Dzięki zwycięstwu Jana Błachowicza nad Dominickiem Reyesem w walce o pas mistrza wagi półciężkiej, Polska jako czwarta dołączyła do grona krajów które posiadały mistrzów w żeńskich i męskich dywizjach największej organizacji MMA na świecie.

Pierwszym krajem były Stany Zjednoczone dzięki wygranej Rondy Rousey w 2012 roku. Amerykanka zdobyła pierwszy kobiecy pas w historii UFC dołączając do Kena Shemrocka który swój mistrzowski tytuł zdobył w 1995 roku. Druga do tej grupy weszła Brazylia z mistrzami Murilo Bustamante (2002 r.) i Amandą Numes (2016 r.) a trzecia Holandia dzięki wygranym Basa Ruttena (1999 r.) i Germaine de Randamie (2017 r.).

Teraz dzięki zdobyciu przez Joanne Jędrzejczyk w 2015 roku na gali UFC 185 mistrzostwa dywizji słomkowej i wygranej Jana Błachowicza w walce o tron wagi półciężkiej, Polska jako czwarty kraj w historii może pochwalić się pasami w żeńskich i męskich dywizjach.

Co ciekawe, Jan Błachowicz jest pierwszym w historii mistrzem UFC w wadze półciężkiej spoza USA (9 mistrzów) i Brazylii (3 mistrzów). Do tej pory tylko zawodnicy tych dwóch krajów zdobywali pasy w tej prestiżowej dywizji.

37 letni Błachowicz mistrzowski tytuł zdobył jako trzeci najstarszy zawodnik w historii organizacji UFC plasując się za 38-letnim Danielem Cormierem i 45-letnim Randym Couture. Jest też 13 mistrzem w historii dywizji półciężkiej UFC i ma obecnie najdłuższą serię zwycięstw w wadze do 93 kilogramów do spółki z Gloverem Teixeirą i Magomedem Ankalaevem. Cała trójka ma koncie cztery wygranej walki z rzędu w oktagonie.

A tak wyglądała historia wagi półciężkiej do czasu wygranej Jana Błachowicza:

👸🏻POLISH MMA ROYAL FRIENDS🤴🏼🔥🔥WARRIORS🔥🔥I took 2nd & Jan Blachowicz 1st place on Wolrd Muaythai Championship in Busan,…

Opublikowany przez  

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.