Senegalski zapaśnik Oumar Kane (MMA 1-0) dokładnie rok temu debiutował w MMA. W stolicy Senegalu – Dakar pokonał Sofiane’a Boukichou z Francji. Swój pierwszy występ zaliczył na gali ARES Fighting Championship 1, a teraz okazuje się, że ”Reug Reug” podpisał kontrakt z organizacją ONE Championship. Rywalem zawodnika w debiucie miał być mistrz BJJ, Marcus Almeida, lecz jak donosi Nick Atkin, to Alain „The Panther” Ngalani przywita go w klatce organizacji. Walka odbędzie się 29 stycznia.

Ngalani (4-5 MMA) w organizacji ONE Championship startuje w kategorii ciężkiej i półciężkiej. Zawodnik ten nie walczył od marca 2019 roku, kiedy to został pokonany w pierwszej rundzie przez Mauro Cerilliego. To bardzo utytułowany stójkowicz, wielokrotny mistrz świata w kickboxingu oraz tajskim boksie. W MMA mierzył się z m.in. Aungiem La Nsangiem czy Chi Lewisem Parrym. Alain to również właściciel Impakt MMA, największej sieci klubów sportów walki i fitnessu w Hong Kongu.

Kane (1-0 MMA) wywodzi się z zapasów. Mierzy 193 cm wzrostu i waży ponad 120 kilogramów. Swoją przygodę z zapasami rozpoczął w wieku 16 lat, o czym mówił w wywiadzie dla BJPENN.com:

Zaczynałem od Mbapatte w moim kraju (zapasy tradycyjne), kiedy miałem 16 lat. Po tym, jak w miarę dobrze radziłem sobie w tym sporcie uznałem, że muszę wyprowadzić się ze swojej wioski i wziąć udział w zawodach. Tak zaczęła się moja kariera w zapasach, ale obecnie chcę rozwijać się pod kątem MMA. Chcę zdobyć pas ONE Championship, a droga jest daleka, jednak muszę sobie poradzić.

Alain Ngalani często określany jest „najniebezpieczniejszym człowiekiem świata”, co ma związek z jego pseudonimem „Panther”

Zobacz także: Senegalskie zapasy i potworna siła, kim jest Reug Reug? (WIDEO)

Oumar Kane demoluje w debiucie doświadczonego przeciwnika na gali w Afryce (WIDEO)

22 KOMENTARZE

 1. Matchmaking jak w KRS1.

  Almeida by udusił go jak kurczaka brojlera a tak wygra z kolesiem o którym można napisać to:

  Alain Ngalani często określany jest "najniebezpieczniejszym człowiekiem świata", co ma związek z jego pseudonimem "Panther"

  :razz:utinlaugh:

 2. Alain Ngalani często określany jest "najniebezpieczniejszym człowiekiem świata", co ma związek z jego pseudonimem "Panther"

  Wakanda Forever !

  Alain "Panther" Ngalani:kawulpokapoka:

  Atittude: nickname

  :mjsmile:

 3. Ngalani (4-5 MMA)

  Alain Ngalani często określany jest "najniebezpieczniejszym człowiekiem świata", co ma związek z jego pseudonimem "Panther"

  Zastanawiam się jakie jest dno w poziomie newsa na tym portalu.

 4. Zastanawiam się jakie jest dno w poziomie newsa na tym portalu.

  Czasami jak czytam niektóre newsy to obawiam się, że ta studnia może nie mieć dna.

 5. Ja się jaram a co 😀 wynik starcia może być niespodziewany! Alain przez obrotowe kopnięcie z wyskoku tzw. helikopter kick i niech świat płonie.

 6. Alain przez obrotowe kopnięcie z wyskoku tzw. helikopter kick

  To chyba bardziej prawdopodobne że Alain przez anal:showdatass::censored:

 7. Ten kameruński lampart jest o 17 lat starszy od Zyg-zyga i skończy w tym roku 46, nie wspominając już o prawie 15 cm różnicy wzrostu na jego niekorzyść. Takie detale, które jakoś łatwo wylatują z notek prasowych.

 8. Ten kameruński lampart jest o 17 lat starszy od Zyg-zyga i skończy w tym roku 46, nie wspominając już o prawie 15 cm różnicy wzrostu na jego niekorzyść. Takie detale, które jakoś łatwo wylatują z notek prasowych.

  Nazywany przez matkę i kolegów z ośki najniebezpieczniejszym człowiekiem świata. Co Ci nie pasuje?

 9. Ten kameruński lampart jest o 17 lat starszy od Zyg-zyga i skończy w tym roku 46, nie wspominając już o prawie 15 cm różnicy wzrostu na jego niekorzyść. Takie detale, które jakoś łatwo wylatują z notek prasowych.

  Ale najniebezpieczniejszyą na świecie ksywę

  :razz:utinlaugh:

  W pierwszej walce za dużo zapasów nie pokazał, więc może i tu zaatakuje wczesnym Pudzianem.

  Bo przecież te jego narodowe ,,zapasy" to taplanie się w błocie .

 10. Takie walki są potrzebne w MMA bo takie niosą za sobą ogromne zainteresowanie. Oprócz techniki w klatce są potrzebne "bestie". Ludzie chcą igrzysk a tacy zawodnicy dodają kolorytu samej walce

 11. Nie chodziło mi o kolor skóry a raczej o dwóch wielkich gości, którzy w klatce mogą dać show jakiego kibice oczekują

 12. Nie chodziło mi o kolor skóry a raczej o dwóch wielkich gości, którzy w klatce mogą dać show jakiego kibice oczekują

 13. Nie chodziło mi o kolor skóry a raczej o dwóch wielkich gości, którzy w klatce mogą dać show jakiego kibice oczekują

  Przykro mi, z tego się już nie wymigasz…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.