Zaledwie tydzień po swoim zwycięstwie nad Darrenem Tillem podczas walki wieczoru w Abu Zabi, Robert Whittaker poznał kolejnego przeciwnika z którym zmierzy się w klatce UFC.

Według informacji podanych przez ESPN, były mistrz organizacji UFC w wadze średniej Robert Whittaker powróci 24 października na gali UFC 254 w starciu przeciwko Jaredowi Cannonierowi.

Przed swoim zwycięstwem w miniony weekend nad Darrenem Tillem, Robert Whittaker (MMA 21-5, #1 w rankingu UFC) przegrał przez nokaut z Israelem Adesanyą na gali UFC 243 tracąc mistrzowski pas wagi średniej. Ta porażka przerwała świetną serię dziewięciu zwycięstw z rzędu urodzonego w Nowej Zelandii „The Reapera”.

Jego przeciwnik, Jared Cannonier (13-4 MMA, #3 w rankingu UFC) wejdzie do klatki UFC po serii trzech zwycięstw z rzędu. „The Killa Gorilla” od czasu przejścia w listopadzie 2018 roku do dywizji średniej, pokonał Jacka Hermanssona, Andersona Silvę i Davida Brancha.

Robert Whittaker i Jared Cannonier mieli początkowo zmierzyć się na gali UFC 248 jednak starcie zostało w ostatniej chwili odwołane po tym jak były mistrz UFC wycofał się z walki. Oczekuje się, że zwycięzca tej walki, będzie kolejnym pretendentem który zawalczy o pas wagi średniej ze zwycięzcą starcia Adesanya vs Costa do jakiego dojdzie na gali UFC 253.

9 KOMENTARZE

  1. Dalej nie rozumiem tych zachwytów nad Cannonierem i robienie z niego faworyta no ale już dobra. Oczywiście całym sercem za Robertem.

  2. Dla mnie Cannonier faworytem . Czuję że Robert się od niego będzie odbijał jak od ściany, w każdej płaszczyźnie.

  3. Sztos. Dla mnie Jared juz moglby dostać TSa, wiec trzymam kciuki za niego by dostał co jego. Whittaker jest wciąż młody ale po tych wojnach i kontuzjach jakie przeszedł na szczyt chyba już nie wróci.

  4. Ale zestawienie:antonio:Robercik jaka czestotliwosc walk:applause:ale boje sie ze jednak za szybko i sie rozleci…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.