UFC on ESPN 52

Bohaterowie dzisiejszej gali UFC w Austin spotkali się po raz ostatni twarzą w twarz przed jutrzejszą batalią w oktagonie. Wszyscy zawodnicy wyrobili wcześniej limit wagowy.

W walce wieczoru gali UFC on ESPN 52 zmierzą się Beneil Dariush oraz Arman Tsarukyan. Dariush wychodzi z czerwcowej porażki z byłym mistrzem dywizji lekkiej, Charlesem Oliveirą, która przerwała jego serię ośmiu zwycięstw z rzędu. Triumfował wcześniej m.in. nad Tonym Fergusonem i Mateuszem Gamrotem. Tsarukyan po przegranej właśnie z Gamrotem w czerwcu 2022 roku zaliczył dwie wygrane i będzie próbował kontynuować swoją dobrą passę.

W drugiej walce wieczoru naprzeciw siebie staną Bobby Green i Jalin Turner. Wchodzący na zastępstwo za kontuzjowanego Dana Hookera Turner miał lekkie problemy z wyrobieniem limitu wagowego. Kiedy pierwszy raz stanął na wadze, ta wskazała 157 funtów (71,2 kg), około pół kilograma powyżej limitu. Za drugą próbą po chwili czasu jednak uskutecznił limit i jest gotowy do boju. Bobby Green, może trochę zaaferowany scysją z Armanem Tsarukyanem za kulisami, będzie chciał skończyć Turnera, a tym samym zaliczyć swój trzeci finisz z rzędu – i trzeci w tym roku.

Na gali zobaczymy także debiut byłego mistrza UFC w wadze muszej, Deivesona Figueiredo, w dywizji koguciej przeciw Robowi Fontowi. Powracał do niższej kategorii wagowej będzie z kolei Kelvin Gastelum, który wyrobił limit dywizji półśredniej (170 funtów, 77,1 kg) po raz pierwszy od lipca 2016 roku. Zmierzy się z Seanem Bradym.

UFC on ESPN 52: Dariush vs Tsarukyan z Austin w Teksasie rusza dzisiaj o godzinie 22:00. Karta główna, przewidująca sześć najważniejszych pojedynków, wystartuje o 1:00.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.