Luke Rockhold, który z powodu kontuzji wypadł z walki z Chrisem Weidmanem na gali UFC 230, postanowił że nie będzie dalej walczył w wadze średniej i spróbuje swoich sił w wyższej kategorii.

Obieram kurs na wagę półciężką, stanę się w niej mocniejszy. Jestem zmęczony ciągłym męczeniem mojego ciała. Walczę lepiej w swojej naturalnej wadze, gdy jestem większy. Koniec z wagą średnią, czas iść w górę. Idę po tych kolesi. Nie jestem pod wrażeniem tego, co dzieje się w tej kategorii wagowej.

Rockhold w audycji Submission Radio wyjaśnił również skąd taka nagła decyzja.

Byłem gotów iść wagę wyżej już wcześniej, ale pojawiła się walka na horyzoncie i wierzyłem, że będzie ok. Moje ciało jednak załamało się w trakcie obozu przygotowawczego. Wszystko zaczęło rozpadać się na części. Zabijałem się latami, próbując zrobić wagę. To powodowało natomiast, że byłem gorszym zawodnikiem.

Teraz natomiast Luke planuje zawojować wagę półciężką.

Śmiać się chce patrząc jacy zawodnicy robią karierę w wadze półciężkiej. Nie robią oni na mnie wrażenia. Jest kilku dobrych chłopaków, ale nie ma ich zbyt wielu.

47 KOMENTARZE

 1. Szkoda, że Rumbla już tam nie ma, myślę, że mógłby go przywitać, i odesłać z urwaną głową z powrotem.

 2. @Jan Błachowicz, jest tu typek do wyjaśnienia.:goldi:

  Janek nie ma czasu, żeby teraz bumów wyjaśniać bo idzie po pas.

  Santos a nie Mu dają, albo kogoś z drugiej dziesiątki.

 3. To był był dobry rywal dla Błachowicza. Duże nazwisko, z którym trzeba wygrać, jeśli się myśli o mistrzostwie.

  Rockhold z miejsca tam będzie w top 5, bo to faktycznie kategoria 3 zawodników (wliczając DC) i całej przeciętnej reszty.

 4. To był był dobry rywal dla Błachowicza. Duże nazwisko, z którym trzeba wygrać, jeśli się myśli o mistrzostwie.

  Rockhold z miejsca tam będzie w top 5, bo to faktycznie kategoria 3 zawodników (wliczając DC) i całej przeciętnej reszty.

  Popieram.

  Byłab też zemsta na grubasku, za kąśliwe komentarze.

 5. Wy tak serio z tym Jankiem ?

  Nie kurwa na żarty :jimcarrey: a co do Rockholda to jak najbardziej dobry pomysł , mógł to zrobić już trochę wcześniej

 6. Cóż, szczęka Rockholda jest jaka jest, a jego ustawienie i nawyki bardzo narażają go na uderzenia z lewej ręki, a więc tej którą Błachowicz zazwyczaj rani przeciwników. Janek z pewnością bije znacznie mocniej niż Bisping, raczej nie tak mocno jak Romero ale wystarczająco by trafiając Rockholda odłączyć mu prąd. W wymianie kopnięć też Janek mógłby mieć swoje momenty, tutaj już bardziej wyrównana sytuacja. Z Rockholdem kiedyś sparował bodajże Tomasz Sarara, może mógłby pomóc Jankowi przygotować się stójkowo i podzielić doświadczeniami, odczytanymi lukami w grze Luke'a?

  No ale niestety MMA to nie kickboxing, tutaj mówimy o chyba najgroźniejszym z góry zawodniku UFC. Prawdopodobnie Janek poczynił progres w obronie obaleń, odblokował się psychicznie, nawet to cardio coś lepiej wygląda, ale mimo świetnego BJJ Jana nie mam wątpliwości, że jeśli powtórzy się scenariusz z walki z Andersonem to Rockhold może zrobić mu krzywdę. Ogólnie, prawdopodobnie nie dojdzie do tej walki bo Janek mimo wszystko jest groźny a mało medialny, ale gdyby do niej doszło ogromnie bym trzymał kciuki za Janka i uważam że miałby dużo szans, żeby obić pyszałka. Rockhold znów pokazuje arogancje, a jak wiadomo pycha kroczy przed upadkiem…

