UFC niczym dojrzały rybak ponownie spogląda na nasze dorodne jezioro. W roli swoistego frutti di mare pokazują się polskie talenty mieszanych sztuk walki. Pierwszy tego rodzaju połów był już widoczny na przełomie 2014 i 2015 roku przed kwietniowym UFC Fight Night: Cro Cop vs Gonzaga 2 w Krakowie. Teraz ukazuje się nam jego druga odsłona, tym razem związana z nadchodzącą październikową imprezą w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie.

Z tarliska wypłynął już Adam Wieczorek, który w czwartek, w moim odczuciu dość niespodziewanie, został zawodnikiem najlepszej organizacji MMA na świecie. Kto jako kolejny może zostać złowiony przez Danę White’a i spółkę? Przeanalizuj ranking, w którym ukazałem fighterów moim skromnym zdaniem zasługujących na umowę ze światowym potentatem.

Oskar Piechota

Faworyt, mój osobisty numer jeden w kontekście angażu w Ultimate Fighting Championship. Jego zatrudnienie w kontekście gali w Gdańsku byłoby jak najbardziej racjonalne – wszak „Imadło” to człowiek z Trójmiasta. W rankingu polskiej wagi średniej aktualny zawodnik Spartan Fight ustępuje jedynie świętej już trójcy, czyli Krzysztofowi Jotce, Mamedowi Chalidowowi i Michałowi Materli.

Ku przypomnieniu – Piechota na osiem walk wygrał siedem i raz zremisował. Wynik niezły, a na dodatek 27-latek bilans ten może dodatkowo poprawić już 1 kwietnia. Nie na żarty, bo podczas siódmej edycji Spartan Fight, do której dojdzie w Chorzowie. Wówczas zmierzy się z Brazylijczykiem Adrianem Balbym. Tak, dokładnie wtedy do oktagonu miał wyjść też Adam Wieczorek. W przypadku „Siwego” wiadomo już, że występ trzeba było anulować właśnie ze względu na kontrakt z UFC.

Byłoby miło, gdyby wielokrotny medalista mistrzostw ADCC podzielił los chorzowianina i zasilił prestiżową kategorię do 84 kilogramów. Śmiało mogę stwierdzić, iż „Imadło” mógłby osiągnąć tam spory sukces. Krzysztof Jotko pokazał, że się da. Oskar Piechota to już teraz ścisła europejska czołówka, co warto byłoby solidnie zweryfikować w Octagonie.

Michał Andryszak

UFC lubi polską wagę ciężką. Potwierdza to fakt, że mamy tam na tę chwilę aż czterech naszych reprezentantów. Zawodnikami Ultimate Fighting Championship są już Adam Wieczorek, Damian Grabowski, Daniel Omielańczuk i Marcin Tybura, więc czemu nie spróbować z utalentowanym 24-latkiem?

Michał Andryszak niczym gwiazdy UFC oczekujące lepszych warunków finansowych za oceanem również bawi się w „wolnego agenta”, ale z małym wyjątkiem. Różnica jest taka, że ostatnio bydgoszczanin bił się dla rosyjskiego Absolute Championship Berkut. U czeczeńskich promotorów wiodło mu się wspaniale, co na pewno zostało zauważone przez amerykańskich obserwatorów.

Na sześć pojedynków jako pracownik Mairbeka Chasijewa Polak zaliczył tylko jedną wpadkę. I to stosunkowo dawno, bo pod koniec 2015 roku. Ostatnie szybkie i efektowne zwycięstwa nad Bjoernem Schmiedebergiem, Timem Hague’em i Denisem Smołdarewem w moich oczach ulokowały go w roli pretendenta do pasa mistrzowskiego, który aktualnie jest w posiadaniu Denisa Gołtsowa. Walka o ekskluzywne trofeum jest jak najbardziej możliwa, ale trzeba zaczekać na podjęcie decyzji związanej z dalszą karierą przez reprezentanta poznańskiego Ankosu. Andryszak do konfrontacji wyzywał ostatnio Iwana Sztyrkowa – ja widzę go nieco wyżej, z silniejszymi oponentami.

