Roberto Soldić

O potencjalnej gali KSW na Bałkanach mówi się już od dłuższego czasu i wygląda na to, że prace nad tym pomysłem trwają, o czym w programie Klatka po klatce serwisu Wirtualna Polska, powiedział Wojsław Rysiewski, dyrektor sportowy KSW.

Cały czas nad tym pracujemy. Nie chcę tu podawać jakichś konkretnych dat, ale mamy już pewnych partnerów i powoli przymierzamy się do oglądania hal, do realizowania tego projektu. Musimy podejść do tego też bardzo ostrożnie. To jest trochę inny typ ekspansji, w porównaniu do tego, który prowadziliśmy dotychczas. W Wielkiej Brytanii i Irlandii mogliśmy liczyć na lokalną, polską publiczność. Tutaj bałkańscy zawodnicy muszą pociągnąć i zapewnić sprzedaż biletów. Jest więc taki plan. Termin jeszcze nie jest ustalony, ale byłoby nieroztropnym, żeby nie patrzeć w tym kierunku. Mam takie wrażenie, że kraje byłej Jugosławii, przez moment były zapomnianym fragmentem europejskiej mapy MMA i kiedy zaczęliśmy sięgać po zawodników z tego regionu, nagle się okazało, że tam naprawdę nie brakuje ogromnie utalentowanych fighterów, którzy mają też fajną mentalność – lubią iść do przodu, walczyć agresywnie. W wielu aspektach przypominają Polaków i Polacy ich doceniają. Dlatego myślę, że gala na Bałkanach jest nieunikniona.

Rysiewski został również zapytany o to, czy już w tym roku można spodziewać się wydarzenia KSW na Bałkanach.

Możliwe, że jeszcze w tym roku, ale jak nie w tym, to pewnie w przyszły.

14 KOMENTARZE

 1. To kilka dni temu Martin mówił że już mają w Splicie (chyba) zarezerwowaną halę, ale nie powie jaką XD

 2. To jest trochę inny typ ekspansji, w porównaniu do tego, który prowadziliśmy dotychczas.

  :razz:utinlaugh:

 3. dyrektor sportowy KSW.

  dyrektor artystyczy.

  Możliwe, że jeszcze w tym roku, ale jak nie w tym, to pewnie w przyszły

  a jak nie w przyszlym to za 5 lat na pewno.

  ogromnie utalentowanych

  freakow.

 4. Pozdrawiam dyrektora Rojsława Wysiewskiego – i potwierdzam, nie oni stoją za freak fight federation. :roberteyeblinking:

 5. Jada ogarnąć hale na zasadzie umowy dzentelmenskiej.

  a serio, to wiadomo, ze jada degustowac rakije i albanski proch :awesome:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.