Conor McGregor w kolejnym publicznym apelu związanym z pandemią koronawirusa zwrócił się do przywódców Irlandii, prosząc o podjęcie dalszych działań i powstrzymanie fali zakażeń.

Były mistrz UFC zaniepokojony wzrostem liczby zarażonych osób w rodzinnej Irlandii w płomiennej przemowie zaapelował do polityków do bardziej zdecydowanych kroków w walce z koronawirusem w tym do jak najszybszej blokady przemieszczenia się osób w całym kraju:

„Do narodu Irlandii, do naszego prezydenta Michaela D. Higginsa, wiceadmirała Marka Melletta, komisarza Gardy Drew Harrisa, dyrektora medycznego Tony`ego Holohana, bardzo was wszystkich szanuję i chciałbym przedstawić mój punkt widzenia.

Chciałbym powiedzieć, że gdy wszyscy debatujemy teraz nad całkowitą blokadą kraju, wydaje mi się, że musimy to zrobić. Każdy czas spędzony na rozmowach na ten temat jest czasem straconym.

Potrafię rozpoznać walkę wartą zachodu. Widzę, że mamy teraz jedną przed sobą. Chcę wezwać do walki mój lud, wielki lud Irlandii. Ta walka potrzebuje nas wszystkich.

Wszyscy stoimy razem w ringu i czekamy na gong rozpoczynający starcie. Zbierzmy się razem i wspólnie w niego uderzmy, łącznie z ludźmi z całego świata. Prawdziwa blokada musi się rozpocząć i musi rozpocząć się natychmiast. Zróbmy to razem, zjednoczeni we wspólnym celu. Musimy zamknąć nasze lotniska. Musimy zamknąć wszystkie nieistotne biznesy. Musimy ograniczyć wszystkie nieistotne podróże.”

Zobacz również: Ten głupi, pier*olony wirus – Conor McGregor oddaje hołd zmarłej cioci w poruszającym oświadczeniu

Oświadczenie McGregora pojawiło się w momencie, kiedy w Irlandii po chwilowych spadkach liczby zarażonych osób, doszło do ponownych wzrostów. W mediach pojawiło się sporo relacji wideo osób chodzących grupami do parków i na plażę lekceważąc ryzyko i możliwość zarażenia kolejnych osób.

„Musimy zastosować te same środki które zostały wprowadzone w krajach bardziej dotkniętych wirusem, tylko musimy to zrobić szybciej”, powiedział McGregor. „Mamy przewagę, ponieważ widzimy co się zbliża w naszym kierunku. Wiemy, że to nadchodzi, ale jeśli nie wykorzystamy teraz naszej przewagi to nie możemy oczekiwać innego rezultatu.

Nie przestrzegamy zasad niezbliżania się do siebie, nie w takim zakresie jaki jest wymagany do powstrzymania wzrostu zachorowań. Blokada to ułatwi. Zmniejszy transmisje wirusa i odciąży naszych pracowników na pierwszej linii frontu, pozwoli nam zidentyfikować wszystkie przypadki zachorowań. To są surowe metody, ale konieczne i sprawdziły się już w Chinach i Hongkongu.

Irlandio, damy radę. Nie tylko mamy formułę jak to zrobić, ale mamy ją z wyprzedzeniem. Dalej, Irlandio. Dalej, cały świecie. Wspólnie doprowadźmy do blokady. Zróbmy to razem. Niech nas wszystkich Bóg błogosławi.”

Zobacz również:

 

Co ciekawe, po tym przemówieniu bukmacherzy w Irlandii wystawili kursy na to czy Conor McGregor w przyszłości zainteresuje się polityką. Szanse na to, Irlandczyk zostanie prezydentem Irlandii wynoszą obecnie 1 do 50, kurs bukmacherski na karierę szeregowego posła to 1 do 33.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.