Inną wielką zaletą „Longera” są emocjonujące batalie i konsekwentny styl walki – na dwadzieścia pięć konfrontacji tylko dwukrotnie w ośmiokątnej klatce spędził dłużej niż pięć minut. Dwanaście nokautów i pięć poddań na osiemnaście triumfów? Takich zawodników UFC uwielbia. Amerykański kibic potrzebuje w oktagonie „gladiatora”, wojownika, a nie kolejnego nudziarza pokroju Jareda Rosholta.

Salim Touahri

Jeżeli październikowa gala UFC odbywała się w Krakowie, a nie w Gdańsku, to Salim Touahri ukazałby się w tym zestawieniu w roli Oskara Piechoty. Byłby wybranym przeze mnie „lokalnym bohaterem” muszącym stanowić część październikowej rozpiski.

Sądzę, iż „Grizzly’ego” kibicom przedstawiać nie trzeba. Na zawodowej scenie MMA obecny jest od 2010 roku i wiedzie mu się na tyle dobrze, że śmiało można go zakwalifikować w ścisłej czołówce polskiej wagi półśredniej. Włodarzy Ultimate Fighting Championship skusić może jego rekord dziesięciu zwycięstw i tylko jednej porażki, a przy tym efektowny styl walki. Reprezentant krakowskiego Grapplingu potrafi „przyłożyć”, o czym przekonali się już choćby Matt Inman, Gabor Szabo czy ostatnio Bajzet Chatchoszu w Rosji.

Touahri ma jednak jedną, ale wielką wadę, a w sumie, to raczej sporego pecha. Przeglądając jego profil na Tapology, widać masę odwołanych walk. Jedenaście pojedynków stoczonych przez prawie siedem lat to słaby wynik. Wynik, który należałoby poprawić. Oktagon UFC to idealne miejsce na korektę tego bilansu.

Sebastian Kotwica

Od pewnego czasu o tym zawodniku słyszę same pozytywy. Z krakowskiej Szkoły Walki Drwala co chwilę dochodzą do mnie wieści na temat postępów utalentowanego „piórkowego”. Sebastian Kotwica to ambitny zawodnik, co potwierdzają jego odważne słowa, przeradzające się w decyzje. Pochodzący z Kraśnika fighter celuje w Stany Zjednoczone. Liczne treningi w Jackson-Wink MMA, sparingi z najlepszymi – to robi wrażenie. A ponoć podopieczny Tomasza Drwala w maju ponownie szykuje się do wyprawy za ocean. Nic nie działa na młodego wojownika tak dobrze, jak treningi z najlepszymi.

Przywołam jeszcze trochę informacji na temat tego 24-latka, ponieważ jest to dość nowa postać na polskiej scenie sportów walki. Osiem zwycięstw, dwie porażki. Passa czterech triumfów, wszystkich przed czasem. I to w pierwszych rundach! Przez nokauty! Imponuje. A mimo wszystko, to o tym „piórkowym” nadal trochę cicho w mediach…

Kolejny pojedynek Sebastiana Kotwicy odbędzie się już 1 kwietnia na jedenastej edycji TFL: Slava Republic w jego rodzinnym Kraśniku. Rywalem ma być Guilherme Cadena legitymujący się bilansem 6-6, czyli teoretycznie przeciwnik jak najbardziej w zasięgu. Później niewykluczona jest kolejna konfrontacja, być może już w czerwcu.  W planach są też inne boje, do których dojść mogłoby, co najważniejsze, właśnie w USA. I ten ruch bardzo mi się podoba! Czasami zastanawiam się, czemu tak mało polskich fighterów decyduje się na testowanie swoich umiejętności poza granicami naszego kraju… Krakowianin zamierza przełamać ten trend i poszukać wyzwań za oceanem.

Jeżeli Kotwicy powiodą się kolejne starcia, to występ na UFC w Gdańsku byłby słuszny. Pozostaje mieć też nadzieję, że Stanów Zjednoczonych utalentowany Polak przywiezie nie tylko spory bagaż doświadczenia, ale też wzbogaconą książkę adresową. Urozmaiconą o numery do amerykańskich promotorów, managerów i matchmakerów.