 7. Janek to dla Rockholda łatwa walka bo nie ma większych argumentów aby cokolwiek z nim zwojować , więc nie rozumiem z kąt ten optymizm

 8. Janek to dla Rockholda łatwa walka bo nie ma większych argumentów aby cokolwiek z nim zwojować , więc nie rozumiem z kąt ten optymizm

  Optymizm nie z Kąt, tylko stąd, że Rockhold ze swoją szczeną i fatalnymi nawykami w obronie może przegrać z każdym dobrze bijącym technicznie (jak Janek), albo bijącym mocno (jak Volkan), a z takimi co jedno i drugie potrafią, to już w ogóle. Absolutnie nie twierdzę, że to łatwy przeciwnik, ale przez swoje słabości naprawdę może przegrać "z każdym". A Janek ma bardzo solidne zapasy i parter, myślę, że i w tej płaszczyźnie nieźle by sobie radził.

 9. Tomasz Sarara przygotuje Janka na Rockholda i Jona Jonesa.

  :gabi_much_love:

  Nic takiego nie napisałem.

  Uważam że skoro Sarara sparował z Rockholdem dla którego kickboxing to spora część gry, to po prostu jego doświadczenia mogą być dla Janka pomocne. Oczywiście to inny sport, co nie zmienia faktu że kiedy Janek sparował z Izu, to potem w walce z Manuwa też jego boks dobrze działał.

  Jeśli moja wypowiedź wyglądała jak faworyzowanie Janka to nie miałem takich zamiarów, bo Rockhold to duży faworyt, ale zwróciłem uwagę na fakt gdzie Janek może mieć szansę (które są zawsze, pamięta ktoś kursy przed rewanżem Bisping-Rockhold?) a gdzie Rockhold słabe strony. Tyle.

 10. Jeżeli chodzi o szczękę to się zgodzę,że jest to jego pięta achillesowa a jak mówimy tutaj o stójce to jest między nimi przepaść a jak trafi walka nie daj boże do parteru gdzie Rockhold będzie z góry wtedy Janka czeka największy wpierdol życia

 11. Jeżeli chodzi o szczękę to się zgodzę,że jest to jego pięta achillesowa a jak mówimy tutaj o stójce to jest między nimi przepaść a jak trafi walka nie daj boże do parteru gdzie Rockhold będzie z góry wtedy Janka czeka największy wpierdol życia

  Dyrdymały kolega wypisuje.

  Janek przecież ma wszystko NAJ!

  NAJszybsze dżaby

  NAJczarniejszy pas BJJ

  NAJwiększy szacunek kibiców

  NAJsztywniejszego szwagra

  NAJnieżywego psa

 12. Jeżeli chodzi o szczękę to się zgodzę,że jest to jego pięta achillesowa a jak mówimy tutaj o stójce to jest między nimi przepaść a jak trafi walka nie daj boże do parteru gdzie Rockhold będzie z góry wtedy Janka czeka największy wpierdol życia

  Wyjaśnij tę przepaść w stójce, a ja skoczę po pampersa, bo chyba się zesram z beki.

 13. Dyrdymały kolega wypisuje.

  Janek przecież ma wszystko NAJ!

  NAJszybsze dżaby

  NAJczarniejszy pas BJJ

  NAJwiększy szacunek kibiców

  NAJsztywniejszego szwagra

  NAJnieżywego psa

  :DC:

  Wyjaśnij tę przepaść w stójce, a ja skoczę po pampersa, bo chyba się zesram z beki.

  :jarolaugh:

 14. Jeżeli chodzi o szczękę to się zgodzę,że jest to jego pięta achillesowa a jak mówimy tutaj o stójce to jest między nimi przepaść a jak trafi walka nie daj boże do parteru gdzie Rockhold będzie z góry wtedy Janka czeka największy wpierdol życia

  Przecież Rockhold w ciągu ostatnich 7 lat wygrał tylko jedną walkę w stójce…. front kickiem, który ma dobry. Miał TKO, ale wszystko było konsekwencją kontroli z góry w parterze.

