Zgodnie z informacjami, które podawaliśmy w zeszłym miesiącu na gali UFC 224 dojdzie do pojedynku pomiędzy Rafaelem dos Anjosem (28-9), a Colbym Covingtonem (13-1), którego stawką będzie tymczasowe mistrzostwo w wadze półśredniej. Powodem takiej decyzji jest prawdopodobnie niedawna kontuzja ramienia Tyrona Woodleya (18-3), która wymagała operacji. Według MMAFighting.com aktualny mistrz wagi półśredniej prawdopodobnie powróci do klatki w lipcu.

Brazylijczyk to były mistrz UFC wagi lekkiej. Od przejścia do wyższej kategorii nie przegrał ani razu, a swoją drogę do pasa rozpoczął od wypunktowania Tareca Saffiedine (16-7). Ostatni raz fani mogli oglądać go w klatce podczas zwycięskiego boju z Robbie Lawlerem (28-12) w grudniu ubiegłego roku.

Zajmujący trzecią pozycję w rankingu UFC Chaos ma aktualnie imponującą passę pięciu zwycięstw z rzędu, zostawiając w pokonanym polu takich zawodników jak Dong Hyun Kim (22-4) czy ostatnio Demian Maia (25-8). 

Gala UFC 224 odbędzie się 12 maja w Rio de Janeiro. Poza wcześniej wspomnianą walką o tymczasowe mistrzostwo w kategorii półśredniej, fani mieszanych sztuk walki zobaczą walkę o mistrzostwo wagi koguciej kobiet pomiędzy Amandą Nunes (15-4), a Raquel Pennington (9-5).

2 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.