Michał Oleksiejczuk

W zestawieniu uwzględniłem Sebastiana Kotwica, toteż pominięcie jego kolegi z organizacji Thunderstrike Fight League byłoby ciężkim grzechem. Ten zawodnik może skorzystać przede wszystkim na… słabości UFC. Walczy w wadze półciężkiej, ostatnimi czasy uważaną za jedną z najsłabiej obsadzonych dywizji światowego potentata, o ile nawet nie liderującą w tak niechlubnym zestawieniu.

Główna zaleta tego wojownika to wiek. 22 lata na karku i na koncie już dwanaście profesjonalnych walk, z czego dziesięć z nich to triumf. To może zrobić wrażenie. Rywale dobierani byli „w sam raz”. Stopniowe zwiększanie poziomu, który powinien nadal wzrastać za sprawą kontraktu z Fight Exclusive Night. Ostatnie wygrane nad Wojciechem Januszem i Łukaszem Klingerem udowadniają wysoką sportową wartość Oleksiejczuka.

Niestety, pech chciał, że 11 marca reprezentant Górnika Łęczna nie skrzyżował rękawic z Włochem Riccardem Nosiglią na FEN 16 w Warszawie. „Co się odwlecze, to nie uciecze” i nasz talent będzie mógł uatrakcyjnić rekord już 1 kwietnia na TFL 11, mierząc się ze znacznie bardziej doświadczonym Brazylijczykiem, Charlesem Andradem.

Jestem praktycznie pewien, że Michał Oleksiejczuk to zawodnik z potencjałem na UFC. Pytanie tylko, czy jeśli trafiłby do niej w przeciągu najbliższych miesięcy, to czy nie byłby to zbyt odważny krok… Lepiej odpowiednio dojrzeć niż porywać się z motyką na słońce.

Kamil Łebkowski

Gdybym pisał ten artykuł na początku miesiąca, to „Bomba” byłby moim pewniakiem co do występów w UFC w przeciągu najbliższych kilku miesięcy. 11 marca na warszawskim Torwarze stało się jednak coś, czego czołowy polski „piórkowy” nie widział nawet w najgorszych snach. Bolesna porażka, przerwanie efektownej passy wiktorii. Pogromcą okazał się być Brazylijczyk Gabriel Silva, brat znanego z Octagonu Ericka.

Nie ma co ukrywać – celem pogromcy Piotra Hallmanna od zawsze było Ultimate Fighting Championship. Prostym przykładem jest fakt, że na rzecz walk w Fight Exclusive Night mających zapewnić właśnie kontrakt za oceanem, Polak odrzucił lukratywną ofertę od Absolute Championship Berkut. U Rosjan miał mieć ponoć zagwarantowaną gażę o kilka razy większą niż u Pawła Jóźwiaka i Rafała Sawickiego, ale nad aspektami finansowymi żurominianin postawił sportowe ambicje i cele, spełnianie zawodowych marzeń.

Można mieć nadzieję, że Łebkowski szybko zdobędzie dwa-trzy zwycięstwa i przekona do siebie włodarzy amerykańskiej organizacji. Czasu jest jednak niewiele – to może nie wystarczyć…

Borys Mańkowski, Mateusz Gamrot

Tych fighterów przedstawiać nie trzeba. Pokrótce – „Diabeł Tasmański” to dominator nadwiślańskiej kategorii półśredniej, zaś „Gamer” nie ma sobie równych w limicie wagi lekkiej do 70 kilogramów.

Niestety, liderzy polskich rankingów nieprędko zwiążą się z UFC. Wręcz zdaje się, że ich walki dla najlepszej organizacji MMA na świecie, gdzie rywale w końcu byliby ich godni, to tylko złudne marzenia. Obaj zawodnicy są aktualnie gwiazdami Konfrontacji Sztuk Walki i wszystkie znaki na niebie, że przynajmniej przez najbliższy czas nimi pozostaną.

Na horyzoncie mają też zaplanowane walki podczas majowego Colosseum na warszawskim PGE Stadionie Narodowym. Pierwszy z nich powalczy w głównym pojedynku wieczoru przeciwko Mamedowi Chalidowowi (I tu powinienem się pochwalić, że ten „superfight” powstał na… Wirtualnej Polsce. Wywiady z obydwoma zawodnikami podchwyciła Konfrontacja Sztuk Walki, przeanalizowała pomysł zestawienia, przesłała oferty mistrzom i… Mamy to!), drugi zaś prawdopodobnie spotka się w okrągłej klatce z Normanem Parkie’em (W końcu wszystkie znaki na niebie, a zwłaszcza wpisy w social media, na to wskazują).

