Dana White na konferencji prasowej po UFC 83 powiedział, że następnego dnia Kalib Starnes będzie żałował sposobu, w który (nie)walczył. Otóż zdaje się, że jego sobotni występ miał głębszą motywację niż tylko bieganie – po forach i blogach krążą plotki, że Starnes, w wywiadzie udzielonym stacji radiowej w Montrealu, stwierdził, że to był jego sposób na protest przeciwko żałośnie małym zarobkom fighterów i braku pokrycia rachunków za rehabilitację jego kontuzji. Starnes również, z jakichś wydumanych powodów, uważa, że tylko przez jego „protest” Dana zgodził się ujawnić bonusy z UFC 83, co wg. Kanadyjczyka miało zagłuszyć jego przesłanie. Starnes zapowiedział zwołanie własnej konferencji prasowej w swoim klubie w środę, gdzie zapewne wyjaśni się nieco więcej.

Skomentuje to tak – o ile jestem w stanie przyklasnąć walce o wyższe zarobki zawodników to forma, w której Starnes wyraził swoje niezadowolenie z tego faktu jest po prostu żałosna. Nie tylko obraża i frustruje ona przeciwnika, który przygotował się na walkę a nie na protest typa składający się z biegania do tyłu przez kwadrans, ale jest też obraźliwa dla widzów, którzy zapłacili za bliety/transmisje i dzięki nim Starnes dostaje jakiekolwiek pieniądze. Wreszcie, kiedy zaczynałem oglądać MMA, od UFC 53, zarobki zawodników z samego dołu karty wynosiły 2 i 2 tysiące USD, teraz jest to 4 i 4, a Starnes za swoją przedostatnią walkę mógł zarobić 7 i 7 (gdyby wygrał). Tak czy inaczej kiedy cała ta historia przycichnie więcej Starnesa w UFC nie zobaczymy, to była oficjalnie jego ostatnia walka na kontrakcie a po sposobie w jaki walczył i teraz całym tym proteście Dana White nie weźmie go z powrotem nawet gdyby był ostatnim fighterem pod słońcem.

Update: Cała sytuacja się komplikuje jeszcze bardziej. Okazuje się, że Starnes nie udzielił żadnego wywiadu ale nadal planuje jakieś wyjaśnienia jak tylko uzgodni szczegóły z prawnikami (to akurat usłyszałem na radiu sherdoga przed chwilą, więc jest nieco bardziej wiarygodne).  Uzgadnianie czegokolwiek z prawnikami jednak wyraźnie wskazuje na jakieś drugie dno tej całej sprawy.

Poprzedni artykułIV MP ADCC Submission Fighting!
Następny artykułVitor Belfort vs. Kevin Randleman ???
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.