Zaledwie tydzień po swoim zwycięstwie nad Darrenem Tillem podczas walki wieczoru w Abu Zabi, Robert Whittaker poznał kolejnego przeciwnika z którym zmierzy się w klatce UFC.

Według informacji podanych przez ESPN, były mistrz organizacji UFC w wadze średniej Robert Whittaker powróci 24 października na gali UFC 254 w starciu przeciwko Jaredowi Cannonierowi.

Przed swoim zwycięstwem w miniony weekend nad Darrenem Tillem, Robert Whittaker (MMA 21-5, #1 w rankingu UFC) przegrał przez nokaut z Israelem Adesanyą na gali UFC 243 tracąc mistrzowski pas wagi średniej. Ta porażka przerwała świetną serię dziewięciu zwycięstw z rzędu urodzonego w Nowej Zelandii „The Reapera”.

Jego przeciwnik, Jared Cannonier (13-4 MMA, #3 w rankingu UFC) wejdzie do klatki UFC po serii trzech zwycięstw z rzędu. „The Killa Gorilla” od czasu przejścia w listopadzie 2018 roku do dywizji średniej, pokonał Jacka Hermanssona, Andersona Silvę i Davida Brancha.

Robert Whittaker i Jared Cannonier mieli początkowo zmierzyć się na gali UFC 248 jednak starcie zostało w ostatniej chwili odwołane po tym jak były mistrz UFC wycofał się z walki. Oczekuje się, że zwycięzca tej walki, będzie kolejnym pretendentem który zawalczy o pas wagi średniej ze zwycięzcą starcia Adesanya vs Costa do jakiego dojdzie na gali UFC 253.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.