Pomarzyć jednak można. Karolina Kowalkiewicz i Jan Błachowicz też byli na tronach KSW, a jednak odeszli do światowego potentata. Być może któryś z członków poznańskiego duetu trenera Andrzeja Kościelskiego również zdecyduje się na tak zdecydowany ruch? Polscy fani byliby w raju, bo w tej chwili to jedne z najbardziej atrakcyjnych polskich nazwisk poza UFC.

Warto wspomnieć o… 

Marianie Ziółkowskim, Marcinie Prachniu, Damianie Szmigielskim, Pawle Hadasiu, Dawidzie Gralce, Robercie Bryczku, Bartłomieju Koperze. To grono zawodników ma jeszcze czas, aby zachęcić do siebie włodarzy UFC. Niektórym brakuje passy zwycięstw, innym doświadczenia i poniekąd umiejętności. Jeśli uda im się ograniczyć mankamenty do minimum, to śmiało wysyłałbym CV do amerykańskich matchmakerów.

Który z powyższych zawodników miałby największe szanse podzielić los Krzysztofa Jotki i osiągnąć podobny sukces, co król polskiej wagi średniej? Który zaś byłby kolejnym niewypałem, niczym „Bomba” Marcin Bandel? To okaże się w najbliższych miesiącach. Emocje gwarantowane. Czytelnikom życzę nieprzespanych nocy i wspaniałych debiutów biało-czerwonych, emocji tak wielkich, jak przy starciu Hallmanna z Trinaldo!

Maciej Szumowski

61 KOMENTARZE

 1. Mysle ze artykuł odpowiedział na pytanie zadane w temacie.Przedstawienie kandydatow + analiza sytuacji nie zostawia za wiele miejsca na komentarz. Wracam do pisania o trampkach. Pis

  P.S. Sorry ziom. O Mamedzie zapomniales……

 2. Mysle ze artykuł odpowiedział na pytanie zadane w temacie.Przedstawienie kandydatow + analiza sytuacji nie zostawia za wiele miejsca na komentarz. Wracam do pisania o trampkach. Pis

  P.S. Sorry ziom. O Mamedzie zapomniales……

  Mamed Strikeforce wybrał…

  @Paps, już poprawione. Tak jest, przy 11500 znakach szło się gdzieś pomylić. Dzięki!

 3. Przykro mi to stwierdzić, ale chyba żaden z w/w nie osiągnie tyle co choćby Płetwal w UFC. Mimo wszystko będę kibicował, aby chociaż 1 podążył śladami Krzysia Jotki.

 4. niczym dojrzały rybak ponownie spogląda na nasze dorodne jezioro

  Co kurwa? :benny:

  Pauli Coelho z cohones :DC:

 5. Co kurwa? :benny:

  Pauli Coelho z cohones :DC:

  Powinienem dostosować się do stereotypowego języka kibica MMA i dać: "Kurwa ten typ to umie jebnąć więc go kurwa wezmą do ufc bo nieźle pierdolnąć umie"

 6. Tylko zeby nie było z tego znowu powiewu polskiej miernoty 🙁 Osobiście wolałbym zeby poszli na jakość polskich zawodników zestawiając rozpiskę tej gali, niż na ilość tak jak podczas UFC Kraków. Jeśli nie zwerbują wielu fanów zza granicy, to bedzie ciezko wypełnić hale.

 7. jedynie solidny kandydat to Agnieszka Niedzwiedz

  Wahałem się do ostatniej chwili czy ją dać! Uznałem jednak, że żeńskie MMA to nie moja działka i nie wiem, jak tam z jej wagą itd., to odpusciłem.

