12961595_603335233152095_5706968514025908879_nWczoraj informowaliśmy o śmierci zawodnika walczącego na lokalnej gali w Irlandii. Potyczkę przez TKO wygrał klubowy kolega Conora McGregora – Charlie Ward, niestety jego rywal, podopieczny Vitora Nobregi – Joao Carvalho po starciu został przewieziony do miejscowego szpitala, gdzie zmarł po 48 godzinach.

Tabloid “Irish Daily Star” przeprowadził rozmowę z sędziującym tę walkę Mariuszem Domasatem. Arbiter stwierdził, że zatrzymał pojedynek we właściwym momencie:

Przerwałem pojedynek, kiedy były ku temu powody – gdy zawodnik nie był skłonny do dalszej walki. O to w tym chodzi. Każdy, kto ma jakiekolwiek pojęcie o MMA wie, że starcie zostało przerwane w odpowiednim momencie.

Domastat dodał również, że jest doświadczonym sędzią, zrzeszonym w ciałach wchodzących w skład brytyjskiego Safe MMA.

Jestem doświadczonym sędzia i częścią Irlandzkiego Stowarzyszenia Amatorskiego Pankrationu (Irish Amateur Pankration Association) będącym częścią Safe MMA. Wiem, co robię.

Jak na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci Portugalczyka. Irlandzkie organy zajmujące się tego typu przypadkami (The Health and Safety Authority) już rozpoczęły badanie sprawy. Przedstawiciele Irish Amateur Pankration Association odpowiedzialnego w Irlandii za MMA zapewnili, że będą współpracować z HSA w celu jak najszybszego wyjaśnienia sprawy.

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

2 KOMENTARZE

  1. Ogladalem ta walke i moim zdaniem do sedziego nie mozna sie przyczepic … no strala sie tragedia ale nie szukal bym winnych na sile … chlopak mial pecha i tyle …

  2. W ostatnich kilku latach srednia umieralnosc zawodnkow MMA to okolo 1 zawodnik na rok. Naprawde nie ma tragedii i nie ma co burzyc histerii, bo MMA niczym nie wyroznia sie pod tym wzgledem w porownaniu do innych sportow zawodowych. Latwiej zginac pracujac na budowie, w kopalni czy w stoczni…Natomiast pamiec i czesc dla zmarlego wojownika jak najbardziej sie nalezy! Cnotą wojownika nigdy nie byla wiara, że zycie doczesne jest najwiekszą wartoscią ale realizacja pasji walki i dzielnosc na polu walki

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.