Anderson Silva przegrał na UFC 237 z Jarredem Cannonierem doznając poważnie wyglądającej kontuzji kolana. Po niskim kopnięciu Brazylijczyk padł na matę, po czym sędzia przerwał ten pojedynek. Były mistrz nie zamierza jednak odpuszczać, o czym dał znać w swoich mediach społecznościowych.

Do pewnego momentu, ból jest Twoim przyjacielem. Pokazuje Ci, że jeszcze nie umarłeś. Mówią, że wielkie symbole stają się wielkimi celami dla innych. Może. Ale najważniejsze to nie robić z siebie ofiary. Jeśli upadniesz, wstań. Jeśli coś jest zepsute, napraw to. Nie należy się poddawać czy myśleć, że nie damy rady przez jedną przegraną bitwę.

Powiedzenie brzmi: będę szedł do końca i presja będzie tylko motywacją. Nie ma nic bardziej szalonego niż użalanie się nad sobą. Stary lew otoczony przez głodne hieny, które chcą go pożreć, nadal będzie walczył do samego końca – nigdy się nie podda. Nie będzie inaczej w moim przypadku. Siła i honor.

44-letni Silva przegrał 4 z ostatnich 6 walk. Były mistrz kategorii średniej UFC to absolutna legenda MMA. Walczył on w swojej karierze z m.in. Vitorem Belfortem, Danielem Cormierem czy Chaelem Sonnenem.

10 KOMENTARZE

  1. W sumie to końcówka kariery tego wielkiego zawodnika jest czymś naturalnym, biją go młodsi, dopadają kontuzje… Ne ma co się nad nim użalać, robi to  z własnej woli i za dobre pieniądze. Tylko po co te filozofie?

  2. W sumie to końcówka kariery tego wielkiego zawodnika jest czymś naturalnym, biją go młodsi, dopadają kontuzje… Ne ma co się nad nim użalać, robi to  z własnej woli i za dobre pieniądze. Tylko po co te filozofie?

    Dokładnie to kwestia zmiany warty i pogodzenia się z upływem czasu. Czasem ciężko to zrobić ale Ci , którzy się odważa odchodzą jako kozacy i ludzie rozsądnie myślący o swym zdrowiu.

  3. W sumie to końcówka kariery tego wielkiego zawodnika jest czymś naturalnym, biją go młodsi, dopadają kontuzje… Ne ma co się nad nim użalać, robi to  z własnej woli i za dobre pieniądze. Tylko po co te filozofie?

    Można odejść jak GSP bendąc na szczycie.Albo chociaż zaraz po spadnięciu z niego.

    Według mnie takie dostawanie wpierdolu na starość to psucie własnej legendy.

  4. Tłumacząc słowa Andersona na prosty jezyk: jeszcze nie raz zobaczycie jak nogę łamie. Jeszcze nie raz zobaczycie jaka w mym kolanie strzela

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.