 8. Chodzą głosy, że Kamil Gniadek zasili UFC.

  Z Sebastianem Kotwicą jeszcze bym poczekał, niech się chłopak jeszcze rozwija, uczy i łapie doświadczenie. Oskar murowanym kandydatem jeżeli chodzi o angaż w UFC

 9. Wahałem się do ostatniej chwili czy ją dać! Uznałem jednak, że żeńskie MMA to nie moja działka i nie wiem, jak tam z jej wagą itd., to odpusciłem.

  ona ma szanse wymiatac w UFC, juz ma pasy invicty

 10. Dziwie sie ze Wieczorek dostal sie przed Longerem w sumie. Longerowi skonczyl sie kontrakt z ACB i jest wolny juz od ostatniej walki. Chyba menago dal ciala… Bombie spierdolil angaz bo raczej by go wzieli po takim ciagu zwyciestw a tu wpadka na FEN. Ogolnie Ci wszyscy wymienieni zawodnicy to nie ta polka co bym sobie wymarzyl ale jak tamci sie uwiazali kontraktami z KSW to mozna tylko gdybac… Pewnie Oskar bedzie nastepny z braku laku…

 11. szczerze to nie widzę zawodnika którego bym baardzo chciał zobaczyć w UFC. Patrząc na listę którą autor zrobił to myślę, ze kazdy z zawodnikow z powodzeniem mógłby się sprawdzać na naszym KSW jeśli włodarze naszego lokalnego giganta zechcieliby czasami dac szanse komus nowemu +go podrpromować a nie ciągle wystawiać tych samych przeciętniaków.

  Jedynie z tego towarzystwa może widziałbym Gamera w UFC, Mańkowski mógłby się obijać na taki ACB czy nawet Bellatorze.

  A bez hejtu to nie chcialbym oglądać zawodników którzy wg mnie by sobie nie poradzili w UFC i byliby następcami Bendlów i Pawlaków tego świata.

 12. Jak użytkownik @nooodles

  Kotem wszystkich kotów z polskiego podwórka jest Mateusz GAMER Gamrot. I tylko on mógłby moim zdaniem zawalczyć o ścisły top swojej wagi w UFC.

  Myślę, iż Oskar trafi do UFC, będzie w miarę dobrze, ale porażki będą…

 13. Który zaś byłby kolejnym niewypałem, niczym "Bomba" Marcin Bandel

  Już możesz czuć się zagrożony zdeczka:corn:

 14. szczerze to nie widzę zawodnika którego bym baardzo chciał zobaczyć w UFC. Patrząc na listę którą autor zrobił to myślę, ze kazdy z zawodnikow z powodzeniem mógłby się sprawdzać na naszym KSW jeśli włodarze naszego lokalnego giganta zechcieliby czasami dac szanse komus nowemu +go podrpromować a nie ciągle wystawiać tych samych przeciętniaków.

  Jedynie z tego towarzystwa może widziałbym Gamera w UFC, Mańkowski mógłby się obijać na taki ACB czy nawet Bellatorze.

  A bez hejtu to nie chcialbym oglądać zawodników którzy wg mnie by sobie nie poradzili w UFC i byliby następcami Bendlów i Pawlaków tego świata.

  takich Gamrotow w ACB to pewnie z dziesieciu jest

 15. Dziwie sie ze Wieczorek dostal sie przed Longerem w sumie.

  Ja też.

  Btw. spodziewałem się jakichś przecieków, plotek co do angażów, a tu tylko przemyślenia autora… :boss:

 16. Ja też.

  Btw. spodziewałem się jakichś przecieków, plotek co do angażów, a tu tylko przemyślenia autora… :boss:

  Mało słychać póki co… ciut za wcześnie chyba na ploteczki

 17. Piechotą za mało zweryfikowany jest. Za dużo kontuzji, za mało walk. Wonsz go pewnie wkręci, oczywiście,chętnie zobaczę.  Ale pamiętając stajnie wonsza, to aż strach się bać co to będzie

 18. zgadzam się z Kaczką. Poza tym styl Piechoty oparty jest na bjj co chyba dzisiaj jest najmniej przydatnym elementem w topowym mma

 19. O co chodzi z tym hypem na Oskara Piechote ? i te 4 miejsce w rankingu? Walczy raz do roku i klepie jakiś ogórków na wiejskich galach …..

 20. Szykuje się fuzja PLMMA, Spartan i FEN pod banderą UFC? Wreszcie będziecie mogli poprawnie używać slowa federacja, hehe.

