Israel Adesanya, który w pięknym stylu rozprawił się w ostatnim mistrzowskim boju z  Paulo Costą,  zaraz po walce oznajmił, że w swoim następnym pojedynku chciałby zmierzyć się ze zwycięzcą starcia Jared Cannonier vs Robert Whittaker, do którego dojdzie 24 października.

Myślę, że Jared pokona Whittakera, kibicuję mu. Nie mogę doczekać się walki z nim. Jeśli jednak wygra Whittaker i będzie chciał stracić przytomność po raz trzeci, to też mogę się z nim zmierzyć.

Israel od dawna powtarza również, że w przyszłości chętnie poszedłby wagę wyżej, do kategorii półciężkiej, gdzie dziś króluje Jan Błachowicz.

Trener Israela Eugene Bareman w audycji „Submission Radio” powiedział, że do takiego przejścia może dojść całkiem szybko.

Jeśli Cannonier nie będzie gotowy, to Israel z pewnością zawalczyłby w kategorii do 205 funtów. Rozmawialiśmy już nawet na ten temat. On jest gotów to zrobić. Jeśli więc Cannonier nie będzie chciał szybko wrócić do klatki, to może Israel ruszy wagę wyżej.

Na razie jednak Cannonier musi pokonać Roberta Whittakera. Obaj zawodnicy mieli początkowo zmierzyć się na gali UFC 248 jednak starcie zostało w ostatniej chwili odwołane po tym jak były mistrz UFC wycofał się z walki. Ostatecznie panowie zmierzy się z sobą na gali UFC 254.

Zobacz również: „Ich drugi bój byłby spektakularny” – Trener licz na walkę Silva vs Adesanya 2

12 KOMENTARZE

 1. To się zaczyna robić pojebane. Z kim miałby walczyć w tej półciężkiej? Z Jonesem? A o co by walczyli?

  O walkę z mistrzem wagi półciężkiej Jankiem Błachowiczem :roberteyeblinking:

 2. Jak dla mnie to Jan ma większe szanse z Jonesem niż z Israelem.

  A Jones ma wieksze szansę z Janem niż z Adesanyą.

 3. Moim zdaniem Janek by z Kuntakinte  zrobił swojego niewolnika. Z Jonem, jednak stąpajmy twardo po ziemi, marne szanse.

  Jak dla mnie to Jan ma większe szanse z Jonesem niż z Israelem.

 4. To już nie ten JJ. Santos gdyby nie kontuzja wygrałby tą walkę a i tak było blisko. Reyes go pokonał ale wiadomo… Jan w tym cugu by Jonesa rozjebał na kawałki. Każdy mówił, że JJ to był łatwiejszy przeciwnik niż Reyes. Do wygranej walki.

 5. Moim zdaniem Janek by z Kuntakinte  zrobił swojego niewolnika. Z Jonem, jednak stąpajmy twardo po ziemi, marne szanse.

  Nie bądź taki pewny, ostatnie walki Jonesa pokazują że jest już po swoim Prime.

 6. Chciałbym żeby Janek mu też przestawił zgryz jak Rockholdowi. Adesanya już odpływa w nieznane jak Conor. Woda sodowa uderza z całą mocą.

  Moim zdaniem Janek by z Kuntakinte  zrobił swojego niewolnika. Z Jonem, jednak stąpajmy twardo po ziemi, marne szanse.

 7. Chciałbym żeby Janek mu też przestawił zgryz jak Rockholdowi. Adesanya już odpływa w nieznane jak Conor. Woda sodowa uderza z całą mocą.

 8. Oczywiście, że o pas z Blachowiczem. Janek totalnie UFC nie pasuje i stanowi pewnego rodzaju blokadę przed największym pojedynkiem czyli Adesanya vs Jones. Prawda taka, że po za polakami nikogo zbytnio Janek nie grzeje i UFC na rękę byłoby gdyby go chudzielce pokonał, bo Israel zyskałby miano super gwiazdy i można by było doprowadzić do walki która zapewne pobiłaby rekordy oglądalności. Mam nadzieję jednak, że Blachowicz pokrzyżowałby im plany i odprawił na noszach Adesanye.

  Też myślę, że traktują Janka "tymczasowo", musi wzmocnić swoją pozycję obroną pasa.

 9. To się zaczyna robić pojebane. Z kim miałby walczyć w tej półciężkiej? Z Jonesem? A o co by walczyli?

  Oczywiście, że o pas z Blachowiczem. Janek totalnie UFC nie pasuje i stanowi pewnego rodzaju blokadę przed największym pojedynkiem czyli Adesanya vs Jones. Prawda taka, że po za polakami nikogo zbytnio Janek nie grzeje i UFC na rękę byłoby gdyby go chudzielce pokonał, bo Israel zyskałby miano super gwiazdy i można by było doprowadzić do walki która zapewne pobiłaby rekordy oglądalności. Mam nadzieję jednak, że Blachowicz pokrzyżowałby im plany i odprawił na noszach Adesanye.

 10. To się zaczyna robić pojebane. Z kim miałby walczyć w tej półciężkiej? Z Jonesem? A o co by walczyli?

  Myślę że o pas najczarniejszego maderfukera :razz:utinlaugh:

 11. To się zaczyna robić pojebane. Z kim miałby walczyć w tej półciężkiej? Z Jonesem? A o co by walczyli?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.