Phil Davis, który podczas zbliżającej się gali Bellator 180 zmierzy się z Ryan Bader, miał już raz okazję z nim walczyć. W roku 2015 podczas gali UFC on Fox 14 przegrał jednak ten bój na punkty. W trakcie spotkania z mediami przed zbliżającym się wydarzeniem w Nowym Jorku powiedział, że Bader od czasu ich ostatnie walki na pewno się rozwinął jako zawodnik i zyskał większą pewność siebie.

On jest dobry w każdej płaszczyźnie, teraz jest jednak jeszcze lepszy i poprzez swoje ostatnie walki zdobył dużo pewności siebie. To największy plus jaki dostrzegam w jego rozwoju.

Davis dodał jednak, że i on zyskał wiele od czasu ostatniego pojedynku z Baderem.

W moim wypadku jest podobnie, jestem bardziej pewny siebie. Mam znacznie większe doświadczenie, pracowałem ze świetnymi stójkowiczami, poprawiłem swoją umiejętności w tej płaszczyźnie. Staram się też bardziej wykorzystywać zapasy w moich walkach i każdego dnia staję coraz lepszy w parterze.

Davis powiedział także, że chciałby zakończyć pojedynek przed czasem, ale bardziej skupia się na całej walce, a nie na samym skończeniu.

Na pewno chcę skończyć walkę przed czasem i chcę dać dobre widowisko. Chcę się jednak skupić na samej walce i technikach, które trenowałem, a jeśli wszystko zrobię jak należy zapewne walka skończy się przed czasem.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.