 21. Naprawdę, chłopie przeczytaj to co piszesz i zastanów się czy nie lepiej chować swoich tekstów do szuflady, bo nie da się ciebie czytać.  Pozdrawiam. Nie o takie cohones hejtuje.

 22. Naprawdę, chłopie przeczytaj to co piszesz i zastanów się czy nie lepiej chować swoich tekstów do szuflady, bo nie da się ciebie czytać.  Pozdrawiam. Nie o takie cohones hejtuje.

  mi się podobają.

  no to nie czytaj, pozdro

  @Comber, o tak! Od czasu poprzedniego tekstu na MMARocks ciągle się hamuję z użyciem federacji 😕

 23. Mało słychać póki co… ciut za wcześnie chyba na ploteczki

  Choćby rzekomo człowiek z mojego miasta dostał kontrakt. Można chyba to obalić lub potwierdzić? Ale mimo wszystko szanuję, żeś młodszy ode mnie, a mimo to nadajesz dla największego portalu o MMA w Polsce :beer:

 24. Choćby rzekomo człowiek z mojego miasta dostał kontrakt. Można chyba to obalić lub potwierdzić? Ale mimo wszystko szanuję, żeś młodszy ode mnie, a mimo to nadajesz dla największego portalu o MMA w Polsce :beer:

  I największego portalu w Polsce w ogóle również :cool::cool::beer: dzięki:)

  Do niektórych plotek trzeba podejść z dystansem. Ja jak nie zobaczę niektórych w UFC, to nie uwierzę. W Wieczorka ciągle nie dowierzam :tease: Nie wiem, czy bym go wrzucił do tego zestawienia 😀

 25. I największego portalu w Polsce w ogóle również :cool::cool::beer:

  Do niektórych plotek trzeba podejść z dystansem. Ja jak nie zobaczę niektórych w UFC, to nie uwierzę. W Wieczorka ciągle nie dowierzam :tease: Nie wiem, czy bym go wrzucił do tego zestawienia 😀

  Też bym go nie wrzucił. W ogóle w jego nagrodę nie wierzę, jakoś Formela czy Selwa mi bardziej pasowali. Może @duubertowa czy @Mateusz Smoter potwierdzą lub zaprzeczą plotkom dotyczącym Undertakera w UFC, ale mimo to wydaje mi się, że ten tekst powinien oprzeć się niektórym plotkom. :beer:

 26. @Maciej Szumowski

  Artykuł napisany tak, jakbym czytał go na WP lub Onecie (czego staram się nie robić z przyczyn obiektywnych :mamed:). Czasem mniej znaczy więcej. Te 'wyszukane na siłę frazesy' połączone z beletryzacją tekstu powodują tylko awersję do czytanych artykułów.

  Chyba, że mmarocks płaci za ilość znaków, to zwracam honor :deniro:

  To nie przytyk personalny, a mam nadzieję konstruktywna krytyka.

 27. @Maciej Szumowski

  Artykuł napisany tak, jakbym czytał go na WP lub Onecie (czego staram się nie robić z przyczyn obiektywnych :mamed:). Czasem mniej znaczy więcej. Te 'wyszukane na siłę frazesy' połączone z beletryzacją tekstu powodują tylko awersję do czytanych artykułów.

  Chyba, że mmarocks płaci za ilość znaków, to zwracam honor :deniro:

  To nie przytyk personalny, a mam nadzieję konstruktywna krytyka.

  Powiem Ci, że pisanie na WP a MMARocks różni się i to bardzo. W mózgu trudno się przestawić, jaki mieć styl – dla potencjalnego janusza, czy dla osoby, która choć trochę się orientuje w świecie 😀 Stąd też możliwe poczucie klimatu Wirtualnej Polski, Onetu czy innej Interii w niektórych elementach.

 28. Oskar Piechota

  Z całym szacunkiem dla Oskara, ale nie rozumiem jego fenomenu na Cohones. Nie walczył z nikim konkretnym, równie dobrze można powiedzieć że Naruszczka powinien dostać angaż. W rankingu też trochę wywindowany.

