Frankie Edgar czy Cub Swanson? Tuż po tym jak Max Holloway pokonał Jose Aldo na UFC 212, pytanie o kolejnego pretendenta do mistrzowskiego pasa pozostaje otwarte. Zarówno Edgar jak i Swanson domagają się walki o pas, Frakie jednak uważa, że jego konkurent do tego starcia, w ogóle nie powinien być brany pod uwagę. W programie The MMA Hour, Edgar powiedział:

Nie ma nikogo innego. Nie ma innego zestawienia, które miałoby więcej sensu. Nikt inny nie zrobił tyle, co ja, by dostać walkę o pas. Nie rozumiem jak on może być rozważany przy walce o pas. Od czasu naszej walki, ja toczyłem boje tylko z zawodnikami z pierwszej piątki lub pierwszej dziesiątki rankingu. Myślę, że on nie walczył z nikim z pierwszej dziesiątki i również ma na koncie porażkę od czasu naszej walki. Nie rozumiem więc, jak można nas porównywać.

Do starcia pomiędzy Edgarem i Swansonem doszło w roku 2014 i wówczas to Frankie wyszedł z tego pojedynku zwycięsko.

 

9 KOMENTARZE

  1. Ja nie rozumiem jak można cały czas wałkowac te same nazwiska. Nie minął rok od jego przegranej z Aldo i juz chce następną walkę o pas. Swanson już bardziej na to zasługuje bo jednak jakiś tam streak ma, jednak całkiem przed chwila ogarnął wpierdol i od Edgara i od Hollowaya. A może by tak jakiś powiew świeżości np zwycięzca Ortega-Carneiro?

  2. Ja nie rozumiem jak można cały czas wałkowac te same nazwiska. Nie minął rok od jego przegranej z Aldo i juz chce następną walkę o pas. Swanson już bardziej na to zasługuje bo jednak jakiś tam streak ma, jednak całkiem przed chwila ogarnął wpierdol i od Edgara i od Hollowaya. A może by tak jakiś powiew świeżości np zwycięzca Ortega-Carneiro?

    Nie.

  3. Życzę Frankiemu tego pasa, jak nikomu na świecie. Bardzo lubię Maxa, ale na Edgarze się wychowywałem, jeśli chodzi o MMA i zawsze bedę za nim 🙂

  4. Ja tam bym zobaczył Holloway vs McGregor II. Oczywiście szansa takiej walki wynosi jakieś 0,01 szans. Co do Edgara i Swansona to nie mam wątpliwości że Edgar będzie następnym pretendentem. Jestem również pewien że Max skończy walkę z Edgarem jeszcze szybciej niż z Aldo.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.