Senegalski zapaśnik Oumar Kane (MMA 1-0) dokładnie rok temu debiutował w MMA. W stolicy Senegalu – Dakar pokonał Sofiane’a Boukichou z Francji. Swój pierwszy występ zaliczył na gali ARES Fighting Championship 1, a teraz okazuje się, że ”Reug Reug” podpisał kontrakt z organizacją ONE Championship. Rywalem zawodnika w debiucie miał być mistrz BJJ, Marcus Almeida, lecz jak donosi Nick Atkin, to Alain „The Panther” Ngalani przywita go w klatce organizacji. Walka odbędzie się 29 stycznia.

Ngalani (4-5 MMA) w organizacji ONE Championship startuje w kategorii ciężkiej i półciężkiej. Zawodnik ten nie walczył od marca 2019 roku, kiedy to został pokonany w pierwszej rundzie przez Mauro Cerilliego. To bardzo utytułowany stójkowicz, wielokrotny mistrz świata w kickboxingu oraz tajskim boksie. W MMA mierzył się z m.in. Aungiem La Nsangiem czy Chi Lewisem Parrym. Alain to również właściciel Impakt MMA, największej sieci klubów sportów walki i fitnessu w Hong Kongu.

Kane (1-0 MMA) wywodzi się z zapasów. Mierzy 193 cm wzrostu i waży ponad 120 kilogramów. Swoją przygodę z zapasami rozpoczął w wieku 16 lat, o czym mówił w wywiadzie dla BJPENN.com:

Zaczynałem od Mbapatte w moim kraju (zapasy tradycyjne), kiedy miałem 16 lat. Po tym, jak w miarę dobrze radziłem sobie w tym sporcie uznałem, że muszę wyprowadzić się ze swojej wioski i wziąć udział w zawodach. Tak zaczęła się moja kariera w zapasach, ale obecnie chcę rozwijać się pod kątem MMA. Chcę zdobyć pas ONE Championship, a droga jest daleka, jednak muszę sobie poradzić.

Alain Ngalani często określany jest „najniebezpieczniejszym człowiekiem świata”, co ma związek z jego pseudonimem „Panther”

Zobacz także: Senegalskie zapasy i potworna siła, kim jest Reug Reug? (WIDEO)

Oumar Kane demoluje w debiucie doświadczonego przeciwnika na gali w Afryce (WIDEO)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.