Pierwotnie zaplanowana na sobotnią galę UFC 249 walka pomiędzy Amandą Nunes (19-4) a Felicią Spencer (8-1) ostatecznie odbędzie się 6 czerwca. Poinformował o tym Ariel Helwani z ESPN.

Na ten moment nie wiadomo, gdzie odbędzie się czerwcowa gala UFC. Niewykluczone, że będzie to wydarzenie z numerem 250, a miejscem pojedynków może być UFC APEX w Las Vegas. Te informacje dostaną jednak potwierdzenie prawdopodobnie w najbliższych dniach.

Oprócz starcia mistrzowskiego pomiędzy Nuner a Spencer widzowie zobaczą 6 czerwca pojedynek Raphaela Assuncao (27-7) z Codym Garbrandtem (11-3). Na ten moment są to dwie walki, które znamy na jedną z najbliższych gal UFC.

Amanda Nunes kontynuuje serię dziesięciu zwycięstw z rzędu. W ostatniej walce jednogłośną decyzją sędziów pokonała Germaine de Randamie. Wcześniej przed czasem odprawiała między innymi Holly Holm, Cris Cyborg czy Raquel Pennington. Czerwcowa walka będzie jej pierwszą obroną tytułu mistrzowskiego w wadze piórkowej, który zdobyła na UFC 232 w starciu z Cris Cyborg.

Jedyną przegraną w karierze Spencer poniosła w walce na UFC 240 z Cris Cyborg. Przegrała wtedy jednogłośną decyzją sędziów. W pozostałych walkach „Feenom” pod szyldem UFC w pierwszych rundach pokonała Zarah Fairn i Megan Anderson, natomiast w starciach dla Invicta FC odprawiała Pam Sorenson, Helenę Kolesnyk czy Amy Coleman.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.