 15. Dostanie luja od takiego Manuwy, OSP czy Santosa to szybko pójdzie spać :hi:

  Jak Santos wjechał by w niego jak w Manuwe to Luke złożył by się po pierwszym strzale i znając jego to zrobił by to w jakiś komiczny sposób bo do spektakularnego umierania to ma jebany talent ,coś alà Reem.

 16. Janek go robi lewym prostym i kopem na schaby, normalnie maszując dwa przyciski na padzie. Rockhold był dobry, ale się skończył i zawsze jego wypierdolone poza Obłok Oorta ego nie pozwalało mu stać się lepszym.

  PS. Dalej jak mi smutno, jak mi źle, to odpalam sobie filmik, gdzie najpierw Rockhold trashuje Majkiego Bispinga, a potem dostaje od niego pizdę na brodę i leży nieprzytomny i mu ślina wycieka z ryja. To jest coś przepięknego, chyba najbardziej satysfakcjonujący nokaut w historii tego chujowego sportu.

 17. Janek go robi lewym prostym i kopem na schaby, normalnie maszując dwa przyciski na padzie. Rockhold był dobry, ale się skończył i zawsze jego wypierdolone poza Obłok Oorta ego nie pozwalało mu stać się lepszym.

  PS. Dalej jak mi smutno, jak mi źle, to odpalam sobie filmik, gdzie najpierw Rockhold trashuje Majkiego Bispinga, a potem dostaje od niego pizdę na brodę i leży nieprzytomny i mu ślina wycieka z ryja. To jest coś przepięknego, chyba najbardziej satysfakcjonujący nokaut w historii tego chujowego sportu.

  Majk nawet go striggerował tak, że Luke zaczął pierdolić jakieś cołczingowe farmazony o samuraju i "concieve, believe, achive" to usłyszał tylko żeby zamknął mordę

  :jarolaugh:

  Potem piękne KO i jeszcze dojechany jak szmata na konfie po walce :antonio:

  No złoto takie to było, że na Bispinga od tej pory złego słowa nie powiedziałem.

 18. Duże umiejętności, ale niestety ten sam feler co jego ulubiony, podobno, sparingpartner, czyli podatność na bycie trafianym. Pcha się tam gdzie konsekwencje trafienia będą jeszcze poważniejsze. LHW jest deficytowa, ale nie na tyle by Luke rozdawał w niej karty.

 19. półciężka jest obecnie w takiej dupie, że rockhold może tam wiele zwojować.

  zgadza się – Pączek poszedł do ciężkiej a Półgłówek zaraz znowu na czymś wpadnie więc w półciężkiej rzadzizna jak chuj.

  Łukaszek zapomniał tylko że już w MW jego szczena była z chrustu

 20. Santos i Smith byli poza pierwszą 10 w średniej a w półciężkiej są blisko TSa.

  Rockhold był za duży na średnią 190cm wzrostu,mocna budowa,możliwe że jak nie będzie musiał sie tak suszyć odporność na ciosy wzrośnie.

  Wydaje mi się że będzie groźny.

 21. Niby prawda że nie będzie zbijał wagi, ale wraca po długiej przerwie, dwóch nokautach z rzędu, kontuzjach. Walczy też już całkiem długo, być może jego prime minęło.

 22. Jeżeli chodzi o szczękę to się zgodzę,że jest to jego pięta achillesowa a jak mówimy tutaj o stójce to jest między nimi przepaść a jak trafi walka nie daj boże do parteru gdzie Rockhold będzie z góry wtedy Janka czeka największy wpierdol życia

  :najmancoty::razz:ociesznymirek::latajacaslomkaptysiowa:

  No i trafiła do parteru, tylko sam Luke się tam znalazł

 23. Rockhold zmienia projektanta i krytykuje inne modelki "Mają małe stopy, nie są sexy." – stwierdził Łukasz w najnowszym wywiadzie dla Vogue.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.