  Michał Andryszak

  Bardzo wielkie tak, efektowny zawodnik który albo ubije albo sam zostanie ubity.

  Salim Touahri

  Bardziej chciałbym żeby zasilił szeregi KSW.

  Sebastian Kotwica

  Jestem na tak.

  Kamil Łebkowski

  Ostatnia porażka boli, ale nie ukrywam że też chętnie obejrzałbym w KSW z @zombie

  Borys Mańkowski, Mateusz Gamrot

  Tak, ale chuj  z tego jak nie ma opcji odejścia.

  Michał Oleksiejczuk

  Coś czuje że to będzie prospekt na miarę najlepszych, ale ma jeszcze trochę czasu.

  Moim osobistym zdaniem UFC powinno się zainteresować: Prachnio, Saidov, Szmigielski, Agnieszka Niedźwiedź.

 29. Ściąganie na siłę kolejnych placków którzy są jeszcze za słabi na KSW, ale można ich opchnąć UFC tylko dlatego że robi galę w Polsce? Jestem na nie. Jakość, a nie ilość.

 30. Tylko kto z tych zawodników, oprócz Piechoty i Łebkowskiego (którego nie wezmą ze względu na ostatnią porażkę) przyciągnie na trybuny więcej niż 100 osób?

  Może warto byłoby iść tym tropem, aby poprawić wynik frekwencji z pierwszej gali.

  Janek vs Shogun – to byłoby niezły main event, na obecność JJ nie ma co liczyć, bo ona dobrze sprzedaje się w USA + Jotko, Tybura i Kowalkiewicz to max jaki można z tej polskiej karty wyciągnąć + nowy Piechota, reszta będzie tylko tłem.

 31. @Maciej Szumowski

  Artykul na + ale to kolejny z Twojej strony który ja odbieram jako poprawny politycznie, nie wiem dlaczego, może za ładnie, za mądre słowa, porównania. Nie mam pojęcia.  Co do pisania na wp i Cohones to mam jedną radę, może się przyda. Dla MMARocks pisz po prostu luźniej,  moim zdaniem to nie jest forum dla januszow, i akurat na tym portalu tekst nie musi do nich trafiać w 100%.  Oto moje skromne zdanie. :mamed:

 32. Myślę, że wybór Gdańska jest nieprzypadkowy. Spodziewam się, że na gali w Polsce zobaczymy mniej Polaków niż w Krakowie. Moim zdaniem zobaczymy 5-6 Polaków, 3 Niemców, 4 reprezentantów Skandynawi, 4-6 zawodników z pozostałej części Europy i resztę rozpiski uzupełnią zawodnikami ze świata.

  Z obecnych zawodników największe szanse na angaż ma Salim i Oskar, reszta raczej musi poczekać. Gamer i Borys raczej na UFC w Polsce nie wystąpią, bo będzie to gala niskobudżetowa, więc na jakieś super warunki nie mogą liczyć, a nie sądzę żeby zgodzili się na 10+10. Longer też pewnie niezłą kase sobie śpiewa. Pozostali niech jeszcze trochę powalczą i wtedy będzie można myśleć.

 33. Z całym szacunkiem dla Oskara, ale nie rozumiem jego fenomenu na Cohones. Nie walczył z nikim konkretnym, równie dobrze można powiedzieć że Naruszczka powinien dostać angaż. W rankingu też trochę wywindowany.

   :applause:

 34. jedynie solidny kandydat to Agnieszka Niedzwiedz

  To nie taki głupie. A wprost przeciwnie!

  Może Asia by nie przyjechała do Gdańska, ale Kuma wpada na otwarcie nowej dywizji i debiut 125 w Polsce.

  Brzmi naprawdę fajnie.

 35. Kotwica tak,ale w chuj nieczaje tej podniety Piechota dobry grapler nic pozatym dostanie w trabe od pierwszego lepszego I sie zkonczy zabawa ,Held mial skrecac I niszczyc wszystkich na swojej drodze a jak jest?wszyscy wiemy,Wieczorek? niewiem waga ciezka pewnie sie uchowa jak Daniel 2 razy do przodu 2 razy w plecy Niewidze zadnych fajterow z Polski co by cos zdzialali w ufc

 36. Artykuł napisany tak, jakbym czytał go na WP lub Onecie (czego staram się nie robić z przyczyn obiektywnych :mamed:). Czasem mniej znaczy więcej. Te 'wyszukane na siłę frazesy' połączone z beletryzacją tekstu powodują tylko awersję do czytanych artykułów.

