Jorge Masvidal

Podczas gali UFC 239, Ben Askren, przegrał walkę po raz pierwszy w karierze MMA. Brutalny nokaut tzw. latającym kolanem, który zafundował mu Jorge Masvidal, okazał się najszybszym skończeniem walki w historii UFC.

Duke Roufus, trener Askrena, w rozmowie dla serwisu MMA Fighting pochwalił Masvidala za tak spektakularną akcję w klatce.

Ben jest moim przyjacielem, tym bardziej nie było łatwo patrzeć na to jak został znokautowany. Muszę jednak pogratulować Jorge tego kolana. Wiem, że Ben i Jorge za sobą nie przepadają, ja mam z Jorge dobre relacje i lubię go bardzo. Trzeba przyznać, że to był świetny ruch z jego strony. Bardzo ryzykowny, ale opłacił się. Jestem człowiekiem, który wierzy, że szczęście sprzyja odważnym, a wykonanie takiego ruchu było bardzo śmiałym posunięciem, które przejdzie do historii UFC.

Roufus dodał również, że nie obawia się o przyszłość Askrena po tej przegranej, bo Ben to wyjątkowy zawodnik.

Całość mogła potoczyć się inaczej. Jorge mógł chybić i wylądować na plecach z Benem w pozycji dominującej. Przegrana jest bolesna, ale Ben to twarda osoba. On jest wyjątkowy pod względem mentalnym i to w nim bardzo lubię. Nigdy nie pracowałem z takim zawodnikiem, a ta przegrana może sprawić, że będzie jeszcze lepszym fighterem.

15 KOMENTARZE

 1. Z Tillem mogłaby być powtórka jak z Woodley'em, ale fakt, walka bardzo ciekawa i lepszego momentu chyba już nie będzie.

 2. Idealny moment na walkę Till – Askren, obaj po wpierdolach.

  Myßle że Till ogarnia Askena,jest od niego sporo większy co pomogło  by mu utrzymać walkę w górze i tam go znokautować.

 3. Jak chcecie zobaczyć kolejny wpierdol na nim, to proponuję mu dać Woodleya.

  Myśle że większy wpierdól spuścił  by mu Wonderboy,porozbijałby go strasznie tymi nindża kopnięciami.

 4. Myśle że większy wpierdól spuścił  by mu Wonderboy,porozbijałby go strasznie tymi nindża kopnięciami.

  Chodzi o to, że Woodley ogarnia stójkę, a do tego ma zajebiste tkd defense. Co do Wonderboya to nie byłbym taki pewny, że nie dałby się loczkowi obalić.

 5. Chodzi o to, że Woodley ogarnia stójkę, a do tego ma zajebiste tkd defense. Co do Wonderboya to nie byłbym taki pewny, że nie dałby się loczkowi obalić.

  Mi sie wydaje że Stefan nie dałby się obalić,

  Woodley to dobry kumpel Bena więc pewnie nic z tego.

 6. Mi sie wydaje że Stefan nie dałby się obalić,

  Woodley to dobry kumpel Bena więc pewnie nic z tego.

  Faktycznie, zapomniałem o tym. Tak czy inaczej obstawiam, że Ben ma wpierdol od wszystkich zapaśników z topu w tej dywizji. Usman, Covington, Woodley. A to przez to, że każdy z nich ma nad nim przewagę w stójce, bo on w tej stójce faktycznie nic nie umie.

 7. Jak chcecie zobaczyć kolejny wpierdol na nim, to proponuję mu dać Woodleya.

  Ja bym dał mu Maie,a chuj niech go splecakuje wirtuoz bjj

 8. To tylko moja opinia ale Roufus to najbardziej przereklamowany trener z USA. Pettis to jeden z najbardziej atletycznych i utalentowanych zawodników w ogóle ale on jest tak potwornie popsuty jeśli chodzi o prace na nogach że szkoda gadać. Zaszedł według mnie tak daleko głównie przez swoją eksplozywność i atletyzm. Kurwa koleś potrafi po ścianach biegać ale ludzie go ciosami i pracą na nogach jak chcą ustawiają. A taktyka Askrena na tą walkę to też był jakiś jebany dramat. Woodley to samo stanie pod siatką jak wryty i liczy na jeden cios. Faktycznie często mu się udawało ale z każdym się tak nie da.

 9. Askren vs Woodley całkiem niegłupie zestawienie….tyle, że istniałoby ryzyko totalnego zamulenia w tej walce….

  Toc to najwieksze funfle w tej dywizji. Tylko o pas by sie zgodzili bic, tak kiedys mowili.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.