Podczas zbliżającej się gali UFC Fight Night 133 w Boise, Sage Northcutt wróci do kategorii półśredniej i zmierzy się z Zakiem Ottowem. Northcutt wygrał dwie ostatnie walki z rzędu, ale w kategorii półśredniej zanotował jedynie dwie porażki. Teraz jednak Northcutt uważa, że jest gotów na powrót do starej wagi.

Pracowałem nad wieloma aspektami i staję się coraz lepszym zawodnikiem. Myślę, że powrót do wagi 170 funtów będzie dla mnie lepszy, ponieważ ta waga jest bliższa mojej naturalnej. Dzięki temu będę mógł walczyć lepiej. Moich dwóch porażek w UFC doznałem w wadze 170 funtów, ale w rzeczywistości to nie była wówczas moja waga i nie miałem wtedy obozu przygotowawczego. Teraz mam obóz z prawdziwego zdarzenia i wydaje mi się, że zrobiłem duże postępy.

Northcutt powiedział o tym w rozmowie z serwisem BloodyElbow i dodał, że aktualnie skupia się w całości na MMA i swojej karierze zawodniczej.

Staram się być coraz lepszym zawodnikiem, aby w przyszłości zostać mistrzem UFC. Do tej pory trudno było mi godzić szkołę z walczeniem, ale teraz już w całości skupiam się na treningach i walce.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.