Jan Błachowicz stał się inspiracją dla inny zawodników największej organizacji MMA na świecie.

Rani Yahya po swojej dzisiejszej wygranej na UFC Vegas 21 w wywiadzie wyznał, że polski mistrz kategorii półciężkiej jest dla niego inspiracją. 36-letni Brazylijczyk nadal wierzy, że może zostać mistrzem kategorii koguciej, a jak doskonale wiemy, Błachowicz największe sukcesy zaczął odnosić właśnie w podobnym wieku. Pas mistrzowski UFC zdobył on mając 37 lat. Yahya wspomniał także o byłym podwójnym mistrzu UFC, Danielu Cormierze, który przeprowadzał z nim wywiad.

Goście jak ty (Cormier), jak Jan Błachowicz, wy jesteście dla mnie inspiracją. Mam teraz 36 lat, a wy zostaliście mistrzami w podobnym wieku, będąc już starszymi. Chcę wam powiedzieć, że jesteście dla mnie ogromną inspiracją. Bardzo wam dziękuję.

Yahya (26–10–1, 1 NC MMA) wrócił do oktagonu po remisie z Enrique Barzolą. W swojej karierze mierzył się on z m.in. Chadem Mendese, Matthew Lopezem, Lukiem Sandersem i Ricky Simonem. Brazylijczyk jest specjalistą BJJ, który uwielbia kończyć walki przed czasem. Aż 20 z 26 wygranych w swojej karierze zawodnik zdobywał poddając swoich rywali. Nie inaczej było na UFC Vegas 21, kiedy to udusił Rayem Rodriguezem.

1 KOMENTARZ

  1. Dla mnie Cormier też jest sporą inspiracją. Ja też chciałbym być taką kłamliwą chorągiewą bez własnego zdania, potrafiącą z fanatycznym przekonaniem pierdolić to czego szefostwo wymaga. Być może wtedy zrobiłbym jakąś większą karierę w korpo, a nie walczył tam każdego dnia o to żeby mnie nie wyjebali.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.