dustin poirier

Kilka dni temu Conor McGregor i Dustin Poirier zgodzili się na walkę z sobą w UFC. Na razie starcie nie zostało oficjalnie potwierdzone przez organizację, ale obaj zawodnicy chcieliby stoczyć swój bój jeszcze w tym roku. Poirier w audycji „Teddy Atlas’ podcast” powiedział, że negocjacje w tej sprawie trwają.

UFC ma zaplanowaną listę wydarzeń, które mają już swoje walki wieczoru i myślę, że oni chcą, aby nasze starcie odbyło się w styczniu. Conor chce walczyć w tym roku i ja również. Myślę, że to spowalnia negocjacje, ale one ciągle trwają.

Od jakiegoś czasu mówi się również o walce bokserskiej Conora McGregora z Mannym Pacquiao. Dustin Poirier uważa, że ma być dla Irlandczyka sprawdzianem przed walką z bokserem.

Myślę, że walka ze mną ma być drogą do walki z Pacquiao. Media mówiły o tym starciu. Sam nie wiem czy UFC chce, aby on zawalczył jeszcze przed tym zanim pozwolą mu na starcie z Pacquiao, czy może on chce walki w tym roku właśnie po to, żeby nowy rok rozpocząć od starcia z Pacquiao. Co może być lepszą formą przygotowania do walki z nim, niż starcie z innym leworęcznym zawodnikiem. Wydaje mi się, że on może na to patrzeć w taki właśnie sposób. Może chcieć zmierzyć z zawodnikiem leworęcznym przed kolejną walką z innym leworęcznym rywalem.

Jeśli do pojedynku Dustina Poiriera z Conorem McGregorem dojdzie, będzie to rewanż za starcie z roku 2014. Wówczas to, podczas gali UFC 178 Irlandczyk szybko rozbił Poiriera i walka zakończyła się już w pierwszej rundzie.

Porier w swoim ostatnim pojedynku, do którego doszło w czerwcu tego roku, pokonał na punkty Dana Hookera. Conor McGregor walczył po raz ostatni w styczniu tego roku, kiedy to szybko znokautował Donalda Cerrone.

2 KOMENTARZE

  1. Co może być lepszą formą przygotowania do walki z nim, niż starcie z innym leworęcznym zawodnikiem.

    Co może być lepszym przygotowaniem do walki z jednym z najlepszych pięściarzy w historii, niż walka z zawodnikiem mma na zasadach mma 🙂

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.