Fot. Sherdog.com
Fot. Sherdog.com

Dana White opublikował dzisiaj informację o przeniesieniu walki mistrzowskiej pomiędzy Rondą Rousey (MMA 10-0) a Cat Zingano (MMA 9-0) na galę UFC 184: Weidman vs. Belfort, która odbędzie się 28 lutego w Los Angeles. Panie zmierzą się w drugiej walce od góry karty, a stawką będzie pas mistrzowski w kobiecej wadze koguciej.

Cat Zingano powróciła do startów we wrześniu bieżącego roku i odprawiła przez TKO w trzeciej rundzie Amandę Nunes. Zwycięstwo zapewniło „Alfie” prawo walki o należący do Rousey pas mistrzowski w wadze koguciej. Do tego pojedynku miało już dojść w grudniu 2013 roku na UFC 168, ale Zingano zmuszona była wycofać się z powodów zdrowotnych. 17-miesięczna przerwa Amerykanki spowodowana była operacjami obu kolan. Dodatkowo, 32-latkę z Kolorado spotkała osobista tragedia w postaci samobójczej śmierci męża.

Ronda Rousey , niepodważalna dominatorka kobiecej wagi koguciej UFC, jest niepokonana od początku kariery w mieszanych sztukach walki, a starcia z jej udziałem kończyły się w przytłaczającej większości w pierwszej rundzie przez dźwignię prostą na rękę. Wyjątkiem od tej reguły – przynajmniej w jakimś stopniu – są ostatnie trzy występy Amerykanki. W grudniu 2013 roku „Rowdy” poddała wspomnianą dźwignią w trzeciej odsłonie Mieshę Tate, następnie – w lutym 2014 – kolanem w ciało odprawiła Sarę McMann, a w czerwcu – po szesnastu sekundach Alexis Davis musiała uznać wyższość mistrzyni i jej ciosów.

Gala UFC 184 odbędzie się 28 lutego 2015 roku w Los Angeles, w Kalifornii. W najważniejszym pojedynku wieczoru spotkają się inni zawodnicy, którzy zawalczą o pas: Chris Weidman i Vitor Belfort.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.