Joanna Jędrzejczyk (MMA 16-3) przegrała swoje ostatnie starcie mistrzowskie z Weili Zhang (MMA 21-1). Tuż po walce pojawiły się głosy mówiąc o zakończeniu kariery Polki, ale sama zawodniczka szybko rozwiała wątpliwości i zapowiedziała powrót do oktagonu, aby ponownie stanąć do walki o pas.

W wywiadzie dla programu „Dzień dobry TVN” powiedziała, że starcie mistrzowskie ma na nią czekać w UFC.

Marzy mi się rewanż z Zhang. Powiem to wprost, ja już nic nikomu nie muszę udowadniać. Nie muszę udowadniać tego, że będę kolejną pretendentką do tytułu mistrzowskiego. Nie muszę tego udowadniać prezydentowi UFC, matchmakerom i ludziom. Po samej walce jak leżałam w łóżku i nie widziałam na oczy, Dana White do mnie zadzwonił i powiedział: „Dziewczyno co ty zrobiłaś? Za 30 lat, a nawet po tym jak odejdziesz z tego świata, ludzie będą mówić o tej walce. Weź sobie ile chcesz czasu, pół roku, rok, dwa. Wracasz i walczysz o tytuł mistrzowski.

Wygląda jednak na to, że po głowie szefa UFC może chodzić aktualnie inny pojedynek o pas, a mianowicie starcie pomiędzy Weili Zhang i Rose Namajunas. W rozmowie dla serwisu The National, White został zapytany o walki mistrzowskie, które mogą odbyć się za jakiś czas na „Fight Island”.

Khabib będzie następny. Pracujemy nad starciem Israel Adesanya vs Paulo Costa. Możliwa jest też walka Rose Namajunas z Weili Zhang. Wszystkie duże walki mistrzowskie najpewniej odbędą się na „Fight Island” w Abu Zhabi.

Rose Namajunas pokonała niedawno w rewanżowym starciu Jessicę Andrade, podczas gali UFC 251.

Weili Zhang od czasu walki z Joanną Jędrzejczyk nie broniła swojego mistrzowskiego pasa.

Zobacz również: „33 i emerytura” – zaskakujący wpis Joanny Jędrzejczyk

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.