  Mam to samo. Wszedłem w temat już absolutnie z nudów i aby poczytać komentarze zmuszony byłem przeczytać tekst. Masz jakiś taki odpychający styl niepoukładanego gimba piszącego rozprawkę. Niby wiesz że ma być wstęp, rozwinięcie i zakończenie wiec nazwiska wytypowałeś dość poprawnie (choć wrzucenie Gamrota i Borysa chyba tylko po to, by pochwalić się wp.pl) to jednak uzasadnienia jakieś takie z dupy nic nie mówiące. Na przykład Kotwica:

  Osiem zwycięstw, dwie porażki. Passa czterech triumfów, wszystkich przed czasem. I to w pierwszych rundach! Przez nokauty! Imponuje. A mimo wszystko, to o tym "piórkowym" nadal trochę cicho w mediach…

  Co ma do angażu w UFC fakt, iż o Sebastianie jest cicho w mediach? Powiedz mi o kim jest głośno z Twojego zestawienia i jaki to ma wpływ na potencjalne podpisanie kontraktu? Ponadto piszesz o imponującym rekordzie ale nie wspomniałeś na kim był robiony. 90% to same ogórki, nad którymi zwycięstwa  w obliczu dosyć mocnej kategorii piórkowej w UFC nie przybliżają do podpisania umowy z tą organizacją. Wyjazdy do Jackson-Wink też raczej nie… Sam chciałbym zobaczyć Sebastiana w najlepszej lidze ale mam na to takie same argumenty jak Ty, życzeniowe.

  Na obronę ładnie opisałeś Andryszaka i Łebkowskiego (może dlatego, że oni mają realną szansę na angaż?).

  Drugą kwestią jest fakt, że swoją "rozprawkę" okraszasz sosem stanowiącym mieszankę filozoficzno-mefaryczno-pseudointeligentmych zabiegów semantycznych:

  UFC niczym dojrzały rybak ponownie spogląda na nasze dorodne jezioro. W roli swoistego frutti di mare pokazują się polskie talenty mieszanych sztuk walki.

  Byłby wybranym przeze mnie "lokalnym bohaterem" muszącym stanowić część październikowej rozpiski

  Pozostaje mieć też nadzieję, że Stanów Zjednoczonych utalentowany Polak przywiezie nie tylko spory bagaż doświadczenia, ale też wzbogaconą książkę adresową. Urozmaiconą o numery do amerykańskich promotorów, managerów i matchmakerów.

  da fak? :benny:

  Znowu na obronę muszę dodać, że tekstów jak powyżej jest zdecydowanie mniej w porównaniu do poprzednich wypracowań.

  Reasumując powyższe nie masz we mnie oddanego czytelnika, co nie zwalnia Cie z obowiązku podnoszenia poziomu artykułów, bo zawsze z nudów mogę przeczytać! Ponadto nie nazywałbym tak szumnie  tego publicystyką, jeszcze.

  :kis:

 37. Gamrot, IMO, nie zasili szeregów UFC w najbliższym czasie. Zwłaszcza teraz, kiedy niedawno urodził mu się dzieciak i z pewnością będzie wolał na tym etapie ciepłą posadkę w KSW, niż niepewną tyrkę w UFC.

  Mańkowski – to samo. Tyle, że on nie trafi tam z innego powodu… "meeeh, te UeFCe już nie takie mocne jak kiedyś"; "pójdę tam za jakieś pińć lat, pod koniec kariery, w ramach takiej wisienki na torcie".  :mamed:

  Tym bardziej jeśli w maju przegra z Mamedem (a przegra z pewnością).

  Moim zdaniem, najbliżej UFC na ten moment są Salim, Piechota i Szmigielski.

 38. z 'realnych' opcji jedynym konkretem bylby Gamer, ale wiadomo . . .

  jedno jest pewne, wiekszych ogorkow niz Pawlak, Bandel, Sajewski nie bedzie

  :mamed:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.