sumie winien.

  Sam doprowadził do tego, że ten co dużo narzeka, dużo mówi o sprawdzaniu rynku, ten dostanie podwyżkę.

  I nie musi być dobry nawet. Ważne, że medialny.

 15. hehe bardzo dobre"eksplozywny jak Vitor"hehe"za 4-5lat pretendent"ojej zatrzymajcie te karuzele śmiechu

  Pośmiejemy się razem za parę lat 🙂

  Nie widzę w nim talentu ani psychiki. Ale może się mylę

  Może to dlatego Łysy był szefem największej na świecie organizacji mma, a nie ty 😆

 16. Typowa zagrywka zwodnika po zakończonym kontrakcie. Na 99% chce dalej walczyć w UFC tylko chce trochę sobie takimi wypowiedziami pensje podbić.

 17. Obnażył się, napiął, po czym schlapał się pianą na klatę…Ale spedalona fota….ja pierdole….

  Założę się, że to fura od White'a.

  Pewnie fapuje za okna :jarolaugh:

 18. Jestem wolnym strzelcem, nie wiem,co na to mój kontrakt?:crazy:

  Coś mi oczywistego umyka, czy ten chłopak jest niezwykły pod każdym względem?

 19. Sagę zarabiaj kasę jako model albo aktor. Nie każdy musi być mistrzem ale i tak osiągnąłeś w sportach walki więcej niż 99procent forumowiczów cohones 🙂

 20. No tak, jestem prowadzony za rączkę a i tak przegrywam ze specjalnie dobieranymi mi średniakami, nie jestem nigdzie notowany, ale będę się porównywał z byłymi mistrzami, pretendentami do pasa i generalnie zawodnikami co latami przebywali w absolutnie ścisłym topie swoich dywizji #fucklogic

  Przecież i tak zarabia dużo lepiej niż większość i niewspółmiernie kompletnie do swoich umiejętności i pozycji rankingowej.

  gość, jest tak eksplozywny jak Vitor za czasów TRT

  Ale co to za porównanie z dupy?

  Srejdź umie robić fikołki, dużo zdjęć na insta i przegrywa nawet ze średniakami dobieranymi z klucza.

  A teraz spójrz na walki Vitora, gdy był w wieku Srejdża. Robił ludziom mielone z twarzy, nokautował wszystkich na lewo i prawo walcząc z czołówką światową, a nie kurwa sobie zdjęcia z namydloną klatką.

  Nie wymieniaj proszę zatem legendy Vitora i tej miernoty w jednym zdaniu

 21. Sagę zarabiaj kasę jako model albo aktor. Nie każdy musi być mistrzem ale i tak osiągnąłeś w sportach walki więcej niż 99procent forumowiczów cohones 🙂

  a ten jeden procent z Cohones  lepszych od niego to niby kto?

 22. a ten jeden procent z Cohones  lepszych od niego to niby kto?

  Tego nie wiem może jest tu jakaś Bruce Lee

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.