Do sprzeczki doszło z udziałem dwóch zawodników wagi lekkiej UFC przed najbliższą galą w Austin. Arman Tsarukyan starł się w hotelu z Bobby’m Greenem.

Obydwaj zawodnicy kategorii lekkiej zawalczą na najbliższej gali UFC w Austin, która odbędzie się 2 grudnia. Tsarukyan w walce wieczoru zmierzy się z Beneilem Dariushem. Przed tym starciem dojdzie do rywalizacji Greena z Jalinem Turnerem. Obydwaj zawodnicy nie pozostają w dobrych relacjach. W jednym z wywiadów Green skrytykował mało widowiskowy styl walki Ormianina. Ten zrewanżował mu się w hotelu, kiedy to po krótkiej wymianie zdań odepchnął Amerykanina. Cała akcja poniżej na krótkim nagraniu.

Przed tym incydentem doszło do jeszcze innej bójki. Wyciekło nagranie, na którym widać jak Green wdaje się w bójkę z ludźmi ze sztabu Tsarukyana. Cała akcja działa się również w hotelu i było w nią zaangażowanych więcej osób. Poniżej nagranie ze wspomnianego zdarzenia.

Green (MMA 31–14–1, 1 NC) wygrał dwie ostatnie walki przed czasem. Amerykanin skończył w lipcu Tony’ego Fergusona, a w październiku Granta Dawsona. Za obydwa występy otrzymał bonus od amerykańskiej organizacji. Green w UFC rywalizuje od 2013 roku. W tym czasie rywalizował z takimi nazwiskami jak m.in. Islam Makhachev, Dustin Poirier, Rafael Fiziev czy Al Iaquinta. 20 z 31 zwycięstw zdobywał kończąc swoje walki przed czasem. Green zajmuje 13. miejsce w rankingu wagi lekkiej UFC.

Tsarukyan (MMA 20-3) również jest na fali dwóch zwycięstw. Ormianin w czerwcu skończył Joaquima Silvę ciosami w trzeciej rundzie. 27-latek w UFC rywalizuje od kwietnia 2019 roku. Po przegranym debiucie z obecnym mistrzem wagi lekkiej UFC, Islamem Makhachevem, wygrał 7 z 8 pojedynków. Jedynej porażki w tym czasie doznał w starciu w Mateuszem Gamrotem w czerwcu ubiegłego roku. 13 z 20 zwycięstw kończył przed czasem. Tsarukyan zajmuje 8. miejsce w rankingu kategorii lekkiej UFC.