Do walki unifikacyjnej w wadze średniej UFC dojdzie 5 października 2019 roku! Miejsce wydarzenia nie jest jeszcze znane, ale nie trudno domyślić się, że najprawdopodobniej będzie to Melbourne. Jeżeli mowa o tym mieście to pod uwagę bierzemy Marvel Stadium, który może pomieścić ponad 50 000 widzów. Jednak według portalu MMA DNA i ich źródeł październikowa gala zawita do Westbank Stadium w Sydney. Na oficjalne informacje musimy jeszcze poczekać.

Co więcej, Dana White w ostatnim wywiadzie dla MMAJunkie uchylił rąbka tajemnicy, co planuje zrobić w Australii. Rozmowa była przeprowadzona podczas prezentacji UFC Apex.

Mam zamiar zorganizować świetną walkę tej jesieni w Australii, która rozje^%& drzwi w tym kraju. To będzie ogromne wydarzenie.

Prospekt kategorii 185 funtów Israel Adesanya w swojej karierze jeszcze nigdy nie przegrywał, ma za to 17 oczek na swoim koncie i pas tymczasowy, który zdobył w walce z Kelvinem Gastelumem na UFC 236. Starcie z Whittakerem będzie dla Nigeryjczyka już trzecim występem w tym roku. W 2018 „The Last Stylebander” zawalczył aż 4 razy z Derekiem Brunsonem, Bradem Tavaresem, Marvinem Vettorim oraz Robem Wilkinsonem. Był to także rok, w którym Israel zadebiutował w Ameryce.

Roberta Whittakera w klatce widziano ponad rok temu. Australijczyk zmagał się z przepukliną od lutego, kiedy to nie podjął pojedynku z Kelvinem Gastelumem na kilka godzin przed galą UFC 234. Rok wcześniej toczył on dwa bardzo ciężkie boje z Kubańskim żołnierzem- Yoelem Romero. Oczywiście wygrał dwie walki, ale z dużymi problemami. Warto dodać, że oba występy nagrodzono dodatkowymi pieniędzmi za „walkę wieczoru”, w dodatku rewanż tych panów uznano za najlepszą walkę 2018 roku.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.