Oskar Piechota (MMA 11-2-1) zameldował się w Las Vegas, gdzie w przyszłą sobotę stoczy kolejny bój w największej organizacji na świecie. Dla Polaka, będzie to piąty pojedynek dla UFC. Piechota na UFC 245 zmierzy się z Punahele Soriano (MMA 6-0), dla którego będzie to debiut dla UFC. Amerykanin kontrakt ze światowym potentatem zdobył dzięki Dana White’s Contender Series. Oskar Piechota poinformował w swoich mediach społecznościowych, że jest już na miejscu i zaczyna fight week. Korzystając z okazji, Polak odwiedził UFC Performance Center, w którym odbył krótki rozruch po przylocie.

A post shared by (@oskar_piechota) on

Piechota stoczył dotychczas cztery pojedynki dla UFC notując dwie wygrane i dwie porażki, ostatnie dwie walki przegrywając przed czasem. Jest to niewątpliwie bardzo ważne starcie dla przyszłości Polaka w UFC.

Walką wieczoru gali UFC 245 w Las Vegas będzie starcie o pas mistrzowski kategorii półśredniej pomiędzy aktualnie panującym Kamaru Usmanem (MMA 15-1), a pretendentem do tytułu Colbym Covingtonem (MMA 15-1). Na karcie wydarzenia w Las Vegas znalazły się jeszcze dwie walki mistrzowskie. O pas kategorii piórkowej powalczą mistrz Max Holloway (MMA 21-4) i Alexander Volkanovski (MMA 20-1), a o pas kategorii koguciej kobiet zawalczą aktualnie panująca Amanda Nunes (MMA 18-4) i pretendentka do tytułu Germaine De Randamie (MMA 9-3).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.