Derrick Lewis

UFC powraca do Sao Paulo! Najludniejsze miasto Brazylii gości galę tej federacji po raz dziewiąty w historii, ale pierwszy od listopada 2019 roku, kiedy główną walką wieczoru było starcie Jana Błachowicza z Jacare Souzą. Tym razem w main evencie zobaczymy pojedynek w wadze ciężkiej – Jailton Almeida vs. Derrick Lewis.

Gala UFC on ESPN+ 89: Almeida vs. Lewis to jedyny przystanek pomiędzy UFC 294 a UFC 295. Już w najbliższą sobotę, 4 listopada, wydarzenie w Sao Paulo zwieńczy bój w wadze ciężkiej. Brazylijczyk Almeida początkowo miał zmierzyć się z Curtisem Blaydesem, ale Blaydes wycofał się z walki bez podania przyczyny. Na niespełna miesiąc przed, na rolę zastępcy zgodził się popularny wśród fanów król nokautów, Derrick Lewis.

Dzisiaj panowie spotkali się po raz pierwszy twarzą w twarz:

Derrick Lewis jest samodzielnym liderem rankingu największej ilości zwycięstw przez KO i TKO w historii UFC – ma ich aż 14. Ostatnio widziany w oktagonie końcem lipca na UFC 291, kiedy otworzył swoją walkę z Marcosem Rogerio de Limą potężnym latającym kolanem, a następnie rozbił skołowanego rywala ciosami w parterze. Parę dni temu został aresztowany za drastyczne przekroczenie prędkości, natomiast wyszedł za kaucją i zjawił się w Sao Paulo na sobotnią galę.

Jailton Almeida w tym roku walczył już dwa razy. W styczniu znokautował Shamila Abdurakhimova w drugiej rundzie, a następnie w maju poddał Jairzinho Rozenstruika w rundzie numer jeden. Obecnie sklasyfikowany na 9. miejscu w rankingu dywizji ciężkiej UFC, natomiast potencjał Brazylijczyka jest o wiele większy.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.