zhang jędrzejczyk

Michael Bisping, były mistrz UFC, jest zdania, że Joanna Jędrzejczyk powinna w następnym boju zmierzyć się po raz drugi z Weili Zhang.

Do pierwsze pojedynku pomiędzy Weili Zhang i Joanną Jędrzejczyk doszło 7 marca 2020 roku. Panie zafundowały sobie prawdziwą wojnę w klatce. Walka potrwała całe pięć rund. Zaraz po gali starcie wyróżniono walką wieczoru, a obie zawodniczki otrzymały za to bonus po 50 tysięcy dolarów. Pojedynek został również wybrany walką roku w organizacji UFC.

Michael Bisping w materiale zamieszczonym na swoim kanale w serwisie YouTube powiedział, że UFC powinno zorganizować rewanż obu zawodniczek.

Jeśli Zhang chce ponownie zawalczyć o pas, musi na to zapracować. Niestety na jej drodze są twarde osoby do przejścia. Mówiąc „twarde osoby” mam na myśli Joannę Jędrzejczyk. Każdy chce zobaczyć ten rewanż. (…) Nie jestem matchmakerem UFC, ale gdybym był Daną White’em, Seanem Shelbym czy Mickiem Maynardem, to decyzja o kolejnej rywalce dla Zhang byłaby prosta. (…) Oni muszą ponownie zestawić tę walkę. To było starcie roku, a teraz obie zawodniczki chcą ponownie walczyć o tytuł. Joanna zapowiadała, że chce walczyć tylko o pas. Czy jest szybsza droga na dojście do tego celu? Musi pobić Wieli Zhang.

Po starciu z Zhang Joanna Jędrzejczyk nie walczyła więcej w oktagonie UFC. Powrót do klatki planuje w pierwszym kwartale przyszłego roku, a w wywiadach wspominała już o możliwym rewanżu z Chinką.

Po walce z Jędrzejczyk Weili Zhang utraciła pas wagi słomkowej w walce z Rose Namajuns, do której doszło w kwietniu roku 2021. W rewanżowym boju nie udało jej się odzyskać tytułu, ale zapowiedziała, że nadal chce podbić wagę słomkową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.